Який прожектор вибрати для дачі?

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

Який прожектор вибрати для дачі?

В даній статті розглянуті переваги і недоліки основних видів прожекторів: галогенних, МГЛ і світлодіодних. Дамо рекомендації по вибору прожектора для дачі.

Отримати більш детальну консультацію по всім видам прожекторів та зокрема, по світлодіодним прожекторам можна на сайті feron.ua, перевіреного часом постачальника світлотехнічної продукції.

Прожектори під металогалогенні лампи

Або простіше кажучи прожектори МГЛ. Мають безліч незаперечних переваг.

Переваги

 1. Висока енергоефективність. Світловіддача у якісних ламп зазвичай становить близько 80 люмен/ват. У сучасних же ламп світловіддача може досягати 100 люмен/ват. Для порівняння – світловіддача МГЛ ламп майже в 8 разів ефективніше ніж у звичайних ламп розжарювання (13 люмен/ват).
 2. Великий діапазон потужності. Діапазон потужності однієї лампи варіюється від 30 Вт до 3 500 Вт.
 3. Характеристики МГЛ не залежать від температури навколишнього середовища. Звичайно не варто кидатися і нагрівати або охолоджувати прожектор до декількох сотень градусів, щоб перевірити чи так це насправді, а ось світити вони будуть взимку також як і в будь-яку іншу пору року.

А тепер трохи про недоліки

 1. Прожектори МГЛ зовсім не дешево коштують. Їх ціна цілком прийнятна при високій споживчій потужності, а малопотужні лампи вже дорогі.
 2. Зміна напруги призводить до зміни кольоровості випромінювання лампи. Досить змінити напругу в межах 5% як відразу змінюється яскравість і колір випромінювання.
 3. Тривалий час запуску. У застарілих прожекторах до 10 хв, в сучасних до 3 хв.

Галогенні прожектори

Багато хто вважає, що металогалогенні і галогенні прожектори нічим не відрізняються між собою – їх назви дуже схожі. Але насправді це два абсолютно різних джерела світла. Галогенні лампи на відміну від МГЛ містять спеціальний газ, що дає їй ряд переваг.

Переваги

 1. Оптимальний термін придатності. Галогенні прожектори здатні прослужити до 4000 годин, і все дякуючи газу, що знаходиться в даному виді ламп.
 2. Яскраве і сильне світло. Такі прожектори є відмінним варіантом для освітлення великих площ, наприклад всієї ділянки.
 3. Помірна ціна. Хороший прожектор обійдеться в 100-350 грн., на відміну від МГЛ, які за такої ціни набагато поступаються за характеристиками галогенних.

Не буває ідеальних ламп, у кожної є свої недоліки. Галогенні лампи – не виняток.

Недоліки

 1. Висока чутливість до зміни напруги. У комплексі необхідно використовувати стабілізатор, щоб не допустити спалаху.
 2. Висока температура нагрівання. Не радимо торкатися до працюючого прожектору на галогенних лампах. Їх температура може досягати декількох сотень градусів.

Світлодіодні прожектори

Ну і останній вид прожекторів – світлодіодні, які за своїми характеристиками значно випереджають попередніх опонентів.

Плюси світлодіодних прожекторів

 1. Високий термін придатності. На відміну терміну служби галогенних ламп (до 4000 годин), світлодіодні здатні прослужити від 50 000 до 100 000 годин! Такі прилади доведеться міняти раз в 5-11 років при їх безперервній роботі.
 2. Низьке електроспоживання. Світлодіодні прожектори споживають в 7-10 разів менше енергії ніж галогенні і в 2-3 рази менше, ніж МГЛ прожектори.
 3. «Нешкідливість» прожекторів. Відсутність ртуті та інших шкідливих речовин, а також проста утилізація ламп дозволяють віднести їх до категорії екологічно-чистих джерел освітлення, що безумовно важливо при їх розміщенні на дачній ділянці.

Види прожекторів

Металогалогенні

Металогалогенні прожектори

Галогенні

Галогенні прожектори

Світлодіодні

Світлодіодні прожектори

Якщо говорити про недоліки світлодіодних прожекторів, то мабуть можна виділити один-єдиний – відносно вища ціна. Нічого дивного в цьому немає, адже по-справжньому якісний продукт ніколи не буде коштувати дешево.

Підводячи підсумки, можна сказати, що кожен вид прожекторів по своєму гарний, у кожного є свої відмінні якості і недоліки. І якщо їх підсумувати, то безумовно кращим варіантом в покупці прожектора буде світлодіодний. Тому сміливо вибирайте його і встановлюйте на свою дачну ділянку, незалежно від того, що збираєтеся освітлювати – сад, город, веранду, клумбу або може навіть невеликий футбольний корт.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *