Зробити своїми руками піч в баню

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

Любителі попаритися прекрасно знають, що невідємною частиною лазні є висока температура всередині неї. Тому піч, яка створює цю температуру, повинна вибиратися з великою увагою. Як зробити піч для лазні просто і швидко?

Піч своїми руками

Піч своїми руками

Підходити до питання вибору печі необхідно дуже серйозно. Сьогодні можна придбати печі для лазні в будь-якому спеціалізованому магазині. Варто правда таке обладнання не дешево. Тому багато жителів заміських селищ, грунтуючись на досвіді минулих поколінь, вважають за краще зробити своїми руками піч в баню.

Але, як кажуть фахівці, зробити піч можна легко, але необхідно врахувати деякі моменти, що стосуються параметрів повітря усередині лазні. І це не тільки температура, але і вологість. Адже лазня, особливо російська лазня, славиться своєю парної, де висока температура повітря поєднується з вологістю повітря. Тільки ідеально підібрані параметри створять усередині лазні своєрідний мікроклімат, який так благотворно впливає на здоровя людини.

В даний час існує декілька конструкцій печі, але всі вони виготовляються в основному з двох матеріалів:

  • цегла;
  • метал.

Печі з цегли

Якщо говорити про цегляних печах для лазні, то необхідно відзначити, що це сама ідеальна піч, яку можна побудувати і самому. Така конструкція має ряд переваг. По-перше, прогрівається лазня від такої печі рівномірно, створюючи оптимальну температуру. Така піч ніколи не перегріває приміщення.

По-друге, добре облицьована піч створює своєрідний інтерєр лазні, чітко вписуючись в деревяні стіни і перегородки.

Правда, такий тип печі нагріває приміщення повільно. Тому доводиться розтоплювати її завчасно.

Найважливіше в закладці цегляної печі – це те, щоб вона добре працювала як при плюсовій температурі за вікном, так і при мінусовій. Тобто для банної печі не повинно бути ніякої різниці, чи збираєтеся ви паритися влітку або взимку. Тому основним показником при плануванні печі є розмір лазні. Але найголовніше розмір парилки.

приміщення лазні

приміщення лазні

Ще одна особливість цегляної печі, якою необхідно приділяти велику увагу, – це процес прогріву. Необхідно враховувати, щоб при розігріві печі не відбувався передчасний прогрів приміщення. Тобто цеглу печі повинні, прогріваючись, рівномірно прогрівати всі приміщення. Даний процес повинен відбуватися одночасно.

У разі якщо приміщення вже розігріти, а цеглу недостатньо гарячі, відбувається поява пара, який носить назву «сирої пар». А це вже ніяк не може бути корисним для здоровя.

Зазвичай для зведення цегляної печі для лазні використовуються вогнетривкі, звичайні і лицювальні цегли. Кладку виробляють на цементний розчин з додаванням шамотного порошку і рідкого скла.

Металеві печі

Це найекономічніший варіант печей для лазні. До того ж металеву піч можна легко встановити, демонтувати і перевезти в інше місце. Метал не дає тріщин, володіє високим коефіцієнтом жароміцності. Часто металеву піч обробляють спеціальними накладками, які є своєрідним захистом від отримання опіків.

Це все плюси. Але у металевих печей є один досить вагомий мінус – це те, що така піч швидко нагрівається, швидко прогріваючи приміщення, що веде до створення сирого пара, про який говорилося вище. Багато, вирішуючи цю проблему, обкладають піч вогнетривкою цеглою. Але тут виникає відразу інша проблема – швидко нагрівається сама піч і камені в ній, а приміщення ще залишається холодним. До того ж така піч швидко прогорає.

Можна поливати камені частіше, ніж зазвичай, але в такій лазні стає важко дихати. Тому цей вид печей найкраще використовувати в саунах.

Як бачите проблем з банної піччю багато, а паритися все одно хочеться. І якщо ви не накопичили достатніх коштів на придбання готової печі, тоді доведеться все одно зробити її самостійно. Як зробити своїми руками піч для лазні? Цим питанням задаються багато жителів заміських будинків.

Піч з металевої бочки

Баня з бруса

Баня з бруса

Найпростіший спосіб і, напевно, найдешевший – зробити піч з металевої бочки. Конструкція такої печі досить проста і не вимагає великих навичок і фінансових вкладень.

На початку виготовляється топка, куди встановлюється решітка. Топку зводять з цегли, а колосникові грати найкраще зварити з шматків арматури. Зверху на цю конструкцію встановлюють металеву бочку. Усередині бочки, дном якої стає решітка, укладають цеглу. Укладання проводиться тільки на ребро. Зверху цегли укладають камені.

Необхідно строго витримати обсяг заповнення бочки. Третина обсягу заповнюється цеглою, решта камінням. Необхідно залишити трохи вільного місця до краю бочки.

Встановлюють вихлопну трубу таким чином, щоб вона частково потопала в каменях. Зверху труби надягають кришку для бочки. Щоб отримати пар, треба просто підняти кришку і полити камені водою. Все досить просто.

Щоб така піч розігрівала приміщення рівномірно можна обкласти її цеглою. Тут необхідно обкладати бочку цеглою не впритул, а на відстані 15 сантиметрів від стінки. Головне залишити доступ до кришки, щоб була можливість поливати камені.

Рекомендації по створенню пічної конструкції

Для збільшення швидкості нагріву приміщень лазні – парної або самої мийної, особливе значення тут має рівень розташування печі.

Краще розмістити її ближче до найнижчій точці підлоги приміщення.

  • Якщо настелен в мийної рівний дощату підлогу, то установка камянки здійснюється нижче його рівня.
  • Так холодне повітря, розташований між дощатим настилом і бетонною підлогою для зливу, поступово простягається між кожухом печі і її корпусом, підбираючи за собою тепле повітря. Ця процедура забезпечує швидке нагрівання підлоги;
  • З метою збільшення терміну служби банної печі необхідно застосовувати змінний чавунний колосник, при виході з ладу його можна легко замінити;
  • При використанні для нагріву води навісних баків зі звичайного металу, бажано їх фарбування виконувати з додаванням в фарбувальний склад алюмінієвої пудри або, так званої, серебрянки. Саме вона надійно оберігає метал від іржавіння, збільшує температуру опору займання застосовуваної фарби.
  • Якщо в баку є вода, то температура нагріву його стінок вже не підніметься вище ста градусів. Коли ж рівень води зменшується, то верхня частина бака, що стикається з корпусом камянки, може швидко розігрітися до більшої температури. Якщо бак пофарбований звичайною фарбою, то він почне іржавіти з верхньої частини, вільної від води;
  • Оптимальний діаметр витяжної труби повинен складати 100мм. Якщо він менше, то піч лазні буде диміти в процесі розпалювання і при використанні сирих дров. При досить більшому діаметрі зменшиться ККД камянки, а це призведе до більшого витраті дров і збільшить час нагрівання за рахунок перевищення обсягу виходить з приміщення повітря і забору холодного зовні – це все стосується для зимового періоду часу. Крім того, баки для води не власного, а заводського виготовлення, створені з нержавіючої сталі, мають, як правило, свій стандартний діаметр.

Існує безліч інших конструкцій печі для лазні. Найголовніше – це врахувати розміри самої лазні, щоб піч ідеально створювала температурний режим.

Зроби сам своїми руками піч для лазні – це можна сьогодні сказати будь-якому обивателю, який будує лазню на власній заміській ділянці.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *