Картопля Розара характеристика сорту і особливості

До вашої уваги картопля Розара опис сорту фото відгуки, що допоможе зрозуміти переваги цього виду овочу і виростити хороший врожай.

Існує дуже багато сортів картоплі, які відрізняються розмірами, смаковими властивостями, термінами достигання, кольором, та ін.. Сорт Розара серед цього розмаїття зайняв свою нішу і має певні переваги.

Сорт картоплі Розара характеристика


Сорт виведений селекціонерами Німеччини,  відноситься до ранніх. Один із найпопулярніших у нас серед сортів столового призначення.

Смак у Розара хороший, природній і типовий для картоплі. Але це буде тільки тоді, коли ви точно дотримуєтесь технології, і використовуєте досить свіжий (не більше 5 років) посадковий матеріал.

Ось його деякі ознаки:

 • Картоплини рожевого кольору, а в середині злегка жовтуватого,
 • Середня вага картоплини складає 120-140 грам і навіть більше. Варто відзначити високу однорідність картоплин за розміром,
 • Кущ рослини невисокий, досить широкий,
 • Плоди злегка подовгуватої форми,
 • Шкірка достатньо гладка, із невеликими очками,
 • Цвіте сорт Розара квітками фіолетового кольору,
 • Стійкий до розварювання,
 • Невелика кількість крохмалю у бульбах (приблизно 15 відсотків),
 • Сорт скороспілий, вже через 75 днів після посадки можна отримати врожай,
 • Один кущ дає від 12 до 25 картоплин.

До переваг сорту Розара варто віднести стійкість до багатьох хвороб, хорошу транспортабельність і тривалий термін зберігання. Також, він довгий час не втрачає свої властивості у якості садивного матеріалу. Відповідно, протягом декількох років можна не оновлювати садівний матеріал.

Посадка

Для садіння використовуйте здорові бульби, розміром не менше 30 (краще 50) грам. На початку весни слід регулярно виносити кошики із картоплею на сонце, для проростання. Але це слід робити, якщо температура повітря піднімається вище 15 градусів.

Після проростання можна на 10 днів занести картоплю у підвал, де є нижча температура і клубні загартуються.

Найкраще садити ті картоплини, на яких утворились товсті ростки. Якщо бульби великого розміру, то їх можна розрізати ножем. Але так, щоб на кожній половинці були ростки.

Відстань між рядками картоплі повинна бути приблизно 70 см, а між картоплинами у рядку – близько 40 см.

Згодом, слід регулярно підживлювати насадження, прополювати бур’яни і підгорнути кущі землею. Оскільки сорт вразливий до колорадського жука, то проведіть заходи із його знищення.

Полоти бажано раз у два тижні, тричі за сезон.

У спекотний період і за відсутності дощу слід провести підливання кущів, у розрахунку  4-6 літрів під один кущ.

Розара стійка до багатьох картопляних хвороб:

 • Фітофторозу,
 • Нематоди,
 • Парші,
 • Грибкових захворювань,
 • Раку картоплі.

Ми не даємо назви конкретних препаратів для боротьби із хворобами і шкідниками, оскільки провідні виробники регулярно випускають нові, більш ефективні препарати. Радимо вам купувати засоби захисту рослин в надійних садово-городніх магазинах і запитувати продавців про оптимальні препарати на теперішній час.

Цей вид картоплі підходить для вирощування у більшості регіонів нашої країни, він добре переносить наші погодні умови. Зокрема, здатний витримати посуху, похолодання чи підвищену вологість.

Завдяки таким характеристикам Розару часто вирощують у промислових масштабах, на продаж. За інформацією городників, із однієї сотки можна зібрати до півтони урожаю.

Сорт картоплі Розара характеристика відгуки

Сорт картоплі Розара добре росте на заздалегідь підготовлених, добре удобрених і розпушених ґрунтах. Ділянку слід вибирати таку, яка добре освітлюється сонцем, і не розміщена у низинах, де затримується зайва волога.

Незважаючи на певну стійкість до фітофторозу, не варто садити Розара (як і інші сорти) там, де до цього росла картопля, помідори, перець, баклажан, фізаліс.

Застосування

Картопля чудово підходить для приготування гарнірів, супів, пюре, різноманітних салатів. Гірше годиться для смаження.

Також, його з успіхом використовують для годування тварин на фермах і індивідуальних домашніх господарствах.

Картопля Розара відгуки

Ті відгуки про сорт Розара, які ми побачили – позитивні, і даний вид картоплі заслуговує на увагу.  Єдине, слід враховувати швидкі терміни достигання овочу, і добре планувати терміни його посадки.

Люди відзначають хороші смакові якості і відмінну врожайність.

Висновок. Ми розповіли про картопля Розара характеристика якого повинна підійти для більшості дачників і городників. Але найкращі врожаї слід очкувати дачникам середніх широт. Загалом сорт відзначається стабільністю і навряд чи принесе негативні сюрпризи.

 

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.