Як досягти хорошого урожаю ягід

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

Як досягти хорошого урожаю ягід

Полуницю вирощують насінням, поділом куща, розсадою, отриманої з вусів. Перший спосіб застосовують при розведенні високоврожайних сортів, другий актуальний для рослин, які не дають пагонів, третій – самий популярний, так як достатня кількість посадкового матеріалу виростає навіть у однорічних насадженнях.

Щоб осіння або весняна посадка полуниці порадувала урожаєм, потрібно дотримуватися певних правил:

 • Дуже важливо стежити за вмістом вологи в грунті, якщо стоїть суха погода, потрібно щоденний полив, поки розсада приживеться.
 • Приблизно через тиждень після висадки, всі рослини оглядають, замінюючи загиблі кущики новими.
 • Грядку періодично звільняють від бур’янів, розпушують після поливу або ущільнення грунту.
 • Грунт обов’язково мульчують хвоєю (кращий варіант, що відлякує шкідників), соломою, сухою травою, перепревшими тирсою, опалим листям.
 • Після закінчення 15 днів після посадки, виконують першу підгодівлю настоєм пташиного посліду, трав’яним розчином або біогумусом, що активізує ріст молодих рослин.

Поки саджанці досить не укоріняться, квітконоси і вусики краще видаляти, відклавши плодоношення до наступного сезону. Якісна розсада утворюється при сприятливих умовах – з середини квітня до початку травня, а також в серпні-вересні. Посадку полуниці виконують ввечері або в похмурий день. Якщо з якихось причин роботу не вийшло виконати відразу, розсаду можна зберігати кілька днів, прикопав у вологий пухкий грунт в затіненому місці або в підвалі, зберігаючи коріння вологими.

Осінні роботи

Посадка полуниці у відкритий грунт проводиться на ділянках з добрим природним освітленням. На якість врожаю величезний вплив робить обраний сорт, спосіб висадки розсади, дотримання сівозміни, готовність до боротьби з бур’янами і шкідниками. Найкраще полуниця росте на невеликих схилах з супіщаними, торф’яними, сірими лісовими ґрунтами і чорноземах після бобових, коренеплодів, цибулі, часнику. А на низинних глинистих або підзолистих ґрунтах урожайність знижується.

Осінні роботи

Посадковий матеріал можна підготувати самостійно: після розростання вусиків, потрібно прикопати першу розетку, внаслідок чого вона пустить коріння. Через півтора тижні, після утворення трьох здорових листочків, новий саджанець готовий до пересадки. Посадка полуниці восени має величезну перевагу – вже наступним літом буде отримано перший урожай. Перед висадкою розсади проводять підготовчі роботи:

 • Майбутню грядку ретельно очищають від бур’янів, трави, залишків попередніх рослин.
 • Скопують, одночасно підживлюючи компостом, гноєм або біогумусом.
 • Під саджанці готують широкі лунки на відстані 30-50 см, міжряддя – 40 см. Вийнятий ґрунт лопатою перемішують з поживними компонентами і засипають назад, формуючи невеликий горбок.

Незадовго до посадки розсаду полуниці рясно поливають або замочують на кілька годин у спеціальному розчині, стимулююче зростання. Щоб запобігти напад шкідників, досвідчені городники витримують молоді рослини в часниковому розчині: 150 г. часнику на відро води.

Осінні роботи

Після підготовки грунту, в кожну лунку поміщають саджанець (можна і два, один з них точно приживеться), присипають землею, ущільнюють навколо корінця. Важливо пам’ятати, що у мерзлу землю полуницю не висаджують, а якщо відповідні терміни вже пройшли, роботу краще відкласти до весни.

Весняне розмноження

Оновлювати полуничні грядки рекомендується кожні 3 роки, а щоб не залишитися зовсім без ягід – рослини пересаджують поступово – по невеликій ділянці щорічно. Місце під посадку треба періодично міняти, враховуючи, що вірусні хвороби пасльонових, перцю, капусти, огірків передаються ягідним культурам. Посадка полуниці навесні володіє позитивною властивістю – кущі встигнуть надійно вкоренитися до настання холодів, що дозволить їм легше перезимувати. Вибираючи відповідний сорт, звертають увагу на стійкість до хвороб і розмір ягід, які з часом все одно будуть дрібніти.

При посадці стежать, щоб корінці кожного кущика були добре розправлені і розташовані таким чином, щоб серцевина не засипалася землею, інакше рослина загине, а при поверхневому розміщенні, оголюються корені, що призведе до підсихання і поганому розвитку рослини.

Весняне розмноження

Якісний врожай полуниці можна отримати тільки на зрошуваній ділянці. Вологість ґрунту визначають на дотик, викопавши лопатою ямку на глибину коріння. Полив проводять різними способами:

 • Лійкою – актуально виключно для невеликої грядки.
 • З шланга – мінімум фізичних витрат, але існує небезпека нерівномірного розподілу води і пошкодження молодих насаджень.
 • Крапельний метод наділений величезною перевагою – разом з водою можна подавати необхідні добрива.
 • Круговим, віялових, роторним або іншим способом дощування.
 • По борознах, попередньо підготувавши спеціальні канавки, стінки якої висаджують розсаду.

Перед садінням молодих саджанців, необхідно з’ясувати кислотність грунту, оптимальний показник для полуниці – 5-7 pH, а також якщо рівень залягання ґрунтових вод (потрібно більше 60 см), наявність личинок колорадського жука, дротяники, нематоди, яких слід безжально знищити спеціальними препаратами.

Для кращої приживлюваності, перед посадкою корінці рослин занурюють у глиняну бовтанку: піввідра звичайної глини розбавляють водою до консистенції рідкої сметани. Щоб маса вийшла однорідною, всі грудочки розминають руками.

Весняне розмноження

На невеликих ділянках посадку полуниці виконують по шнуру: на протилежних кінцях грядки проставляють мітку, закріплюють кілочки, натягують міцну мотузку. Невеликий паличкою (25 см) відмічають місця для лунок, які викопують лопатою або спеціальним розпушувачем. Вливають по одному літру теплої води, в утворену земляну суміш поміщають саджанець, ретельно обліплені корінці брудом. Потім засипають звичайною землею, щільно обжимають.

Оригінальні способи

Складно знайти людину, який би не любив солодку, соковиту клубнику, але ця ягода досить вибаглива, тому догляд за нею не можна назвати простим:

 • Безперестанна боротьба з бур’янами.
 • Обрізка постійно відростаючих усов.
 • Регулярний полив ґрунту.
 • Рішення проблеми гниття лежать на поверхні землі ягід.
 • Застосування різних засобів, що рятують від нападу слимаків, мошки та інших шкідників, що псують урожай.
 • Пошук всіляких способів укриття, оберігають від вимерзання великої кількості рослин у безсніжні зими.

Застосування сучасних технологій дає можливість вирощувати ягідні культури без особливих трудовитрат, що дозволяє уникнути головних проблем.

Метод, для ледачих городників

Метод, для ледачих городників

Посадка полуниці під чорний укривний матеріал – унікальний спосіб знизити витрати часу на догляд. Під таким покриттям добре зберігається волога, тому поливати грядку доводиться рідше. На поверхні агротканини, яка майже завжди залишається сухою, різні паразити – слимаки, капустянки, мурахи, відчувають себе не комфортно. Крім того, цей метод вирощування істотно полегшує збір врожаю – все ягоди добре видно, а зірвану полуницю не потрібно довго відмивати від шару землі.

Використовувати такий матеріал можна кілька років (2-3), під ним кущі легше переживають холоду. Весь догляд після посадки полуниці полягає у видаленні відмерлих листків і обрізання занадто розрослися усов.

Щоб створити грядку під агроволокно, визначають найбільш підходящий ділянку, куди сонячні промені потрапляють більшу частину дня. Наносять розмітку, копають грунт, враховуючи стандартну ширину чорного матеріалу – 1,05 – 3,2 м, адже за нього краще не ходити. Відміряні смуги укладають на землю, залишаючи доріжки для переміщення. Краї волокна закріплюють будь-яким доступним способом – дошки, камені, скоби. Ідеальний варіант – викопати по всьому периметру невелику канавку, вкласти в неї краю і засипати землею.

Метод, для ледачих городників

Розмітку на агроволокно зазвичай наносять крейдою, у визначених місцях виконують хрестоподібний розріз гострим ножем, загортаючи куточки назовні. У зроблений отвір поміщають кущ полуниці таким чином, щоб розетка залишилася на рівні землі. Відігнуті куточки повертають на місце, кожен кущ рясно поливають. Через добу можна встановлювати стаціонарну поливальну систему. Завдяки такому рішенню навіть в самий посушливий період, полив проводиться лише кілька разів на тиждень, а при сприятливій погоді, зрошення скорочують ще більше.

Використання тунелів з поліетиленової плівки

Використання тунелів з поліетиленової плівки

Полуниця

Якісне укриття дозволяє рослинам активніше розвиватися і формуватися набагато раніше, ніж при посадці у відкритий грунт. Плівковий спосіб актуальний для вирощування ранніх сортів суниці першого або другого року плодоношення. В кінці квітня на обраному ділянці встановлюють невисокі дротяні дуги (до 0,5 м) на відстані 1 метр, закріплюючи їх між собою шпагатом, що підвищить стійкість конструкції. Накривають плівкою, роблячи одну сторону глухий (присипавши землею або притиснувши важкими предметами), а на іншу прикріплюють дерев’яну або легку металеву рейку. З торців покриття акуратно збирають, зав’язують вузлом і прикріплюють до укопаних кілочків.

Влітку теплицю поливають лише раз на тиждень, періодично прополюють і провітрюють — необхідність подачі свіжого повітря визначають за розміщеного всередині градусник: якщо температура перевищує 25° — пора відкривати. Під час цвітіння, якщо дозволяє погода, покриття знімають на весь день, в період плодоношення – прибирають повністю. Для легкої зимівлі полуниці, тунель восени вкривають соломою, стеблами кукурудзи, опалим листям.

Посадковий матеріал з насіння

Для збору насіння полуниці підходять тільки великі ягоди, не гібридних сортів, які дозрівають у липні-серпні. За допомогою леза з плоду акуратно знімають тонкий шар шкірки, підсушують природним способом (на сонці), ретельно очищають і збирають в паперовий пакет. Зберігають при кімнатній температурі.

Пророщують матеріал в спеціальних контейнерах або ящиках, глибиною понад 10 см, заповнивши його грунтом для розсади. Розклавши насіння тонким шаром, не засипаючи землею, тару накривають склом і поміщають у тепле місце, а після появи сходів, переставляють ближче до світла. Пікіровку проводять після утворення декількох листочків, підживлюють розсаду кожні два тижні спеціальним складом. Коли молоді рослини зміцніють, їх висаджують у відкритий грунт.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *