Золотиста смородина

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно (Оцінок - 1, Рейтинг: 3,00 із 5)
Loading ... Loading ...

Золотиста смородина. Фото

Напевно, жоден присадибна ділянка без смородини не обходиться. Це буває як чорна, так і червона, хоча зрідка зустрічається і біла смородина. А ось про смородину золотисту більшість людей навіть не чули, враховуючи навіть те, що вона з’явилася ще в 18-му столітті в Росії. Тоді її використовували як декоративну рослину. Північна Америка є батьківщиною смородини золотистої. Там на великих територіях можна зустріти дикорослу золотисту смородину.

У цієї культури є маса достоїнств, вона заслуговує найширшого розповсюдження. По-перше, золотиста смородина практично не пошкоджується різними шкідниками і рідко піддається захворюванням. По-друге, як по посухостійкості, так і по морозостійкості вона перевершує інші види смородини. По-третє, вона здатна рости на будь-якому грунті, крім сирого з важкими глинами. До всього іншого вона є прекрасним медоносом і дуже красивим декоративним чагарником.

Кущі смородини золотистої за своїми розмірами крупніше звичайних видів і досягають висоти до 3 метрів. Блискуча листя зеленого забарвлення нагадує по своїй формі листя агрусу, за що іноді помилково приймають за гібрид, отриманий в результаті схрещування агрусу зі смородиною. У травні смородина золотиста зацвітає золотисто-жовтими дуже ароматними квітками, прикрашають кущ протягом трьох тижнів і привертають джмелів і бджіл. Завдяки розкішним квіткам її і назвали – «золотава».

Золотиста смородина. Фото

В період цвітіння кущ даної рослини просто неймовірно красивий. Смородину золотисту можна навіть використовувати як живопліт, яка буде радувати Вас восени яскраво-червоними і жовтими відтінками листя, а влітку корисними плодами. Даний ягідний чагарник є одним з небагатьох, який можна використовувати просто як декоративний рослини для того, щоб прикрасити присадибну ділянку. Причому розмістити цей кущ можна навіть у такому місці, де ніяка культура не здатна рости: в тіні дерев або споруд, для прикриття якогось непоказного куточка або на незручному крутому схилі.

Смородина – корисні властивості

Дозрівання плодів золотистої смородини відбувається в кінці липня або в серпні, коли інші ягідники закінчили плодоношення. Розміри ягід порівнянні з середніми плодами смородини чорної, а якщо забезпечити добрий догляд, вони можу вирости і набагато більше. Зовні трохи нагадують аґрус. У них міститься багато біологічно активних речовин, макроелементів, вітамінів. Вітаміну с в них менше, ніж у чорній смородині, але каротину вони містять більше, ніж в абрикосах і солодкому перці.

Одне з особливих відмінностей даних плодів – це відсутність характерного для смородини чорної специфічного аромату. На смак плоди золотистої смородини більш солодкі, без кислинки, характерною для звичайної смородини. Плоди смородини золотистої вживають свіжими, з них роблять вино, варення, компоти і сік. З дорослого куща, як правило, можна зібрати близько 7-8 кілограм плодів. Ягоди залежно від сорту бувають жовтими, червоними, бурими та чорними. Дозріваючи, вони ще довгий час не обсипаються, що дозволяє продовжити час споживання свіжих плодів аж до початку заморозків. Ось тільки під час дощів є загроза того, що ягоди потріскаються, тоді їх краще зібрати максимально швидко.

Золотиста смородина. Фото

Золотиста смородина особливого догляду не потребує, вона є невибагливою культурою. Любить місцевості з гарним освітленням, але в півтіні зростає нічим не гірше. Віддає перевагу родючим і досить влагоемкие грунту, хоча може рости і на бідних. Володіє унікальною стійкістю до різних видів несприятливих факторів: шкідників і хвороб, загазованості повітря та диму, посухи і пилу, спеки і морозу. Особливо важливо відзначити її стійкість до стекляннице, почковому кліщеві, махровістю, септоріозу та борошнистої роси.

В догляд за кущем входить видалення старих і поламаних гілок, як і у інших видів смородини. Ранньою весною щороку необхідно проводити обрізку 4-річних пагонів до самої основи, здійснюючи їх заміну на молоді. Золотиста смородина досить легко формується і у вигляді дерева з невеликим штамбом висотою не більше 90 сантиметрів. Деревце виглядає дуже декоративно з пагонами, які усипані гронами квіток навесні і ягід у період плодоношення. Для розмноження даного виду смородини відмінно підходять всі методи, прийнятні для інших видів: кореневими нащадками, відводками і живцями. Проте найчастіше для висадки користуються однорічними саджанцями, які висаджують восени або навесні в ями розміром 50×50 сантиметрів.

Молоді рослини при висадці потрібно заглиблювати на 6-8 сантиметрів, рясно полити, а потім замульчувати поверхню грунту перегноєм або торфом. Бажано надземну частину зрізати, залишивши до 5 відмінно розвинених бруньок на поверхні. Перші ягоди з’являються вже на другий рік після висадки. На даний момент виведені великоплідні і врожайні вітчизняні сорти Шафак, Венера, Кишмишна, Узбекистанська крупноплідна, Дустлик і деякі інші. Щоб отримати хороший урожай потрібно на ділянці мати не менше двох сортів даної смородини, бо зав’язі при самозапиленні опадають.

Коли молоді пагони інтенсивно ростуть рослини необхідно рясно і регулярно поливати, особливо якщо переважає суха і спекотна погода. Протягом сезону потрібно двічі підгодувати розчином мінеральних або органічних добрив. Дорослі кущі в підгодівлі не так сильно потребують, вистачить восени внести мінеральні добрива або перепрілий гній в прикореневу зону. Кущі смородини золотистої на одному місці можна вирощувати не більше 20 років. Завдяки високій здатності адаптуватися до абсолютно будь умови смородина золотиста здатна рости майже на всій території Росії і країн колишнього Радянського Союзу.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *