Застосування курячого посліду як добрива

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно (Оцінок - 1, Рейтинг: 2,00 із 5)
Loading ... Loading ...

Сьогодні мова піде про органічних добривах, а саме курячому посліді. Стаття сподіваюся, буде корисною, якщо ви стоїте перед питанням як використовувати курячий послід як добриво. Постараюся розповісти, що до чого, як підгодовувати ті або інші рослини даними добривом. Давайте спочатку розглянемо, що являє собою курячий послід?

А представляє він насичене поживними речовинами добриво, яке до того ж є ще і швидкодіючим. У більшості випадків використовують його в якості підгодівлі практично на будь-яких типах грунтів. Чому курячий послід вважається хорошим добривом? Справа в тому, що поживні речовини, які містяться в ньому, характеризуються відповідним поєднанням, як для мікрофлори ґрунту, так і для рослин. Дане добриво добре розчиняється у воді і добре засвоюється рослинами.

Як вносити курячий послід

Важливим моментом є правильне внесення курячого посліду. Якщо розчин зробити дуже концентрованим, то рослини просто отримають опік. До того ж після внесення посліду в грунт він надає таку ж дію, як і мінеральні добрива. Якщо говорити про певний ділянці, на якому внесли курячий послід, то він буде надавати дію протягом кількох років і про це не потрібно забувати. У той же час потрібно пам’ятати і про те, що курячий послід в якості добрива не може замінити всі інші види добрив.

Так, наприклад, для картоплі крім всіх тих поживних речовин, які здатний дати послід потрібно ще і своєчасне внесення калійних добрив. Відповідно при внесенні курячого посліду під овочеві культури потрібно додавати і хлористий калій з розрахунку на 1кг посліду 100 г калію. Для добрива не слід використовувати свіжий послід. В іншому випадку є ймовірність не тільки виникнення захворювання рослин, але і їх загибелі. Також доза при внесенні добрив повинна бути невеликою.

Застосування курячого посліду як добрива

Пропоную розглянути, як вносити курячий послід під дерева і чагарники. До речі в якості добрива може використовуватися не тільки сам послід, але і підстилка, яка періодично повинна замінюватися в курнику. Підстилка розсипається навколо дерев і чагарників. Боятися про надлишок добрива не варто, оскільки в підстилці посліду міститься невелика кількість. Щоб використовувати курячий послід як добриво його потрібно розвести водою у співвідношенні 1:15. Більш висока концентрація призведе до опіків рослин. На одне дерево протягом сезону потрібно близько відра посліду, для чагарників менше. Для того щоб уникнути пошкодження коренів від свіжого посліду його вносять відступивши на деяку відстань від рослини, тобто на стовбурову окружність.

Тепер розглянемо використання курячого посліду як добрива для овочевих і ягідних культур. Коли мова йде про невеликих рослинах, то надмірна кількість курячого посліду може спричинити негативний вплив. Добриво в даному випадку готують за такою рецептурою:

  • береться курячий послід і заливається в ємкості водою в пропорції 1:1. Ємність накриваємо кришкою і протягом декількох діб наполягаємо розчин у теплому приміщенні для забезпечення хорошого процесу бродіння;
  • до того, як розчин почнете використовувати його слід розбавити водою – 1 л розчину на 10 л води;
  • оскільки розкладання настою з курячого посліду тривалий, його можна використовувати протягом усього сезону.

Важливо пам’ятати, що при частих підгодівлі є ймовірність зараження плодів, які розташовані над землею, наприклад томати, перець, полуниця і т. п. з-за можливого утримання в посліді хвороботворних мікроорганізмів. Грунт курячим послідом передбачається удобрювати заздалегідь, як правило, за кілька місяців до висадки рослин. Добриво вноситься в пухкий грунт і трохи прикривається грунтом. Це буде сприяти насиченню грунту поживними речовинами і виключить виникнення негативної реакції рослин на внесення посліду. Вносити курячий послід необхідно у відповідності з агротехнікою для кожної рослини, особливу увагу звертаючи на кількість і способи внесення. В основному курячий послід як добриво для овочів і ягід використовують у співвідношенні 1:10.

Взимку як варіант можна робити компост з гною і курячого посліду. Але все ж краще, якщо послід буде збиратися і сушитися. В результаті до весняного і літнього періоду у вас буде добриво для підживлення. Зберігати сухий послід можна в мішках або ящиках у сухих і провітрюваних приміщеннях. Для приготування компосту з курячого посліду потрібно безпосередньо послід, торф, тирсу і солома. Послід розподіляється шаром на перерахованих складових шаром в 20 див. Таких шарів може бути декілька. Торф і гній слід змочити при закладці, якщо вони сухі. Вже через два місяці ви отримаєте готовий компост. Його вносять під час осіннього скопування ділянки.

Норма внесення курячого посліду

Далі пропоную ознайомитися з нормами щодо внесення курячого посліду або підстилкового матеріалу в залежності від тієї чи іншої городньої культури:

  • Білокачанна капуста. В основну обробку грунту вноситься близько 2 кг посліду або 3 кг підстилкового матеріалу. Протягом періоду вегетації виконується 2-3 підживлення. Витрата на одну рослину – 1 л;
  • Сімейство Гарбузових і томати. Навесні вноситься більша частина добрива: підстилка – 6 кг на м2, в чистому вигляді – 4 кг на м2. Для підгодівлі норма становить 5 л на м2, при цьому варто не забувати, що дані культури чутливі до опіків;
  • Коренеплоди. Основний час внесення – осінь. З підстилкою витрата складає 3 кг на м2, без підстилки 2 кг на м2. Під час вегетації можна підгодовувати рідкими добривами з розрахунку 4 л на м2;
  • Часник і цибулю. Восени вносять 3 кг на м2 підстилкового матеріалу, без підстилки 2 кг на м2, підживлення 1 л на м2;
  • Підживлення зелених культур курячим послідом протягом сезону не виконується, тому що рослини в листі накопичують велику кількість нітратів, що негативно позначається на організмі людини. Щоб рослини отримали необхідні елементи живлення, восени вноситься основне добриво з розрахунку 3,5 кг на м2 підстилкового матеріалу або ж 2 кг на м2 без нього;
  • Картопля. Курячий послід треба застосовувати обережно. Восени вноситься лише підстилка – 4 кг на м2. Підживлення не провадять;
  • Суниця. На внесення курячого посліду за 3-3,5 місяця до посадки або після сходу снігу висловлюється досить добре. Вносять послід в грунт кожні 3-4 роки. Частіше вносити не потрібно, оскільки добриво діє протягом зазначеного періоду. Заздалегідь добриво вносять для виключення впливу аміаку і метану на листя та кореневу систему рослин.

Мабуть, на цьому і закінчу статтю про те, як використовувати курячий послід як добриво. Сподіваюся для себе ви почерпнете з неї щось корисне і застосуйте на своїй ділянці. Гарних вам врожаїв!

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *