Фарба для фасаду: класифікація та характеристики

фарбування фасаду
Зовнішній вигляд фасадів істотно впливає на сприйняття будівлі в цілому. Одним з найбільш простих та надійних способів оновлення старого будинку або обробки фасадної частини нової будови є фарбування. Для цього існує спеціальна фасадна фарба, ціна якої трохи вище звичайної, проте такий склад володіє підвищеними захисними якостями від агресивного зовнішнього середовища. В асортименті інтернет-магазину компанії ОксиДом широко представлені фарби для зовнішніх робіт, здатні оживити бляклі стіни, та кардинально поміняти вигляд будинку, одночасно надавши йому стійкості і довговічності.

Ознайомитися з характеристиками фасадних складів провідних виробників, і замовити відповідний товар можна, перейшовши за посиланням: https://oxidom.com/otdelochnye-materialy/kraski/kraski-dlya-vneshnih-rabot/

Важливі вимоги до фасадної фарби

 • Необхідні високі характеристики міцності. Після нанесення фасадного складу пофарбована поверхня повинна бути досить міцною та одночасно еластичною, щоб чинити опір зовнішнім кліматичним умовам і внутрішньому розтягуванню.
 • Не менш важливими є водовідштовхувальні та паропроникні якості фасадної фарби. При хорошій водостійкості стіни будуть залишатися сухими, не будуть розтріскуватися і руйнуватися, будинок буде тепліше, а для грибків та цвілі не залишиться сприятливого середовища для розмноження. Паропроникність в свою чергу дозволить стінам повноцінно дихати, і не залишить шансу на виникнення конденсату.
 • Стійкість фарби до ультрафіолету виключає вигоряння та втрату початкового кольору і блиску пофарбованого покриття. Подібна якість добре розвинене у акрилового та акрило-силіконового фасадного складу.
 • Фарба для фасаду повинна бути стійкою до біологічних заражень паразитуючими комахами та різними мікроорганізмами. Акрилова і вапняна фарба є найбільш біостійкими, хоча після попередньої обробки антисептичним просоченням підійдуть і інші види складів.
 • Самоочищення та брудовідштовхуючі властивості також не завадять фасадній фарбі. Досить зручно, коли завдяки дощу або поливу зі шланга можна повернути будівлі естетичний зовнішній вигляд і колір фасаду. До подібних матеріалів відноситься акрилова, поліуретанова або силіконова фарба.

Різновиди фасадних фарб

Водні склади – це найбільш безпечні і не займисті фарби, які відмінно підійдуть для дерев’яних фасадів. Вони досить міцні, здатні протистояти волозі та володіють великою кольоровою палітрою, що чудово позначається на естетичності будівлі. Фактурні фарби утворюють стійку до зовнішніх факторів плівку, та істотно змінюють фактуру фасаду. Завдяки таким складам, як короїд або баранчик, фасади надійно захищені від розтріскування, деформації і різних механічних пошкоджень. Існують ще масляні, алкідні та нітрофарби, проте ці варіант підходить тільки для дерев’яної будови.

Водоемульсійні фарби для фасаду:

 • Латексні склади. Універсальні фарби, стійкі до зовнішнього впливу, перепадів температури та опадів, які не потребують особливого догляду.
 • Силікон-акрилові. Назва говорить сама за себе – склад поєднує в собі властивості обох видів, матеріал довговічний і простий в експлуатації.
 • Мінеральний. Найбюджетніші, підходять для бетону та цегли або штукатурки, але не переносять регулярних дощів.
 • Силікатний. Містять рідке силікатне скло та органічні добавки. Міцне покриття не пропускає воду, володіє хорошими паропроникними властивостями, не вигоряє і особливо не забруднюється.
 • Силікон-модифіковані. Мають відмінну адгезію, стійкі до ультрафіолету, опадів та механічних пошкоджень. Найчастіше використовуються для реставрації будівель.
 • Полікремнієві. Мають високу вартість, однак це цілком виправдовується високими технічними характеристиками.

При виборі необхідно враховувати сумісність фарби для фасаду з основою. Наприклад, дисперсійні склади можна застосовувати для зовнішньої обробки, проте вони більше підходять для критої веранди, ніж для фасаду, оскільки від вологи з’являється цвіль. Для фасаду зі складними конструкціями, що складаються з металу, деревини, або ЗБВ найкраще підходять універсальні склади.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Один коментар

 1. Вячеслав

  Для одержання сумішей для грунтовки у суху(наприклад) вапняну хлорокислу фарбу додають рівну по масі кількість води, потім перемішують і додають воду до в’язкості 8-10 по в’яскозиметру ВЗ-4. Для готування барвистої суміші суху хлорокислу фарбу за 10год. до використання замочують у рівній по масі кількості води. Потім ретельно перемішують суміш, розбавляють додатково водою до робочої консистенції (до в’язкості 15-17 з по віскозиметрі ВЗ-4). Оштукатурені фасади будинків офарблюють вапняними хлорокислыми фарбами після того, як тріщини будуть розшиті, поверхня очищена від набілів старої фарби, нальотів розчину й пилу, а штукатурка відремонтована.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *