Дах лазні у вигляді мансарди – вигідно розширяємо площу

Дах лазні у вигляді мансарди - вигідно розширяємо площу

Мансарда – це житлове горищне приміщення під скатною, тобто крутою, зі зламом покрівлею. Використання горища лазні під житло дозволить вам збільшити її корисну площу на 25-30% і скоротити втрати тепла до 10%. Яким буде каркас даху на мансарді, залежить від загальної конструкції будівлі.

Під горищні поверхи краще вибирати легкі будматеріали і конструкції. Це необхідно для максимального полегшення їх доставки на місце робіт, а також мінімальності загальної ваги покрівлі, а значить і додаткового навантаження на фундамент.

Все це говорить про те, що найбільш підходящими для монтажу каркасу є пиломатеріали або холодногнутий тонкостінний металевий профіль. По суті, мансардні покрівлі – це ті ж каркасні конструкції, що і звичайного даху, але з тією різницею, що каркас горищного приміщення пристосований під загальну геометрію покрівлі.

Дах лазні у вигляді мансарди - вигідно розширяємо площу

Облаштування каркаса з бруса

Технологія дозволяє монтувати мансардний каркас як поздовжним, так і поперечним способами. В обох випадках збирається він прямо на перекритті.

Якщо ви застосовуєте поперечний метод, профіль конструкції збирається з П-образної затяжки і двох стійок. Далі він розміщується на балках перекриття, і після перевірки схилом або рівнем вертикальності стійок, фіксується тимчасовими укосами. Стяжки закріплюються один з одним прогонами.

Слід попередити, що конструкція матиме чималі розміри і вагу. Тому точність її монтажу складе деяку складність.

Порада від майстра!

Брус перекриттів стелі може мати різну товщину і не володіти рівною поверхнею. Через це досягти точної горизонтальності стелі та підлоги мансарди при поперечному способі монтажу непросто.

Крім цього, кожна з балок перекриття вимагатиме монтажу двох допоміжних тимчасових стійок. Це призведе до значних витрат пиломатеріалів. Тому поздовжний спосіб складання каркаса своїми руками є більш переважним.

Крыша бани в виде мансарды - выгодно расширяем площадь

Він робиться наступним чином:

  • Одна зі сторін перекриття очищається від настилу
  • Стійки кладуться на поперечні балки
  • Верхній з прогонів фіксується до них за допомогою скоб

Після того, як ви перевірите перпендикулярність прогону і стійок, конструкція закріплюється розкосами. Упори фіксуються укосинами і є опорами для крайніх стійок.

Монтаж каркасного прольоту

Каркасний проліт піднімайте акуратно і без ривків, бо всі конструкції даху мають чималу вагу. Тому для підйому матеріалів слід скористатися послугами маніпулятора на сайті http://manipulatorspb.ru/ Це скоротить і час, і трудовитрати, тому буде оптимальним рішенням. На самому початку операції підкладіть опорний брус під прогін. Далі прогін закріпіть до перекриття стійками. Перевірте їх вертикальність схилом і зафіксуйте розкосами.

Щоб збирати каркас вам було легше, можете проміжні стійки встановлювати під прогони вже після того, як їх піднімете. На протилежному боці перекриття зробіть точно такі ж операції. Після того, як піднімете і скріпіте вертикальні стійки і прогони, зв’яжіть їх між собою мансардними балками.

Їх необхідно відміряти і відрізати заздалегідь, а потім вибрати у них чверть. Всі ці дії краще проводити на землі. Обрана в балці чверть дозволяє щільно зістикувати їх з прогонами.

Дах лазні у вигляді мансарди - вигідно розширяємо площу

Після монтажу всіх мансардних балок і закріплення їх до прогонів, на них потім кладеться настил зі звичайних дощок необрізів. З нього буде зручно монтувати крокви коника і фіксувати їх.

Щоб нижні з крокв, схоплені вами зверху, не відходили, їх треба прикріпити скобами і цвяхами до балок і стель. Закріпіть цвяхами зібрані за підготовленим шаблоном накладки і крокви коника. Ригелі встановіть на мансардні балки і також зафіксуйте цвяхами.

Щоб монтаж вийшов якісним і точним, будь-яка інструкція з будівництва каркаса мансарди рекомендує починати установку з фронтона боку. Далі по гребеню треба протягнути мотузку, по ній ставляться проміжні крокви.

При монтажі крокв приділіть пильну увагу кутам між стяжками і скобами. Вони повинні бути мінімальними. Ригелі і накладки фіксуйте без врізок, з обох сторін внахлест, з тим, щоб посилити весь каркас.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.