Утримання перепелів у домашніх умовах

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

Умови утримання перепелів не будуть для вас якимись особливими, наприклад, якщо ви займаєтеся вирощуванням та утриманням качок в домашніх умовах або будь-якої іншої домашньої птиці. Деякі примудряються утримувати перепелів навіть в умовах квартири.

Звичайно, при цьому їх кількість буде невеликою, але тим не менш. В домашніх умовах можна організувати навіть міні-ферму, а в залежності від поголів’я перепелів можна розводити з метою отримання прибутку. Зупинимося на даній птиці трохи докладніше.

Домашнє утримання перепелів

Домашнє утримання перепелів

Як вже було згадано в утриманні та догляді перепела не доставлять особливих клопотів. Звичайно, порівняно з тими ж курми їм потрібні певні умови, а саме дотримання певного режиму освітленості і температури. Це основні фактори, які будуть впливати на продуктивність.

Важливим є якість використовуваного корми, незалежно комбікорм це або корм, який ви готуєте самостійно. Якщо ви читаєте цю статтю, значить, ви вирішили або тільки збираєтеся зайнятися вмістом перепелів, а можливо і їх розведенням. В даному випадку слід знати, що у перепелиних самок втрачений інстинкт насиджування. Тому для розведення доведеться придбати або виготовити самостійно інкубатор. Побутові інкубатори розраховані на різну кількість яєць і необхідний ви вже підбираєте в залежності від ваших потреб.

Зміст і розведення перепелів

Раз вже ми заговорили про інкубаторах, то коротко варто сказати про інкубації перепелиних яєць. Період інкубації яєць даної птиці становить 17 діб. У курячих ж він дорівнює 21 діб, про що можна дізнатися з процесу інкубації курячих яєць. Якщо в інкубаторі будуть дотримані всі необхідні умови, то висновок перепелят повинен бути дружнім і закінчитися через 4-6 годин.

Не виключені випадки, коли пташенята з однієї закладки можуть вилупитися і через 1-2 дні, після виходу основної маси. Потрібно бути готовим, що практично відразу після виведення перепелята будуть досить активними. Вони покриті в цей час коричневим пушком і уздовж спини мають дві світлі смужки. Це що стосується звичайних перепелів. Для того щоб забезпечити оптимальні умови утримання молодих перепелів можна наприклад підготувати картонні або фанерні ящики.

Що стосується розмірів, то вони безпосередньо будуть залежати від кількості пташенят. При невеликій кількості 20-30 штук цілком буде достатньо звичайного посилочного фанерного ящика. Якщо ж ви серйозно вирішили зайнятися перепелами, то доведеться виготовляти брудер. Що це таке і для чого він потрібен ми постараємося розглянути в нових статтях нашого сайту.

Навіть якщо ви будете використовувати для перепелят звичайний картонний ящик, то на дно потрібно покласти, по-перше, чистий папір, а по-друге, дрібну сітку з розміром вічок 5-10 мм. Сітка необхідна для того, щоб у пташенят ноги не роз’їжджалися в різні боки. Температурний режим дуже важливий. Йому потрібно приділити особливу увагу. Необхідно виключити можливе пониження температури. Інакше загибель молодняку буде неминуча.

Крім цього потрібно уникати протягів. Після виведення молодняк, здатний до самостійного харчування. Звичайно ж, корм при цьому повинен бути максимально подрібнений. Пташенята дуже швидко ростуть і розвиваються. Відповідно для цього потрібні корми з достатнім вмістом протеїну, мінеральних речовин і вітамінів. Варіантів кормів для молодняку чимало.

Це можуть бути корми, які знайдуться у кожного, хто живе в своєму будинку, наприклад варене яйце, сир, зелень і сухарі. Звичайно ж, все це потрібно подрібнити. Як варіант можна використовувати спеціальні комбікорми для молодняку.

Як вже згадувалося, пташенята ростуть швидко. Через два місяці їх маса збільшується в 20 і більше разів. За цей час їх розміри майже такі ж, як у дорослої птиці. Якщо займатися утриманням перепелів у домашніх умовах, і не тільки в домашніх, то висоту клітки слід робити не більше 20 див. Взагалі розміри клітини розраховуються виходячи з кількості птиці, яка в ній буде міститися. Так на одну голову потрібно передбачати 180-200 см2. Для отримання дієтичних яєць в клітці містять тільки одних самок. Щоб площа в приміщенні використовувати більш раціонально при великому поголів’ї клітки встановлюють один на одного, отримуючи таким чином “батарею” з клітин.

Утримання і догляд за перепелами

Тепер що стосується приміщення під утримання перепелів. У першу чергу воно повинне бути сухим і теплим. Важливим є наявність вентиляції, яка буде забезпечувати надходження свіжого повітря. Не забуваємо про виключення протягів. Умови утримання дорослих перепелів в приміщенні повинні бути наступними: вологість близько 55-75%, температура близько +20-22 °С. Можливі невеликі коливання на 2-3 °С. В якості кормів для перепелів підходять практично всі види зернових, зелень, яєчний корм. Щоб підвищити продуктивність використовують комбікорми, в яких підвищений вміст протеїну. В годівниці корм додають у міру його поїдання.

Годівля перепелів здійснюється два-три рази в день. Кріплення напувалок і годівниць виконують зовні клітин. При великому поголів’ї багато використовують в клітинах ніпельні поїлки, що досить зручно – птиця п’є води в необхідній їй кількості, при цьому, не розбризкуючи її. Якщо в якості корму використовується суха суміш, то цілком логічно використовувати автоматичні годівниці, які можна наповнювати раз у кілька днів, ну або, принаймні, раз в день. Корм по мірі поїдання буде сипатися в годівниці.

До речі означена система поїлок також наповнюється раз у кілька днів. На занадто тривалий час воду заливати не варто, оскільки вона буде застоюватися. У разі використання соковитих кормів слід застосовувати додаткову годівницю, яка також кріпиться зовні. Ну і на завершення статті коротенький розрахунок: для утримання 100 самок перепелів в день потрібно 2,5-3 кг корму, на місяць відповідно близько 90 кг. При цьому кількість знесених ними яєць буде в межах 2200-2300 штук. Ось така вийшла відносно невелика стаття про умови утримання перепелів.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *