Технологія вирощування перцю під плівкою

Технологія вирощування перцю під плівкою

Якщо ви хочете виростити перці на дачній ділянці, але у вас немає часу і можливості для частих прополок і поливів, скористайтеся даним способом посадки рослин.

Підготовка

Вирівнюю ділянку, розпушую його плоскорізом і мульчую соломою (соломою, тирсою, вымоченными в розчині азоту) шаром в 3-5 см. Якщо грунт дуже важкий або перезволожений, то його можна не перекопувати взагалі, але в цьому випадку шар мульчі повинен бути збільшений до 15-20 см. Також додатково потрібно внести вапно і комплексне мінеральне добриво. Потім накриваю чорної щільною плівкою, прикопую її краю і додатково притискаю камінням.

Посадка

Для висадки розсади роблю хрестоподібні розрізи (краї подворочую всередину) на відстані 20-30 см один від одного. Міжряддя залишаю за 30-40 см. Рослини злегка заглубляю, засипаю землею і поливаю. Потім ставлю дуги і накриваю грядку спанбондом.

Час від часу парник провітрюю. Повністю знімаю укриття лише в середині червня. А якщо літо холодне і сире, то залишаю до збирання врожаю.

Полив

До цвітіння поливаю перці раз в тиждень (10-12 л/кв.м) з лійки методом дощування. Якщо погода спекотна, кількість поливів збільшую. Під час цвітіння і плодоносіння рослини поливають під корінь 1-2 рази в тиждень. Воду беру тільки прогріту на сонці. Холодна може негативно позначитися на зростанні і розвитку перців, відсуваючи терміни цвітіння і плодоношення.

Через 10-20 днів після висадки розсади підживлюю рослини комплексним мінеральним добривом (аммофоска). Наступний раз – на початку цвітіння і плодоношення.

Краще використовувати двоколірну мульчують плівку: чорна сторона (її кладуть вниз) не пропускає світло і перешкоджає проростанню бур’янів; біла – відбиває сонячні промені (чим підвищує освітленість) і захищає грунт від перегріву.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.