Зберігання картоплі в домашніх умовах відео

У статті розкажемо як зберігати картоплю в квартирі так, щоб вона зберегла свій зовнішній вигляд і корисні речовини.

Більшість дачників всю свою увагу звертають на вибір сорту, підготовку ґрунту, боротьбу із шкідниками, підживлення картоплі. Але при цьому малу увагу приділяють зберіганню вирощеного врожаю і зазнають втрат. Щоб такого із вами не сталось, зверніть увагу на наші поради.

Підготовка картоплі для зберігання

Перед тим, як зберігати картоплю, потрібно її правильно підготувати. Для початку, після збирання потрібно підсушити на сонці, розклавши тонким шаром. Особливо зверніть увагу, якщо картопля збиралась у вологий день.

Процедура не повинна тривати довше 2 годин, інакше сонячне повітря може пошкодити тонку шкірку картоплі, і вона буде погано зберігатись.

Після цього можна протягом двох тижнів протримати бульби у тіні, щоб на них не потрапляло пряме сонячне повітря. Це дозволить шкірці коренеплодів затягнути всі пошкодження.

Далі, потрібно покласти картоплю у приміщення, і на протязі двох тижнів понижати температуру аж до 4 градусів тепла.

На цьому етапі важливо, щоб картопля не потрапляла під дощ і не мочилась.

Як забезпечити зберігання картоплі в домашніх умовах

Якщо ви придбали або виростили картоплю, то потрібно її перебрати, щоб вилучити пошкоджені, порізані чи зігнилі плоди. Проводиться сортування картоплі своїми руками. Особливу увагу звертайте на зігнилі, адже вони сприятимуть гнилі інших, сусідніх бульб.

До речі, протягом усього терміну зберігання картоплі її потрібно регулярно перебирати і відкидати зігнилі і пошкоджені.

Відео як правильно зберігати картоплю в квартирі:

Найкращі умови зберігання картоплі – прохолодна температура повітря (від 2 до 4 градусів тепла) і вологість 86-90%. Такі умови можна забезпечити на заскленому балконі, підвалі. Дехто тримає картоплю в кладочці або коридорі. Такий варіант не зажди підходить, адже тут температура вища, і картоплі починає проростати, втрачає свою консистенцію.

Не варто тримати картоплю на незаскленому балконі. Адже наші зими досить холодні, і якщо картопля змерзне, вона стає солодкою і малопридатною для харчування.

Або придбайте (зробіть) утеплені ящики, в яких картопля може пережити невеликий мороз. Такі ящики утепляють пінопластом або вагонкою.

Бажано, прикріпити градусник, тоді зберігання картоплі буде контрольоване, адже ви будете знати, яка температура повітря.

Щоб підняти вологість повітря, можна скористатись спеціальними зволожувачами повітря. Або двічі на день розпилювати вологу із пульверизатора.

Якщо ж завелика вологість, то її можна знизити створивши протяг чи просто провітривши приміщення.

Якщо весною картопля починає проростати, то можна зменшити температуру повітря до 1,5 градуси тепла.

Термін зберігання картоплі залежить від сорту, але не більше року. Адже є сорти непридатні для тривалого зберігання. Тому, якщо ви бажаєте ласувати улюбленим овочем протягом усієї зими, поцікавтесь, якийсь сорт придбали чи вирощуєте на присадибній ділянці.

Чи можна зберігати картоплю в холодильнику

Перед тим, як зберігати картоплю в холодильнику, радимо спочатку дізнатись яка температура у кожному відділенні і поличці. Для цього покладіть термометр і запишіть заміри. Як відомо, ідеальна температура для зберігання картоплі 2-4 градуси тепла.

Так що короткочасно зберігати картоплю в холодильнику можна. Але вона забирає багато місця і для цього краще знайти інші місця.

Якщо ви порушите температурний режим, то картопля змерзне і стане солодкою.

Зберігання картоплі в пивниці

Льох ідеально підходить для тривалого зберігання картоплі. Але для цього пивницю потрібно правильно підготувати:

  • Облаштувати вентиляцію,
  • Побілити вапном стіни і підлогу. Таким чином вдасться запобігти поширенню грибків і гниття плодів,
  • Просушити ящики для зберігання врожаю.

Вибирайте ящики із щілинами, в них відбувається природна вентиляція повітря. Ставте ящики на опори (наприклад, цегли) і не розміщуйте щільно, на відстані 10 см.

Ще порада як правильно зберігати картоплю. Коли ви тільки закладаєте картоплю на зберігання після збирання врожаю, вона ще тепла, нагріта сонячними променями. Відповідно, через деякий час повітря у льосі нагрівається і температуру потрібно понизити шляхом провітрювання.

Чому картопля зеленіє?

Потрібно зберігати картоплю у темному місці. Якщо ж тривалий час зберігати на сонці, вона зеленіє і в ній утворюється соланін. Така картопля не придатна для вживання.

Ви дізнались як зберігати картоплю в квартирі щоб вона тривалий час не псувалась. А для закріплення теми радимо подивитись на відео як правильно зберігати картоплю:

 

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.