6 помилок при зберіганні картоплі, або Чому картопля погано зберігається

Картопля в мішку

Ви зібрали урожай картоплі, але не змогли зберегти до весни? Значить, ви його неправильно зберігали. Ми допоможемо вам розібратися, що саме ви зробили не так.

Щоб не довелося вчитися на власних невдачах, пропонуємо вам дізнатися, як же правильно зберігати картоплю, щоб не втратити врожай. Ми зібрали 6 найпоширеніших помилок, які допускають дачники, відправляючи бульби на зберігання.

Помилка 1. Закладка на зберігання ранніх сортів

Слід пам’ятати, що різні сорти картоплі зберігаються також по-різному. Наприклад, пізня картопля набагато краще “зимує” у погребі, ніж рання. Навіть якщо ви спробуєте організувати врожаю ідеальні умови утримання, він все одно не зможе довго пролежати.

Як зберегти врожай картоплі до весни без втрат? Виростити і викопати картоплю – це тільки півсправи. Важливо ще зберегти врожай в цілості всю довгу зиму. Що для цього потрібно робити?

Рання картопля зберігається, в кращому разі, до листопада, після чого починає активно проростати і одночасно втрачати свої смакові якості. Таку картоплю вживати в їжу вже не можна. Тому закладати на зберігання варто тільки бульби врожаю середніх або пізніх сортів, а рання картопля краще використовувати відразу ж після збирання.

картопля

Помилка 2. Закладка на зберігання невідсортованих бульб

Перед тим як закладати картоплю на зберігання, бульби слід розсортувати: відібрати і знищити всі хворі, пошкоджені і “підозрілі“. Саме вони можуть стати джерелом інфекції, внаслідок чого може захворіти весь урожай. Також картоплю потрібно добре просушити перед відправкою на зберігання, щоб сирі бульби не почали гнити в сховище.

Просушена картопля

Пам’ятайте, що тільки здоровий і якісний урожай буде добре зберігатися всю зиму. Бульби з незначними механічними пошкодженнями (подряпини, надрізи) краще тримати окремо від основного врожаю і використовувати в першу чергу.

Помилка 3. Зберігання картоплі поряд з іншими овочами та фруктами

Якщо у вас в погребі чи сховищі достатньо місця для того, щоб розкласти кожен вид овочів і фруктів в окремі коробки і ящики, цю помилку ви навряд чи зробите. Але дозволити собі таку розкіш можуть не всі. А між тим, картопля добре “уживається” не з усіма культурами.

Єдиний підходящий сусід для картоплі – буряк. Урожай коренеплодів цілком можна укладати поверх картоплі. По-перше, так ви зекономите місце у погребі. По-друге, буряк видалить з картоплі зайву вологу, яка як раз дуже потрібна йому і зовсім не потрібна бульбам, адже в умовах підвищеної вологості вони можуть загнити. Всі інші овочі і фрукти краще зберігати подалі від картоплі.

Зберігання картоплі та буряка

Помилка 4. Невідповідні умови зберігання (температура і вологість)

Щоб картопля добре зберігався, її потрібно утримувати при певній температурі 4-6°C. Вологість повітря в приміщенні, де зберігається картопля, не повинна перевищувати 85-90%.Також важливо, щоб у сховищі була вентиляція, яка не дозволить повітрю застоюватися в приміщенні. З цієї ж причини погріб слід періодично провітрювати.

Також важливо пам’ятати, що картопля не слід зберігати на світлі: в бульбах виробляється солонін – речовина, від якого вони зеленіють і стають непридатними в їжу.

Помилка 5. Зберігання картоплі в неналежному місці

На жаль, не кожен дачник може зберігати картоплю в погребі або овочесховищі. Часто доводиться тримати урожай на балконі, в підвалі або навіть у квартирі. Що ж робити тоді?

  • Ні в якому разі не складати картоплю в поліетиленові пакети або полотняні мішки. Краще всього використовувати для зберігання дерев’яні ящики.

Зберігання картоплі у ящиках

  • Зсередини утеплити ємності пінопластом.
  • Зовні пофарбувати ящики або оббити їх рогожею або лінолеумом (це захистить бульби від вологи).


Як правильно зберігати картоплю в будинку або квартирі? Можно зберегти врожай картоплі до весни? Тільки в тому випадку, якщо ви виберете відповідне місце і мікроклімат.

Помилка 6. Рідкісний огляд і перебирання бульб

Ви розмістили картоплю в сховище і “відвідуєте” її тільки тоді, коли потрібно взяти чергову порцію бульб для приготування їжі. Але картопля не терпить таких “споживчих” відносини, вона вимагає до себе уваги навіть під час зберігання. Догляд за урожаєм в сховищі полягає в тому, що бульби періодично треба перебирати. Під час таких перевірок легше виявити хворі бульби, які ви пропустили під час першого огляду.

Якщо ви знайшли гнилу бульбу, потрібно видалити зі сховища і всі ті екземпляри, які з нею стикалися. Вони також можуть бути заражені, просто ознаки хвороби на них ще не проявилися.

Буває і так, що картопля у мішку або ящику зовні виглядає здоровою, але від неї виходить неприємний запах. Це означає, що бульби потрібно перебрати, тому що якісь з них все ж загнили. Ще однією ознакою гниючого врожаю є літаючі навколо тари з картоплею дрібні мушки. Такі місця зберігання також вимагають до себе більш пильної уваги.

Вчіться на чужих помилках – і тоді не доведеться турбуватися з-за втраченого врожаю, на вирощування якого ви витратили весь сезон.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.