Правильний субстрат для печериць

Правильний субстрат для печериць

Якщо ви вирішили вирощувати печериці, але не знаєте, з чого почати, пропонуємо вам декілька корисних порад.

Солом’яний підстил

Для домашнього вирощування цих грибів можна брати солом’яний підстил з-під домашніх тварин. Щоб поліпшити його якість, обов’язково додавайте сечовину і суперфосфат (на 10 кг перепрілої підстилки – 50 г сечовини і 500 г суперфосфату). Перед закладкою мінеральних добрив солом’яну підстилку змочіть, потім змішайте з добривами і укладіть в ящики шаром 20 см.

Міцелій вдавлюють в субстрат на глибину 4 см на відстані 5-7 см. Щоб грядка не висихала, накрийте її перфорованою плівкою. Приблизно через 3 тижні, коли грибниця приживеться і розростеться, субстрат прикрийте шаром покривної землі (3 см), додавши крейду, вапно. Через 4-5 тижнів після висадки з’являться перші гриби. Температура в період росту повинна бути 12-16°С, вологість – 80-85%, а приміщення постійно провітрюватися. Використовуючи для субстрату в якості основи солом’яну підстилку, печериці можна вирощувати і взимку.

Солома для печериць

Починаючи готувати компост, грибовод повинен обов’язково брати солому озимої жита або пшениці тільки хорошого якості, визріла, без бур’янів і частинок грунту. Якщо вона волога, має багато сторонніх домішок, то підготувати компост хорошої якості практично неможливо. Заготовляти солому можна восени і зберігати під навісом або в закритому приміщенні.

Покривна суміш

Для приготування покривної суміші можна використовувати свіжий чистий торф або родючу землю з додаванням подрібненого вапна, крейди, гіпсу чи доломітового шламу (приблизно 1,5 кг на садову тачку). Отриману масу слід закривати поліетиленовою плівкою або брезентом. Тільки в цьому випадку вона не буде пересихати і забруднюватися. Так її можна зберігати до весняної висадки печериць.

Обробка вихідних матеріалів

Якщо ви не впевнені в якості вихідних матеріалів для вирощування грибів, бажано компост пастеризувати, а покривну суміш прогріти пором. При температурі 55-60°С всі основні шкідники зникають.

Засоби захисту при вирощуванні грибів

Краще звести використання цих коштів до мінімуму. При настанні плодоношення, під час його і в період збору врожаю ніякі обробки хімічними препаратами проводити не можна. Для ліквідації вогнищ хвороби можна посипати їх звичайною кухонною сіллю – вона консервує. Також можна використовувати будь-мінеральне добриво (наприклад, суперфосфат: на 100 кг соломи і 100 кг гною – 2,5 кг добрива).

Печериці вимогливі до умов зростання і харчування, але разом з тим дуже чуйні на хороший правильний догляд і дають максимальну віддачу. З 1 кв.м площі за один оборот культури (приблизно за 2 місяці) можна зібрати 10-15 кг свіжих грибів.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.