Чим змити фарбу з металу — огляд

Один з найбільш ефективних способів видалення фарби з металу — використання спеціального хімічного препарату. Змивка сама по собі не видаляє покриття, вона розм’якшує покриття, після чого достатньо пройтися шпателем по поверхні, щоб видалити залишки фарби. При цьому змивний розчин не завдає шкоди основі, впливаючи тільки на лакофарбове покриття.

Різновиди змивів

Існує кілька видів змивних рідин, які класифікують за специфікою їх застосування:

 • Препарати для видалення водоемульсійних і масляних фарб.
 • Універсальні змивки, призначені для усунення будь-яких покриттів на всіх видах матеріалів.
 • Суміші для видалення порошкових покриттів.
 • Експрес-змивки, що характеризуються швидкодією.
 • Змивні розчини для металу.

Видалити фарбу з металевої поверхні можна не тільки спеціалізованим розчином, але і універсальним, а також експрес-графіки. Якщо мова йде про порошкове покриття, то також знадобиться відповідний вид змивки.

Принцип дії і склад

У результаті впливу змивки відбувається розм’якшення і відшаровування фарби із-за погіршення її адгезивних характеристик. При цьому змивний розчин діє лише до тих пір, поки повністю не випарується. Саме з цієї причини не так просто видалити за один захід дуже товсті шари фарби: змивка просто випаровується, перш ніж встигне зруйнувати покриття. У таких випадках змивні препарати наносяться знову і знову до тих пір, поки фарба не почне відшаровуватися.

Щоб уповільнити випаровування, до складу звимвних розчинів включають речовини, які виконують функцію інгібіторів випарних процесів: мова йде про віск і парафін. Завдяки зазначеним компонентам, витрата змивання скорочується, але виникає інша проблема — погіршення адгезивних характеристик металу. Матеріал просто не зчіплюється з новим лакофарбовим шаром. Тому після обробки змивними розчинами слід ретельно промити поверхню. У деяких випадках звичайною водою або миючими засобами побутової хімії не обійтися, і знадобиться ацетон.

Останні розробки від провідних компаній обходяться без парафіну, який заміняють більш сучасними інгібіторами випаровування. Такі суміші найчастіше виробляються у вигляді гелеобразних паст. Перевага в’язких сумішей полягає в можливості їх нанесення навіть на вертикальні поверхні, які з тих чи інших причин не можна на час обробки перевести в горизонтальне положення.

Витрата матеріалу

Хоча змивні препарати не можна назвати занадто дорогими, при необхідності обробки великих площ витрати можуть бути досить істотними. Тому багато споживачів намагаються прорахувати можливі витрати змивної речовини.

На витрату впливає безліч факторів, у тому числі тип фарби (наприклад, для видалення масляного покриття потрібно більше змивки), кількість шарів, температура повітря та багато іншого.

Для приблизного уявлення про витрату слід сказати, що рекомендована товщина змивного шару повинна приблизно відповідати товщині шару фарби. Однак якщо лакофарбове покриття містить більше 3 шарів або роботи проводяться на відкритому повітрі в спеку, витрата може значно зрости.

Інструкція по обробці поверхні

При роботі зі змивами необхідно дотримуватися підвищених заходів безпеки, оскільки в їх складі є органічні розчинники, випаровування яких небезпечні для людського здоров’я. Рекомендується користуватися респіратором, захисними окулярами і рукавицями. У разі потрапляння розчину на шкіру або слизові оболонки, уражену ділянку слід відразу ж промити великою кількістю води, а в разі погіршення стану звернутися за допомогою до лікаря.

Порядок виконання робіт:

 • Перш за все, потрібно підготувати поверхню. Для цього видаляємо з оброблюваного матеріалу бруд і пил.
 • Засіб можна наносити як валиком, так і пензлем. Конкретний вибір залежить від типу поверхні: якщо вона невелика за площею і має безліч дрібних деталей, — використовуємо кисть, якщо ж поверхня широка й рівна, — користуємося малярським валиком. Якщо звим рідка речовина, можна також скористатися фарбопультом.
 • Для прискорення процесу покриваємо поверхню поліетиленовою плівкою — це зменшить випаровування.
 • Після того як поверхня оброблена, вичікуємо якийсь час, поки матеріал висохне (конкретний термін очікування вказується виробником на упаковці товару).
 • Знімаємо поліетиленову плівку і починаємо видалення відшарованого покриття. Для цього користуємося дротяною щіткою або шпателем.
 • Якщо якісь ділянки відокремити не вдається, повторюємо змивний процес знову.
 • Коли поверхня повністю очищена, необхідно позбутися від залишків розчинника. Рекомендовані препарати для цієї мети зазначаються компанією-виробником в інструкції по застосуванню.

Приклади змивів по металу

Нижче розглянемо характеристики двох популярних марок звмивних розчинів, які використовуються для видалення фарби з металевих виробів.

Змивка аерозольна «Abro PR-600»

Препарат призначений для видалення акрилових, нітроцелюлозних, епоксидних, поліуретанових фарб, оліфи і лаків. Очищатися можуть будь-які поверхні, крім пластикових. При цьому рекомендація не використовувати змивку для обробки пластмас не є категоричною, оскільки подібні матеріали можуть бути з діаметрально протилежними характеристиками. Якщо є потреба в очищенні пластику, рекомендується спочатку спробувати засіб на невеликій ділянці матеріалу.

При нанесенні аерозолю балончик тримаємо у вертикальному положенні приблизно на відстані 25-30 сантиметрів від виробу. Наносимо досить велику кількість змивки і чекаємо протягом 10-20 хвилин спучування покриття. Після цього видаляємо лакофарбове покриття шпателем або дротяною щіткою.

Також можна використовувати апарат для видалення фарби за рахунок нагнітання потужного повітряного або водяного потоку.

Зверніть увагу! «Abro» виготовляється без використання лугів, безпечний і може бути видалений з поверхні звичайною водою.

Змивка СП-7

СП-7 — це продукт російського виробництва. Є гелеподібним препаратом, до складу якого входять розчинники на органічній основі, поверхнево-активні речовини, сповільнювачі випаровування, метиленхлорид, згущувачі, активатори і аміачний розчин.

СП-7 призначений для видалення товстих шарів (до 3-4 шарів за один етап) лакофарбових покриттів наступних типів фарб і лаків:

 • алкідних;
 • акрилових;
 • масляних;
 • меламінових;
 • епоксидних;
 • поливинилацетатних.

Змивка відрізняється гідними характеристиками: пожежобезпечність, екологічність, висока покривність, інертністю в корозійному відношенні.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.