Як виростити мексиканський огірок на дачі?

Як виростити мексиканський огірок на дачі? фото

В магазинах все частіше можна побачити новий цікавий овоч – чайот. Його зелені плоди за смаком нагадують кабачки, а на вигляд він, скоріше, схожий на авокадо. Як виростити цю культуру в умовах середньої смуги?

Чайот, або огірок мексиканський, – кучерява багаторічна трав’яниста теплолюбна рослина. Тривалість життя – близько 20 років. Для нормального росту і розвитку йому потрібна температура не нижче 18-20С.

Найбільш сприятлива – 27-28. При зниженні температури до нуля у рослини пошкоджуються стебла і листя, а при заморозках – плоди. Коренева система гине при-5С. Тому чайот здатний зимувати тільки там, де грунт промерзає на глибину не більше 2,5 см.

Агротехніка

Чайот можна вирощувати на різних ґрунтах (навіть на найбідніших), однак найбільше для нього підходять легкі суглинки, добре дреновані торфовища, чорноземи. При використанні гною (3 кг/кв.м) урожайність підвищується в 1,5 рази. Грунт під чайот необхідно добре підготувати. Найкраще ділянку перекопати ще з осені.

Посадковим матеріалом є весь плід. Для отримання розсади їх висаджують у березні в парники. Роблять це похило, широкою частиною вниз, верхній кінець залишився не прикритим землею.

Відразу ж після посадки поливають. Насіння з часом починають проростати, і плоди розтріскуються. Зазвичай перші паростки виходять на 5-7-й день після садіння.

Можливий і вегетативний спосіб розмноження, який найчастіше застосовують на батьківщині чайота. Молоді пагони зрізують біля кореневої шийки, укорінюють в піску і висаджують у торфоперегнійні горщики. У цьому випадку потомство набагато повніше успадковує ознаки материнської рослини.

Догляд

Як тільки рослини підростуть, їх обов’язково необхідно підв’язати до опор або шпалер. Подальший догляд полягає в розпушуванні і прополюванні міжрядь, видаленні частини пагонів (для зменшення обсягу вегетативної маси і прискорення дозрівання плодів). Протягом сезону посіви один раз підгортають. Перше розпушування виконують після вкорінення розсади і роблять більш глибоким, а наступні дрібними. Оскільки коренева система залягає неглибоко, треба розпушувати грунт обережно.

Щоб запобігти опадання бутонів, квіток або зав’язей, в період бутонізації культуру рясно поливають. Чайот взагалі рослина досить вологолюбна, недолік вологи негативно позначається на врожаї.

Плоди дозрівають до вересня, тобто через 3-4 місяці після висадки; масовий збір – в листопаді. При однорічному вирощуванні на одній рослині утворюються тільки плоди, але і не всі вони дозрівають, а бульби на коренях зовсім не утворюються. На 4-6-річних рослинах зростає до 500 плодів, а з другого року на коренях утворюється 6-10 бульб загальною вагою до 30 кг.

Плоди чайота можна смажити, тушкувати, фарширувати. Але особливо гарні вони у льоном і маринованому вигляді (консервують як огірки).

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *