Чому не зав’язується перець

НЕПРАВИЛЬНО ОБРАНА ДІЛЯНКА

Насамперед, варто провести аналіз грядки, на якій зростає перець. Вибір місцевості впливає на якість і стан рослини. Перець, як і баклажан просто не переносить щільні, кислі ґрунти з надлишком вологи й холодними ночами. Незважаючи на те, що перець уважається досить вологолюбною культурою, і його розвиток затримується при формуванні бутонів, зав’язей і плодів, ще гірше на нього впливає надлишок вологи. Якщо вода довгий час застоюється на грядці, кисневий обмін з кореневою системою різко знижується, поступово листи стають блідо-зеленими, потім здобувають жовте фарбування, також можуть обпадати квітки й бутони.

Виправити таку ситуацію дуже складно, краще заздалегідь вибирати підходящу ділянку. Варто переконатися в тому, що поблизу не пролягають ґрунтові води або велика водойма.

Рекомендується розміщати перець на освітлених ділянках з гарною провітрюваністю, в ідеалі, культура повинна розташовуватися на місцевості з південним схилом.

Такі рослини дуже вимогливо ставляться до структури ґрунту. В осінній період до перекопування рекомендується вносити торф, компост або перегній з розрахунку по 50 кг на 10 квадратних метрів ділянки.

НЕДОЛІК ТЕПЛА

Якщо перці утворюють зав’язі, які поступово засихають або не приносять плодів, то можливо вся справа в холодній погоді. Рослини вони досить теплолюбні й дають гарний урожай тільки при температурі від 25 до 30 градусів.

ПІДВИЩЕНА ТЕМПЕРАТУРА

Коли температура влітку переходить оцінку в 30 градусів, це може згубно позначитися на перцях, і вони перестануть утворювати зав’язі. Усі бутони, бруньки й квіти обсипають при жарі протягом декількох днів. Також злий жарт із рослинами може зіграти й коливання середньодобової температури. У такий період важливо забезпечити культурі регулярний полив і обприскування.

НЕДОЛІК ХАРЧУВАННЯ

Відсутність повноцінних зав’язей буває пов’язана з недоліком харчування в перцю. Це можна визначити по його загальній недорозвиненості й чахлості. Рослина автоматично починає скидати зав’язі, коли розуміє, що не зможе «робити» гідний урожай. Для виправлення ситуації рекомендується підгодувати перець комплексними добривами.

НЕМОЖЛИВІСТЬ ЗАПИЛЕННЯ

Перець утворює зав’язі за допомогою запилення. Однак якщо вночі й ранком спостерігається занадто низька температура, тоді настільки важливий для дозрівання зав’язей пилок просто не утворюється.

Якщо вся справа саме у відсутності запилення, можна використовувати стимулюючі препарати, наприклад «Зав’язь». Але плоди в такому випадку виходять не особливо смачними й по своїй консистенції значно відрізняються від овочів природнього походження.

Виправляти ситуацію краще за допомогою обрізання квіток, на яких немає зав’язей. А якщо на всій гілочці немає жодної зав’язі, від неї також слід позбуватися. Саме так рослина зможе настроїтися на утвір нових здорових зав’язей.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *