Як виростити лагенарії на власній ділянці?

Як виростити лагенарії на власній ділянці? фото

Ця культура належить до сімейства Гарбузові. У народі у лагенарії безліч назв: індійський кабачок, огірок китайський, горлянка, пляшкова гарбуз, соусний кабачок. Як же виростити цю овочеву культуру у себе на ділянці?

Рослина являє собою потужну ліану, стебло якої досягає в довжину 15 см, а бічні відгалуження – до 4 м. Незважаючи на те, що тропічна рослина, його цвітіння триває до заморозків. На лагенарії одночасно можна побачити квітки і плоди. Великі світло-кремові квітки відрізняються декоративністю, а плоди вживають в їжу.

При сприятливих умовах лагенарія щодня додає у розмірах до 10 см, а рослина в цілому – до 15 см. З одного куща можна зібрати 30-40 плодів вагою 6 кг і більше. При цьому розміри лагенарії можна регулювати прищіпку бічних пагонів і кількістю неудаленных зав’язей. Частіше за все в їжу вживають плоди довжиною 50-60 см з тонкою зеленою шкіркою та ніжним м’якушем.

Як виростити лагенарії на власній ділянці? фото
Лагенарія

Плід росте безперервно, навіть якщо від нього відрізати потрібний шматок. Місце зрізу в короткий термін затягується плівкою. По мірі дозрівання м’якоть висихає, а шкірка стає твердіше. Такий плід не використовують в їжу, а використовують в декоративних цілях.

Зростає лагенарія на будь-яких родючих ґрунтах, краще, якщо цей склад з дернової землі, перегною і піску (2:1:1). На 10 л суміші можна додати склянку деревного вугілля. Насіння в цьому випадку висівають на розсаду на початку квітня. Перед посівом насіння слід вимочити у воді протягом двох діб. Глибина висівання – 3 див. Посіви накривають плівкою і ставлять у тепле місце. Коли з’являться перші сходи, приблизно через 7-14 днів, плівку знімають і кладуть горщики з розсадою в світле місце. Полив проводять теплою водою. У віці 30-35 днів розсаду висаджують на сонячному ділянці у відкритий грунт. У цьому випадку плоди виростають більш щільні.

Зверніть увагу, що при недостатньому поливі листя можуть скручуватися і опадати.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *