Як вирощувати кавун в домашніх умовах

Перш ніж приступати до вирощування кавунів у відкритому грунті, потрібно знати, що сортів цієї ягоди існує дуже багато і, який з них вибрати кожен городник повинен визначитися сам. Багато чого залежить від умов, де буде відбуватися вирощування, від регіону.

Сорти між собою відрізняються солодкістю, розмірами і формою. Також відрізняються термінами дозрівання, забарвленням і багатьма іншими особливостями, які характерні для кожного конкретного сорту.

Вирощування кавунів — грунт

Найголовнішою умовою є хороше освітлення. Також особливу увагу потрібно приділити ґрунті. Оптимальним варіантом для вирощування кавунів вважаються супіщані ґрунти. Якщо говорити про попередніх культурах, то кращими будуть кукурудза, а також горох. На тих ділянках, де раніше вирощували кабачки або інші гарбузові кавуни вирощувати не можна. Для збагачення грунту не зайвим буде використовувати мінеральні добрива.

Вирощування кавунів — грунт

Як підготувати насіння кавуна до посіву

Для вирощування кавуна з насіння їх необхідно підготувати. Підготовка полягає в гарті і калібрування насіння. Під час загартовування їх також знезаражують. Процес представляє наступне: протягом декількох годин насіння прогріваються при температурі +60 °С, а після поміщаються в розчин соди або марганцю (1%). У першому випадку на 1 л води необхідно 10 г соди. Насіння в розчині знаходяться до тих пір, поки не набухнуть. Після їх потрібно обсушити і покласти в ємність з льодом на 10 годин. Далі насіння до того, як вони проклюнуться повинні знаходитися в підходящої ємності з вологими тирсою.

Вирощування розсади кавуна

Насіння на розсаду висівають з кінця березня до початку квітня, а також на початку травня. За той час, поки прокльовується насіння потрібно підготувати ємності для їх висадки. Діаметра ємності в 15 см буде достатньо. Насіння висаджують на глибину 3-4 див. В денний час температура повинна становити +23 °С, вночі +18 °С. Після появи сходів потрібно знизити денну температуру до +18 °С. Нічна залишається така ж. Розсаду висаджують у теплицю в кінці травня. Грунт перекопується, і робляться грядки.

На 1 кв. м. має припадати близько трьох кущів розсади. Оскільки кавуни вологолюбна культура, то в перший час полив повинен бути рясним. Однак після того як почнеться цвітіння полив припиняється. В іншому випадку ягода буде несолодким. Температура в теплиці повинна підтримуватися в межах +25-30 °С. водночас вдень теплицю потрібно провітрювати, щоб не пошкодити рослини високими температурами. На ніч природно її потрібно закривати. Важливим моментом є не допускати утворення і попадання конденсату на розсаду.

Якщо передбачається подальше вирощування кавуна у відкритому грунті, то розсаду потрібно загартувати до моменту висадки. Її висаджують після того, як мине загроза весняних заморозків конкретно у вашому регіоні. У перший час після посадки розсади її потрібно прикрити, наприклад обрізаними пластиковими пляшками.

Посадка кавуна в грунт

Якщо ваші кліматичні умови дозволяють, то кавун не обов’язково вирощувати через розсаду. Насіння можна висаджувати безпосередньо у відкритий грунт. Для отримання врожаю потрібно приділити увагу вибору сорту. Для висіву насіння кавуна у відкритий грунт грунт повинна прогрітися на 10 см вглиб, а температура в межах +15 °С. Як тільки з’являться сходи їх потрібно прорідити. Коли ж на рослинах буде вже по 3-4 справжніх листочка необхідно знову проріджування. В даному випадку залишають тільки міцні рослини, розташовані один від одного на 1 м. Якщо вирощування здійснюється в тепличних умовах, то відстань може становити 70 див.

Догляд за кавуном

В цілому процес вирощування та догляду за кавуном передбачає своєчасний полив, розпушування грунту, а також підживлення. Поливи повинні бути помірними. Головне не давати грунті пересихати. Що стосується живлення, то їх слід проводити двічі. Перша являє собою суміш мінеральних і органічних добрив та проводиться перед утворенням зав’язі, у другій застосовують фосфорні і калійні добрива в момент масового плодоношення. Крім усього, що було сказано, потрібно знати ще про прищипування пагонів. При досягненні головних батогів довжини в 1 м потрібно видалити верхівкову бруньку. На одному стеблі залишають близько 5 зав’язей. Це буде сприяти зростанню великих плодів.

Прибирання врожаю

Коли ж настає той довгоочікуваний момент, коли кавун вважається дозрілим? Основними ознаками дозрівання вважаються підсихання плодоніжок, також, коли кора стає більш грубою і забарвлення характерний даному сорту. В залежності від сорту спелось можна визначити здавленням двома руками плоду – буде чутно характерне потріскування. Також зрілість визначається при наявності глухого звуку при постукуванні пальцем по плодам. Збір врожаю відбувається вибірково в міру дозрівання плодів. Кавун потрібно зрізати ножем разом з плодоніжкою – це запобігає загнивання плода. Ось такі особливості вирощування кавунів у відкритому грунті.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *