Кращі сорти груші

Кращі сорти груші

Сортів груші існує три основні групи: зимові, осінні та ранні.
Ранні сорти груші вирощують лише в Чернозем’ї і дозрівають вони в серпні у другій-третій декаді. Починаючи з середини вересня і закінчуючи початком листопада, плодоносять сорти груші, які відносяться до групи осінніх сортів.

Сорти, які є найбільш зимостійкими, вирощують в середній смузі. Вони в силах плодоносити до моменту появи стабільних морозів. Плоди таких сортів саме в морозну погоду, коли створюються різкі перепади температури, набувають необхідну зрілість і хороший смак. Є зимові сорти, які спеціально збирають ще до кінцевої зрілості плодів. Їх зберігають до весни, а при зберіганні вони доспевают, купуючи відмінний смак, аромат і щільність самого плоду.

Сорти ранній груші користуються великою популярністю, також як і сорти черешні. Так як ранні груші можна збирати у великій кількості: корисних, ароматних і смачних плодів з кожного дерева. З останньої групи найкращі сорти груш мають соковиті, щільні плоди найчастіше середніх розмірів. Одним з таких сортів є «Аптекарська» груша (вона має жовто-зелені плоди, у яких ніжна м’якоть). Цьому сорту груш не поступається і сорт «Бергамот Новік», який вивів Мічурін. Відмітна особливість цього сорту – це тверда м’якоть у плодів і незвичайна крона дерева. Також з ранніх сортів дуже популярним є сорт груш великих розмірів «Тонкогілка». Ці плоди відрізняються соковитою м’якоттю білого кольору і жовтим забарвленням. У нашій країні це один з найбільш старовинних сортів груш.

Не зайвим буде згадати про таке сорт груш як «Жовта річна». Цей сорт в нашій країні вирощується ще із середини минулого століття і є результатом селекції. Слід також відзначити такі популярні сорти річного дозрівання: Іллінка, Ластівка, Улюблениця Клаппа, Розі ред батлер, Тане, Ультраранняя, Етюд Київський.

Кращі сорти груші

Зимові та осінні сорти груші

У нашій країні зимові сорти груші, також як і осінні вирощуються в умовах Праці в середній смузі.
«Бергамот осінній» є популярним осіннім сортом груші з хорошою зимостійкістю. Цей сорт має плоди середніх розмірів максимально наближених за смаком до південним раннім сортам. В ролі основного сорту груш в Нечорнозем’ї використовується «Дочка Бланкової» і «Безсім’янка», які являють собою дерева середніх розмірів з пірамідальною кроною.

Сорт груш «Сварник» є найбільш відомим. Він спеціально виведений для суворих кліматичних умов. Такий сорт по своїм смаковим якостям, звичайно, є гірше, ніж південні сорти, але якщо правильно зберігати плоди вони придбають солодкий аромат, соковитість і хороший смак.

Слід також відзначити такі популярні сорти зимового та осіннього достигання: Диколор, Конференція, Крупноплідна, Малевчанка, Незабудка, Листопадова, Талгарская красуня.

Сорт груш «Лада»
Річний ранній сорт, який був отриманий в Московської сільськогосподарської академії імені К.А. Тімірязєва в ході схрещування таких сортів, як Лісова красуня і Ольга. Автори: З. П. Потапов С. Т. Чижов. Даний сорт у 1993 році був включений до реєстру держави за Сердневолжскому, Центрально-Чорноземному і Центральному регіонах. Має в Московській області широке поширення.

Середньоросле, штамбовое дерево. Середня облистяність, в ході плодоношення форма конусоподібна (пірамідальна), а у молодому віці – воронкоподібна. Кора штамба темно-сірого забарвлення. Сірого кольору скелетні гілки. Змішаний тип плодоношення.

Пагони середньої товщини, довгі, слабоизогнутые, коричневі і округлі в перерізі. Короткі і дрібні міжвузля, без опушення, мала кількість опробковілих сочевичок на втечу, розташовані на поверхневому рівні. Нирки конусовидної форми, темно-коричневого забарвлення, злегка відхилені. Листя середніх розмірів, зелені, подовжено-овальної форми, еластичні, вигнуті по центральній жилці, гладкі, середньої товщини, з відсутністю опушення на нижній та верхній поверхнях. Прилистки рано опадають, довжина черешка середня, край листка пильчатий.

Чашовидний квітка величини середніх розмірів, віночок білого кольору, цілісний край пелюсток, середня сомкнутость пелюсток. Пуп’янки білого забарвлення. У суцвіття щитковидная кисть, а квіток середнє число становить до 7 штук.

Розмір плодів нижче середнього, маса їх до 110 грам, форма оберненояйцевидна, а поверхня гладка. Плоди мають тонку шкірку, в основному світло-жовте забарвлення. Покривне забарвлення плоду в вигляді розмитого світло-червоного тьмяного рум’янцю. Среднезаметные підшкірні крапки. Коротка плодоніжка середньої товщини. Горбисте, вузьке і дрібне блюдце. Воронка відсутня. Відкрита чашечка. Середньої величини подчашечная трубка. Середня осьова порожнину. Слабковиражене овальне сердечко. В плоді не менше 5 насінин. Коричневі насіння середніх розмірів.

Жовтувато-біла м’якоть, дрібнозерниста, середньої соковитості і щільності, солодко-кислуватого смаку і зі слабеньким ароматом. Зовні привабливі плоди. Оцінка смаку з дегустації – від 4.0 до 4.4 балів. Плоди мають такий хімічний склад: 92мг/100 грам P-активних речовин, 7.2% цукрів, 12.2% розчинних речовин, до того ж 15.7% сухих речовин і 0.27% титруемых кислот.

Сорт є раннелетним і скоростиглих. Лежкість плодів максимум становить 60 днів при нульовій температурі. У плодів слабка осипаемость. Низька транспортабельність плодів, але товарність на високому рівні.
Плоди є універсальними.

Сорт є частково самоплідних. Сотра-запилювачі: Отрадненська, Чижовская, Космічна, Рогнеда, Сварник.
По закінченню окулірування в розпліднику у пору плодоношення скороплідний набирає приблизно на 3 або 4 рік. Врожайність висока і регулярна дерева (з дерева до 50 кілограм). Висока зимостійкість. Дуже сорт стійкий до хвороб і до середовища з екстремальними умовами проживання.
Сорт має такі переваги: стійкість до парші, висока врожайність і зимостійкість, швидкоплідність.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.