Догляд за ремонтантною малиною

Догляд за ремонтантною малиною

Існує два види малини: та, яка дозріває на початку-середині літа, і так звана ремонтантна малина, яка плодоносить двічі на сезон. Остання має ще й інші переваги: ​​вона не утворює багато пагонів, тобто не розповзається по ділянці, стійка до зимових умов, оскільки вимагає щорічної обрізки стебел.

Звичайно, ця диво-рослина вимагає до себе уваги. Особливу увагу слід приділяти постачальнику саджанців. Слід надавати перевагу досвідченим та надійним, такому як http://malina.co.ua/sazenci/sazhentsy-remontantnoy-maliny-kupit.html

Догляд за ремонтантною малиною навесні

У весняний період досить обійтися санітарної обрізанням кущів: її слід проводити на першому здорову нирку і видалити тільки ті пагони, які висохли або підмерзли. Ідеально для такої процедури підходить квітень, оскільки набухають бруньки найбільш інформативна.

Також навесні додатково можна прищипнуть верхівку втечі. У такому випадку плодоношення малини почнеться пізніше, а тривати буде довше. Обов’язково підв’яжіть підготовлені кущі до огорожі.

Догляд за ремонтантної малиною після збору врожаю

Після збору врожаю обов’язково потрібно видалити отплодоносившие пагони. Осіння обрізка не тільки позитивно впливає на майбутній урожай, але і захищає кущі від різних паразитів, зазвичай успішно зимуючих на пагонах.

Цю роботу бажано проводити після настання перших заморозків (зазвичай – жовтень-листопад). Пагони слід зрізати майже до самої основи, не залишаючи довгих пеньків (не більше 2-3 см), тому що саме в них селяться паразити.

При бажанні пеньки можна утеплити, щоб при відсутності взимку снігових заметів, малина не замерзла.

Догляд за ремонтантною малиною на другий рік

У перший рік – рік висадки – доглядати за ремонтантної малиною слід також як і за будь-яким іншим плодово-ягідним чагарником – підживлення, розпушування, полив, санітарна обрізка.

Для підгодівлі краще вибирати натуральні органічні добрива – пташиний послід або коров’ячий гній. Підгодовувати чагарники необхідно обов’язково після поливу не менше двох разів на самому початку літа.

Оскільки коренева система у малини слабка, то процедуру розпушування слід проводити з особливою акуратністю, щоб не пошкодити коріння. Глибина розпушування не повинна бути більше п’яти сантиметрів, зачіпаючи грунт не ближче, ніж на один метр від куща.

Рекомендовано підв’язати до опор кущі тоді, коли ягідки починають достигати.

А ось у другій рік після посадки ремонтантні сорти вимагають спеціального догляду. Особливе значення має обрізка кореневих пагонів в перші 14 днів вегетації.

На кожному метрі 40-50 метрової смуги потрібно залишити від п’яти до п’ятнадцяти великих пагонів з відстанню між ними не менше 15 см. Якщо ви при посадці використовували кущовий спосіб, то кущ слід формувати з 3-6 пагонів.

Щоб омолодити чагарники потрібно кожні п’ять років видаляти старе кореневище за допомогою лопати – це призводить до утворення нових молодих кореневих паростків, якими малину можна розмножувати.
До речі, докладний відео з рекомендаціями по догляду за ремонтантної малиною допоможе початківцям садівникам виростити хороший урожай такої корисної і надзвичайно смачною ягоди двічі в сезон.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *