Як пересадити півонії

Пересаджувати півонії краще восени, коли немає сильної спеки, все частіше йдуть дощі, цвітіння закінчилося і починають масово відростати корінці. У рослин є більше шансів укорінитися. Але бувають випадки, коли пересадку треба зробити раніше.

Пересадка півоній навесні можлива тільки в квітні або в травні. Викопайте кущ, намагаючись захопити якомога більший шматок землі на коренях. Підготуйте яму на ділянці, краще невеликого розміру. Додайте туди живильну, пухкий грунт. При цьому уникайте додавання свіжої органіки, краще використовуйте перепрілий компост, гній чи повне мінеральне добриво.

Влітку особливо ретельно стежите за півоніями. З’явилися перші після пересадки бутони обірвіть. І поливайте кущі щодня.
Якщо рослина погано приживається на новому місці, підберіть ближче до кінця літа для них інше посадочне місце.

Коріння квітки можуть обламатися, коли ви викопують кущ для пересадки, оскільки навесні вони дуже крихкі. Зберіть відрізки і уламки коренів і посадіть їх на грядку з пухкої, живильним грунтом, так ви отримаєте додаткові кущі в майбутньому.

Візьміть деревне вугілля, розтолкуйте його і обробіть зрізи обламаних коренів. У серпні можете акуратно пересадити їх на іншу, більш зручну грядку, не забуваючи регулярно поливати.

Але найкраще півонії пересаджувати восени. Місце на ділянці, куди ви перенесете квітка, має бути сонячним і відкритим. Небажано близьке розташування грунтових вод, щоб не допустити загнивання коренів.

Місце під посадку готуйте за 3-4 тижні до початку робіт. Викопайте яму, заповніть її на 2/3 сумішшю торфу, перегною, піску і городньої землі взятих у рівних частках. Додайте 220 г подвійного суперфосфату, банку деревної золи і столову ложку залізного купоросу.

Кореневище півонії викопують дуже обережно. Оскільки корені проникають в землю на глибину 0,5-1 метра, доведеться робити це тривалий час. Не користуйтеся лопатою, краще візьміть вила, і обкопували кореневище по колу, потім витягніть з землі, притримуючи з двох сторін лопатами. Залиште рослина на 2-3 години в тіні, щоб уникнути ламкості кореня.

Тепер вам треба розділити півонія, щоб отримати деленкі і частина кореневища розміром близько 10-15 см. Видаліть при цьому дрібні і підгнилі ділянки кореня. Краще це робити ножем або гострим дерев’яним клином. Почніть з поділу на 2-3 частини, а потім подрібніше. Перед посадкою деленкі можна помістити в ємність з насиченим розчином марганцівки, щоб продезинфікувати.

Посадіть кущ в готову яму, зверху присипте землею, взятою з городу. Слідкуйте, щоб шар був не більше, ніж 5 см, а потім добре полийте. Пам’ятайте, що за молодим рослиною потрібно регулярно доглядати, постійно поливати, розпушувати грунт, видаляти бутони, прополювати, обприскувати від шкідників і т.д. На другому році життя півонії цвітуть рідко, радуючи достатком суцвіть ще через кілька сезонів, влітку

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.