Обрізка абрикоса восени

У цьому матеріалі розкажемо як обрізати абрикос восени, які умови потрібно виконати для якісного проведення цієї процедури.

Для чого потрібна

Обрізка абрикосу восени переслідує декілька цілей:

 • Обрізуючи старі, пошкоджені і уражені хворобами гілки, ми даємо можливість направити основні сили дерева на розвиток здорових гілок,
 • Якщо не обрізувати абрикос, крона загущується, гілки менше отримують сонячного світла. Крім того, більше розвиваються шкідники, адже в загущеній кроні легше ховатись від птахів, і важко провести якісне обприскування гілок.
 • Без обрізки абрикос намагається рости вгору, що незручно для збирання врожаю. Крім цього, запримічено, що гілки, які ростуть паралельно землі (горизонтально), дають більший врожай ніж ті, які ростуть різко вгору. Обрізуючи дерева (не тільки абрикос), ми можемо правильно формувати крону.
 • Регулярно обрізуючи гілки ми не допускаємо загущення, відповідно кількість цвіту буде оптимальна. Тому плодів буде менше, але вони будуть більшими і менше опадатимуть,
 • Якщо правильно не доглядати за деревом, то абрикос може давати плоди рідко, раз у два роки. Обрізуючи дерева, ми сприяємо регулярному плодоношенню.

Коли обрізати абрикос

Процедуру можна проводити як на початку весни, так і восени. Якщо будете робити це перед зимою, то краще підходить для цього середина жовтня (середні широти).

Навесні потрібно встигнути до початку сокоруху, інакше можна нанести дереву непоправних втрат.

Обрізка абрикосу літом потрібна для омолодження старого дерева (обрізка старого абрикосу), а також для стимулювання покращення росту пагонів.

Як правильно обрізати абрикос восени

Тепер поговоримо як обрізати абрикос.  Видаляти або вкорочувати потрібно гілки які:

 • Ростуть вертикально вгору і особливо, в середину крони,
 • Переплітаються (торкають) інших гілок,
 • Надмірно загущують крону дерево ,
 • Засохлі або хворі гілки видаляють повністю.

Бажано формувати крону, за так званими ярусами. Це коли на одній висоті ростуть горизонтально розташовані гілки, які одна одній не заважають. На іншому рівні, над ними росте інший ярус гілок, над ними ще один. Таким чином дерево легше обприскати, на ньому менше шкідників, сонячне світло потрапляє на всі гілки дерева. Крім цього, зручно і швидко збирати врожай.

Приведемо малюнок, із якого видно, один із варіантів, як формувати абрикос і тут схема обрізки:

як формувати абрикос

Як бачите, після посадки потрібно вкоротити центральний пагін, десь на 25%, щоб висота саджанця  складала 90-100 см. В такому випадку сила, яку забирає центральний пагін, йде на розвиток усього дерева.

Гілки не повинні розташовуватись надто близько одна до одної.

А взагалі-то, існує багато схем обрізування і формування абрикоса: пальмета, у вигляді кулі, пальмета Верье, у формі кипарису, і т.д.

Інструменти для проведення обрізки

Інструмент для обрізування дерев повинен бути справним, і добре заточеним. Відомо, що існує більша ймовірність поранитись  від тупого інструменту, ніж правильного заточеного.

Крім цього, після обрізки гострим інструментом гілки скоріше загояться, адже їм буде нанесено меншу шкоду.

Отже, вам потрібен секатор для тонких гілок, ножівка чи пилка для видалення товстих гілок. Крім цього, для обрізування високого дерева потрібна надійна драбина. Також, не забудьте про рукавиці, захисні окуляри і садовий вар, який потрібно змазати місця зрізу.

Якщо немає вару, замість нього можна використати масляну фарбу.

Висновок. Знання того, як правильно обрізати абрикос, дасть можливість правильно сформувати крону дерево, і у дорослому віці не потрібно буде проводити обрізування товстих гілок, яке не кожне дерево нормально перенесе.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

2 коментарі

 1. Сергій

  Дуже цікава та корисна стаття. Чи можна Вашу статтю з посиланням на Ваш сайт поставити на нашому сайті agromen.com.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *