Ефективна боротьба з лишайниками і мохами на плодових деревах

Рясний урожай соковитих і великих плодів можуть давати лише здорові дерева. Придивіться уважно до стану кори всіх мешканців вашого саду, адже всі ознаки не благополуччя проявляються саме на «шкірі» дерев. Вкриті лишайниками або мохом стовбури і скелетні гілки часто хворіють і всихають.

Справа в тому, що поживні речовини від кореневої системи надходять до листя і дозріваючих плодів саме через кору. Мох і лишайники не тільки уповільнюють розвиток всього дерева, але і не дають повноцінно йому плодоносити. Ці паразити на деревах — живі організми, слань яких складається із симбіозу гриба і водорості, або мікобіонтів і ціанобактерій, стійких до сильних морозів, і до палючого сонця. До того ж, в їх складках часто живуть личинки шкідників і пори грибкових інфекцій.

Виходячи з вищесказаного, стає зрозумілим, що боротьба з лишайниками і мохами на плодових деревах допоможе оздоровити весь сад, створивши сприятливі умови для вегетації і рясного плодоношення.

Як і коли слід видаляти мох і лишайники?

Механічне видалення наростів і подальшу санацію кори краще всього проводити восени, після закінчення листопаду, або ранньою весною (березень – початок квітня), але обов’язково до початку сокоруху, щоб дерева змогли відновитися. Позбавлятися від паразитуючих лишайників краще у вологу погоду за допомогою металевої щітки або деревного скребка.

Інструментом ретельно зчищають нарости, попередньо розстеливши під деревом поліетилен або шматки мішковини. Зібрані рослинні залишки обов’язково потрібно утилізувати шляхом спалювання. При відсутності можливості розпалити багаття, їх вивозять за межі ділянки і закопують на глибину не менше пів метра.

Після того, як стовбури і гілки стануть чистими, їх треба обробити фунгіцидним розчином. Добре зарекомендував себе 2,5% розчин залізного купоросу (0,25 кг на стандартне відро води), який в боротьбі з лишайниками допоможе і захистить дерева від хвороб. Препарат ефективний проти борошнистої роси, плодової гнилі, парші тощо.

Після обприскування кори дерев фунгіцидним складом, не слід забувати пролити ним же ґрунт під кроною дерев і в пристовбурних колах.

Слід враховувати, що хвороботворні мікроорганізми присутні в листовому опаді. Саме тому досвідчені дачники завжди його спалюють або вивозять подалі від саду. Ніколи не залишаючи неприбране листя та інші рослинні залишки на ділянці, так як вони є розсадниками хвороб і притулком для небезпечних комах, що зимують там.

боротьба з лишайниками і мохами

Побілка проти лишайників

Ще один варіант обробки дерев для видалення лишайників – побілка стовбурів зольно-мильним розчином гашеного вапна. Для його приготування потрібно розвести у відрі води 1,5 кг гашеного вапна, 20 гр рідкого або господарського мила і 1/2 кг просіяної рослинної золи, накрити ємність кришкою і дати настоятися протягом 74-96 годин.

Перед застосуванням рідину ретельно розмішують і наносять на стовбури дерев, уражені наростами, за допомогою садової кисті. Спочатку лишайники червоніють, а через деякий проміжок часу починають відпадати. Всього кілька подібних побілок, і лишайники більше не будуть паразитувати на деревах, а сад буде виглядати зовсім по іншому, на радість господарю.

Ефективна боротьба з лишайниками і мохами на плодових деревах, наприклад на: яблуні, груші, абрикосі – забезпечить хороший урожай в саду на кожний сезон.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *