Готуємо компост для своєї ділянки

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

Багато хто стикався з необхідністю внесення компосту на своїй ділянці, але, скільки його треба і як приготувати компост знає далеко не кожен. Якраз у цій статті спробуємо розібратися з цими питаннями. Для створення родючого ґрунту компост потрібно вносити як восени, так і навесні. Тому краще подбати про те, щоб у вас було дві компостні купи.

Причому того, з чого заготовляються ці самі купи, на вашій ділянці завжди вистачає. Матеріалом може служити листя, тирса, залишки гички, гній, папір, пташиний послід. Але якщо раніше ви це все просто спалювали, викидали, вивозили, то тепер потрібно буде поміщати все в одну купу. Навіть якщо з якоїсь причини ви спалите, то решту золу можна буде також внести в компостні купи. Адже деревна зола – відмінне добриво.

Приготування компосту і компостної купи

Приготування компосту і компостної купи

Отже, як же приготувати компост на дачі або навіть на будь-якому приватному подвір’ї? Всі матеріали, які раніше перераховувалися бажано подрібнити і перемішати. Те місце, де ви плануєте розмістити компостні купи потрібно підготувати – земля перекопується. Важливий момент: компост повинен готуватися не в ямі, а на поверхні землі. Не використовуйте для цього різні ємності.

Підготовлена органіка укладається шарами: шар органіки 10-15 см, потім тонкий шар землі 1,5-2 см. Все це справа проливається розчином ЕМ-препарату “Тамір” або “Байкал-ЭМ1”, також варто додати столову ложку кислого меду на відро води. Далі шари повторюються. Корисно буде внести подрібнену валеріану, м’яту, кропиву, деревій. Те ж саме стосується яєчної шкаралупи, золи з печі, кухонних відходів, бур’янів. Компостні купи потрібно вкривати від вітру і опадів. Як видно приготування компосту і компостної купи не є чимось важким.

Швидке приготування компосту

Швидке приготування компосту

При традиційному методі приготування компосту готовим до вживання він буде тільки через півтора-два роки. Однак існує і швидке приготування компосту. Для цього використовуються ЕМ-препарати. При цьому немає необхідності в перемішуванні купи, і компост буде готовим через пару місяців. В компостних купах накопичиться велика кількість дощових черв’яків, завдяки яким купи наповняться природним гумусом. У той же час можна приготувати швидкий компост в домашніх умовах і без ЕМ-препаратів.

Для цього необхідно взяти кору дуба і квітки валеріани, кульбаби, деревію, ромашки лікарської і кропиви в рівних пропорціях. Всі висушується окремо і подрібнюється до стану борошна. Після цього все це з’єднується і всипається в отвори в компостній купі. На 1 кв. м. їх кількість має бути 5-6. В кожен отвір всипається одна чайна ложка. Після отвори засипаються органікою з купи. За твердженнями завдяки таким рецептом компост можна буде використовувати вже через два місяці.

Як багато вийде компосту?

Як багато вийде компосту?

Можете повірити, якщо у вас є навіть невелика дачна ділянка, різних відходів з нього вам вистачить з головою для всіх ваших грядок. Якщо ж у вас велике подвір’я, то тут і говорити нічого. Отриманого компосту вистачить для того, щоб внести в грунт необхідні елементи живлення для вирощування наступних рослин. У тих відходів, бур’янах та смітті, з яких виготовляється компост, міститься половина всіх необхідних для рослин хімічних елементів, накопичених тієї ж бадиллям в процесі росту.

Якщо на вашій ділянці є компост, то немає потреби купувати мінеральні добрива. Застосовуючи ЕМ-компости немає необхідності дотримуватися сівозміни культур. Це досить актуально для невеликих ділянок. Забезпечується це завдяки дощовим черв’якам і мікроорганізмів ЕМ-препарату. Вони обробляють ґрунт від патогенної середовища, вносять стимулятори росту, вітаміни і антибіотики. В компостній грунту для рослин міститься збалансоване харчування.

Готуємо компост в умовах квартири

За твердженнями виробників ЕМ-препаратів приготуванням ЕМ-компосту можуть зайнятися в зимовий час навіть мешканці квартир. В якості матеріалу застосовуються очищення від фруктів і овочів, відходи від чаю, хлібні крихти. По мірі накопичення відходів їх необхідно пропустити через м’ясорубку. З отриманої маси потрібно віджати вологу і обприскати препаратом “Байкал-ЭМ1” об’ємом 30 мл.

Далі все перемішується і укладається в поліетиленовий пакет. У пакеті потрібно зробити отвори. Пакет вміщують у відповідну за розмірами тару і, зверху кладуть вантаж, при цьому знизу потрібно зробити так, щоб волога мала куди стікати. Через тиждень отриману масу виймають з пакета, розкладають на підносі і підсушують до сипучого стану. Це можна зробити, наприклад, на підвіконні. В результаті ми отримуємо закваску для компосту.

Для продовження знадобитися пластикове відро. На дно вкладається решітка таких розмірів, щоб до дна залишалося близько 5 див. У відро міститься поліетиленовий пакет з отворами в дні. Таким же чином, як і вище відходи пропускаються через м’ясорубку (маса 1 кг), пересипаються однією чайною ложкою закваски. Вся ця маса міститься в пакет і притискається вантажем. По мірі того, як відро буде наповнюватися потрібно зливати рідину, що накопичується на дні відра.

Вона може бути також використана з користю для поливу кімнатних квітів. Після наповнення відра потрібно почекати ще близько тижня, після чого маса зсипається в мішок з-під цукру (потрійний). Отримуємо свого роду приготування компосту в мішках. Зберігати його можна навіть на балконі. Якщо ж це буде тепле і темне місце, то якість компосту буде ще вище. Після ознайомлення з матеріалами цієї статті, питання про те, як приготувати компост і що для цього потрібно розвіятися.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *