Як виростити білі гриби на дачній ділянці?

Як виростити білі гриби на дачній ділянці?

Незважаючи на те, що міцелій з елементами мікоризи лісових грибів вже часто зустрічається у продажу, городники ще не до кінця освоїли цю технологію. Пропонуємо кілька корисних порад щодо вирощування лісових грибів на дачній ділянці.

Вибір місця для посадки

Для грибів відводять затінений ділянка під деревами, площею не менше 2,5-3 кв.м, на якому викопують невеликий котлованчик, глибина якого складає 30 див. На дно укладають опале листя (приблизно 10 см), трава, потерть, деревну кору, а потім такий же по висоті шар перегною (гною).

Сухий порошковий міцелій (близько 20 м) слід змішати з 1 кг піску або будь сухої землі і рівномірно засипати в котлованчик. Зверху рекомендується замульчувати його рослинними залишками (компостом) (шаром в 3 см), а потім присипати городньої землею (3-5 см).

Потім отриману грядочку” поливають. Бажано провести крапельний полив. В суху погоду при високій температурі полив здійснюють по мірі необхідності. Варто зазначити, що при даному способі вирощування перші грибочки з’являться вже через 1,5-2 місяці, а потім будуть з’являтися кожні 1-1,5 тижня. У відкритому ґрунті гриби ростуть з травня до пізньої осені. Вся живе грибниця до 5 років.

Як виростити білі гриби на дачній ділянці?

Якщо ви не можете забезпечити полив грибних грядок на своїй дачній ділянці, можете використовувати гідрогель.

Гідрогелю називають гранули полімеру (на основі калію), які поглинають воду і розчинені в ній добрива. В сухому вигляді він являє собою безбарвний гранульований порошок.

Норми витрати гідрогелю:

Для відкритого грунту – 3 г на 1 кв.м;
Для теплиць – 5 г на 1 кв.м;
Для контейнерів – 2 г на 15 л грунту.

Навіщо потрібен гідрогель?

1. Він дозволяє збільшити водні запаси грунту і підвищити врожайність культур.
2. Забезпечує аерацію грунту і дренаж, що дає змогу постійно забезпечувати рослину вологою.
3. Значно скорочує кількість поливів (як мінімум на 80%).
4. Дозволяє вести землеробство при жорстких ґрунтових і кліматичних умовах.
5. Запобігає посуху і ерозію грунту.

Підживлення

В якості підгодівлі білих грибів (боровиків) можна використовувати суху кавову гущу. Вона захистить грибочки від появи цвілі, а також різних грибкових захворювань і послужить надійним захисним засобом від мошкари і молі.

Застосовувати кавову гущу потрібно наступним чином: 1 ст. л. змішайте з 2 кг грунту і замульчуйте грядку з грибами. Є і другий спосіб: перед посадкою змішайте 3 ст. л. кавової гущі з 100 г маточного міцелію.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.