Знадобиться нам тепличка, щоб виростити полуничку

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

Знадобиться нам тепличка, щоб виростити полуничку. Фото

Вирощування суниці в закритому грунті

Вирощувати полуниці в теплиці можна з різними цілями, наприклад, для вигонки, або просто для прискорення плодоношення.
При першому випадку вирощувати полуницю треба в добре нагрітих теплицях за способом ємностей, а при другому випадку – в грунті, під пересувними плівковими укриттями або в теплицях з помірним обігрівом.
У країнах з помірним кліматом тепличну полуницю вирощують вкрай рідко. І разом з цим сотні гектарів займають теплиці з цими ягодами в таких країнах як Угорщина, Румунія, Болгарія, Голландія і Бельгія. Вони постачають полуницю на експорт в більшу частину країн Європи.

Вирощувати тепличну полуницю – це досить окупає справа, особливо в добре налагоджених великих господарствах, де необхідно максимально інтенсивно використовувати теплиці.
Для отримання хорошого врожаю полуниці в теплиці поза рамок сезону доведеться створити їй максимально хороші умови для розвитку.
Агротехнічні та кліматичні вимоги полуниці при цьому можуть відрізнятися. Все залежить від сорту. Сорти полуниці в більшості випадків реагують на те, якої довжини день.

Знадобиться нам тепличка, щоб виростити полуничку. Фото

На рослинах утворення квіткових бруньок відбувається лише при достатній довжині ночі. При вирощуванні таких сортів у відкритих грунтах, поява квіткових бруньок починається восени.

Помічений цікавий факт: чим в захищеному грунті «день» довше, тим цвітіння у полуниці починається раніше. Таким чином, якщо день триває 16 годин (що можна досягти додатковим освітленням) цвітіння у полуниці починається через 10 днів, а плодоношення через 35 днів, в той час, коли при 8-годинному дні – через 15 та 48 днів відповідно.

Для вирощування в захищених грунтах краще використовувати посадковий матеріал з тих вусів, які утворилися в минулому вегетативному сезоні.
Причому від якості кореневої системи усов-розеток залежить те, наскільки успішним буде вирощування полуниці в захищених грунтах.

Розетки-вуса у відкритих грунтах укорінюють в період з липня по серпень, потім в період з жовтня по листопад пересаджують у теплицю з помірним обігрівом. Використовуючи штучне освітлення, збори врожаю будуть відбуватися з середини березня і до початку травня, а без додаткового освітлення – в період з кінця березня до середини травня.

При застосуванні плівкових пересувних тунелів порядок дій має бути такою: на початку серпня треба висаджувати вуса, вкривати гряди в листопаді-грудні, збори врожаю здійснювати з травня по початок червня, але все залежить від погоди.

Знадобиться нам тепличка, щоб виростити полуничку. Фото

При наявності можливості обігрівати тунелі (з допомогою газових обігрівачів), можна отримати урожай навіть у середині квітня.
Полуницю, в принципі, в захищених грунтах вирощують як однорічної культури.
Полуниця відмінно підходить для вирощування під плівковими переносними укриттями.
У західноєвропейської селекції існує досить багато сортів тепличної полуниці.

Це Дарселект, Мармолада, Корона, Зенга Зенгана, Хоней, Ананасна. У країнах, які виробляють тепличну полуницю (насамперед це Голландія і Бельгія) в останні роки застосовують практично виключно сорту Соната і Ельсанта.

У рік, який передує вирощування полуниці в теплиці, слід посадковий матеріал готувати у відкритих грунтах. Плантацію з материнських рослин треба закласти таким чином, щоб за потреби мати можливість здійснювати поливи рослин. Підібрати грунт необхідно слабокислу або нейтральну, суглинних і з достатнім вмістом в ній перегною. На плантації число рослин повинна становити 0.1-0.15 від необхідності в майбутньому. Щоб зайняти площу в 1 гектар, потрібно закласти 150 метрів квадратних материнської плантації. Такі плантації рекомендують оновлювати щорічно. Є кілька методів того, як отримати посадковий матеріал.

Знадобиться нам тепличка, щоб виростити полуничку. Фото

Найкращими, тобто з великим плодоношенням, вважаються саджанці, які були отримані від дворічних рослин. Також можна до нових технологій віднести вирощування, здійснюване з розсади типу фріго – це розсада минулого року, яка зберігається в холодильнику при мінусовій температурі з вегетаційним терміном до плодоношення в 65-70 днів від моменту посадки, що в точності дозволяє спланувати час збору плодів виходячи з найкращої ціни на ринку.

Саджанці для вирощування полуниці в тунелі або теплиці можна приготувати нижчеописаними способами:

На материнській плантації укорінюють саджанці, потім, після утворення рослинами відповідної кореневої системи, їх за схемою 15×15 пересаджують в розплідник. Розплідник собою являє грядку з родючим ґрунтом шаром у 15 см, у яку були попередньо внесені комплексні добрива. Також можна пересаджувати рослини в шухлядки. Саджанці в сухі періоди в обов’язковому порядку необхідно регулярно поливати. Рослини до настання морозів треба перенести в тунель або теплицю (як правило, це відбувається в листопаді).

