Як вибрати шпалери для маленької кімнати – розкриваємо секрети

Стандартні правила диктують для маленької кімнати білі шпалери без малюнків. Але якщо таке рішення здається нудним і нецікавим. Що ж робити? Пропонуємо оригінальні прийоми з вибору шпалер для маленького приміщення.

Навіть у невеликій за розмірами кімнаті хочеться відчувати себе комфортно і вільно. Існує кілька стандартних правил з вибору шпалер для таких просторів. Згідно з ним такі шпалери мають бути:

  • світлими,
  • однотонними.

Якщо малюнок все ж є, то бажано, щоб він був дрібним і розташованим вертикально.

Проте подібні обмеження здатні зробити кімнату нудною і безликою. Краще вдатися до деяких хитрощів, які використовують досвідчені дизайнери при оформленні таких просторів.

Секрети вибору шпалер для маленької кімнати

Секрет № 1. Колір вирішує, але не всі

Звичайно, темні відтінки однозначно вкрадуть більшу частину простору, але робити стіни виключно білими зовсім не обов’язково. Досить вибрати світлі тони: сіро-блакитний, сірий, сіро-зелений, кремовий, пісочний, світло-блакитний, світло-рожевий і т. д. Пам’ятайте і про освітлення приміщення: для добре освітленої кімнати зупиніться на холодних відтінках шпалер, а якщо в кімнаті мало світла, віддавайте перевагу теплим тонам. Подумайте про передбачуваних килимах, елементах меблів, і ви легко підберете потрібний колір.

Робити стіни виключно білими зовсім не обов’язково – досить вибрати світлі тони

Секрет № 2. Фактурі – так!

Навіть невеликий рельєф на шпалерах здатний розширити наявний простір. Цього ефекту можна досягти завдяки грі світла і тіні. Однак і мудрувати з такими варіантами не варто: дуже “розумний” рельєф буде привертати до себе багато уваги.

Секрет № 3. Блестите на здоров’я!

Блиск на шпалерах також допомагає розширити простір. Якщо ви не проти, наприклад, шовкографії, підберіть варіант на свій смак і насолоджуйтеся отриманим результатом.

Секрет № 4. Що робити з візерунком?

Не варто навідріз відмовлятися від візерунка на шпалерах в маленькому приміщенні. Якщо ви вибираєте один вид матеріалу, віддайте перевагу дрібному узору. Якщо до невеликого простору додається ще й невисока стеля, то беріть вертикальний візерунок.

Геть відмовитися від візерунка варто лише тим, хто планує розмістити на стіні строкатий килим або велику кількість картин або фотографій. В іншому випадку стіни будуть дуже важкими.

Секрет № 5. Стіни, вони такі різні

Збільшити простір невеликої кімнати можна за допомогою такого нескладного прийому: 3 стіни наклейте однотонні шпалери, а для четвертої виберіть яскраве рішення, можливо, навіть з геометричним малюнком. Поруч з більш помітною стіною повинен знаходитися об’єкт або зона, на які ви хочете звернути увагу: телевізор, незвичайний торшер, крісло для відпочинку і т. д.

На 3 стіни наклейте однотонні шпалери, а для четвертої виберіть яскраве рішення, можливо, навіть з геометричним малюнком

Секрет № 6. Діагональ у всьому

Тим, хто готовий до незвичайним рішенням, пропонуємо клеїти вибрані шпалери (з малюнком або фактурою) не прямо, а по діагоналі. Такий прийом не просто виглядає нестандартно, але і значно розширює простір.

Секрет № 7. Все ми ділимо по частинах?

У цьому випадку кімнату ділять на частини: верхню частину, наприклад, обклеюють світлими шпалерами, а нижню – більш темними. На стику кольорів розміщують тонкий бордюр. При цьому можна використовувати як однотонні шпалери, так і моделі з малюнком. Виходить дуже красиво і просторо.

Секрет № 8. Використовуйте декоретто

Навіть великі декоретто можуть візуально збільшити кімнату. Це можуть бути пишні квітки або птиці з широким розмахом крил… Все, що завгодно. Такий дизайн буде не тільки виграшним, але і оригінальним.

Не бійтеся експериментів, пробуйте різні варіанти і створюйте саме той простір, який вам потрібно!

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.