Укорінювати молоді рослини треба в горщиках діаметром 10 сантиметрів, наповнених органічним субстратом або хорошим грунтом. Горщики до настання сильних морозів треба переносити в парники або ж інші приміщення, в яких температура не опускається нижче 2 градусів морозу. Там рослини залишають до того часу, коли їх для вирощування переносять у теплицю.

Знадобиться нам тепличка, щоб виростити полуничку. Фото

Саджанці, які були вирощені в горщиках, добре плодоносять і рясно цвітуть. Їх можна вирощувати як в ємностях, так і в грунті власних теплиць.
Укорінювати саджанці можна відразу ж у тих ємностях, у яких Ви їх будете вирощувати в теплиці, приміром, у горщиках діаметром більше 18 сантиметрів.

На материнській плантації пізньої восени викопують саджанці, з них видаляють листя і в такому вигляді зберігають при температурі 2 градусів морозу до того часу, коли їх треба безпосередньо висаджувати у теплицю.
Саджанці, які були вирощені в горщиках, парнику або розпліднику є цілком придатними для вирощування в теплиці.

У теплиці удобрювати грунт треба торфом і по можливості гноєм. Перед безпосередньою висадкою саджанців у ґрунт треба внести мінеральні комплексні добрива. Висаджувати саджанці в теплиці необхідно в період з кінця листопада і до середини грудня, дотримуючись схему 25×30.

«Вигонку» у нагрітих теплицях можна починати вже з другої половини січня, спочатку підтримують температуру на рівні 9-12 градусів тепла в сонячні дні. Температуру піднімають до рівня 15-20 градусів по мірі поліпшення умов світла. Температура вночі повинна триматися на рівні 8 градусів. Теплицю з початком цвітіння необхідно регулярним чином провітрювати, щоб знизити вологість повітря, з-за якої збільшується шанс появи хвороб.

Знадобиться нам тепличка, щоб виростити полуничку. Фото

Рекомендують також підгодовувати вуглекислим газом. Така підгодівля збільшить урожайність та прискорить початок плодоношення.
Горщики під відкритим небом можуть перебувати до морозів, потім їх треба перенести у теплицю. Перед настанням морозів, саджанці, які вкоренилися на гряді, також треба перенести у теплицю. Вирощувати полуницю в теплиці круглий рік можна, якщо слідувати нехитрим правилам догляду.

У теплиці грунт повинен бути заправлений комплексними добривами (на 100 метрів квадратних 6-7 кілограм). Вирощуючи на агроматах можна застосовувати підгодівлю рослин водорозчинними комплексними добривами (на 100 літрів води близько 200 грам).

Полуниця потребує регулярних поливах. Плодоносні та квітучі рослини треба поливати таким чином, щоб вода на них не потрапляла. Крапельний полив вважається кращою формою поливів.

Вирощуючи полуницю в теплиці, необхідно буде проводити штучне запилення. На плантаціях невеликих розмірів це можна здійснювати вручну 2-3 рази протягом дня за допомогою м’якого пензлика. Через кілька днів цю процедуру треба повторити. На плантаціях великих розмірів в тунель або теплицю на період цвітіння потрібно розмістити шмелиные або пчельные вулика. 1000-1500 метрів квадратних плантації з полуницею здатна обпилити одна сім’я.

Знадобиться нам тепличка, щоб виростити полуничку. Фото

Грунт під плівковими переносними укриттями готувати необхідно таким же чином, як і в теплицях. Грунт також треба заправляти мінеральними і органічними добривами. На постійне місце з материнської плантації саджанці висаджують на початку серпня за схемою 25×30 сантиметрів. При відсутності дощів, необхідно полити рослини.
Враховуючи мінливу весняну погоду, треба розташовувати системою підігріву, яка забезпечує постійну температуру на рівні 8 градусів тепла.
Один з перспективних способів вирощування суниці в теплицях є не на грядках, а в ємностях або ж агроматах.

В якості ємностей можуть служити горщики діаметром 20 і більше сантиметрів, які наповнені субстратом.
Дуже важливо стежити за тим, щоб не з’явилася і тим більше не розвивалася сіра гниль.
Для цього треба ретельно стежити за тим, щоб у теплиці вологість не піднімалася занадто високо. У профілактичних цілях полуницю треба обприскати фунгіцидом і при висадці внести в кореневу зону Превікур. Вносити необхідно крапельним методом. У разі необхідності обприскування можна повторити, поки не підійде до кінця період цвітіння і не почнуть обсипатися пелюсточки.

Препарати-пастки можна застосовувати проти «навал» різних слимаків.
З плантацій в теплиці можна пересаджувати лише повністю здорові рослини, які вільні від павутинних кліщів, нематод і вірусних захворювань.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *