Як захистити полуницю від птахів: перевірені способи

Як захистити полуницю від птахів

Для захисту від птахів, які теж люблять ласувати ягодами суниці садової (полуниці), дачники використовують величезний арсенал різноманітних засобів. Ми підготували перелік найбільш ефективних і простих способів, що дозволяють відвадити птахів від ділянки.

В останні роки кількість птахів, що поселяються на дачних ділянках, збільшилася, і це не завжди добре. Адже, як виявилося, полуницю люблять не тільки ласуни, але і численні комахи-шкідники і навіть птахи. Ненажерливі пернаті не проти поласувати стиглими ягодами і залишити господарям тільки голі кущики. Якщо поблизу від ділянки розташований сад, ліс або старе кладовище, то атакувати ваші посадки може ціла зграя птахів, а це вже серйозна проблема. Що ж робити?

Які птахи їдять суницю

Майже всі, в тому числі і корисні види. Якщо на вашій ділянці оселилися шпаки, горобці, сороки, синиці, голуби, граки або ворони – не поспішайте радіти і розраховувати на те, що тепер про шкідників можна забути. Рідкісна пташка відмовиться від десерту, особливо якщо він зростає в декількох метрах.

До речі, під загрозою знаходиться не тільки полуниця, але і смородина, малина, вишня, черешня та інші культури.

Особливо небезпечні регулярні нальоти птахів у міру дозрівання ягід (а крилаті злодюжки ласують тільки стиглими плодами) – навіть невелика зграя у вашу відсутність може повністю знищити врожай. На щастя, дачники придумали ефективні способи, що дозволяють частково відігнати птахів від полуниці та інших культур.

птицы едят клубнику

Сітка від птахів (укривний матеріал)

Одним з найбільш дієвих і нейтральних прийомів з відлякування птахів є використання сітки від птахів, або укривного матеріалу. Сітки від птахів виготовляють з металу або пластику (поліпропілену) з дрібними осередками прямокутної або ромбовидної форми. Вони надійно захищають посадки від вторгнення пернатих любителів полунички, але при цьому в повній мірі пропускають сонячне світло і вологу. Не створює сітка перешкод і для комах-запилювачів, і для проведення позакореневих підживлень.

сітка від птахів

Встановити сітки можна декількома способами. Самий простий: забийте по периметру грядки кілочки і натягніть сітку на висоті 30-35 см від кущів. Також можна вкрити грядку на манер парника, встановивши каркас з металевих або пластмасових дуг. Під час збору врожаю краю сітки можна піднімати, не знімаючи її повністю, а потім знову закріплювати.

Блискучі і яскраві предмети

Якщо у вас накопичилося багато використаних вийшли з ладу CD-дисків (“болванок“), старих аудіо – та відеокасет, то ви можете розвісити їх на ділянці для відлякування пернатих. Вийміть магнітну стрічку з короба і розвісьте її на добре освітлюваних сонцем ділянках. Імпровізовану “павутину” можна закріпити над кущиками і на висоті 30-35 см. Переливаються на сонці плівка і компакт-диски створюють ілюзію руху, і птахи не зважаться наблизитися до полуниці. Іноді плівка резонує і видає ультразвукові коливання, які теж не подобаються пернатим.

яскраві предмети

Використовувати можна будь-які відбивають світло предмети – фольгу, целофан, дощик з ялинки. Єдиний недолік – комусь може здатися, що ділянка виглядає не дуже акуратно і в очах постійно рябить від відблисків світла.

Брязкальця і дзвіночки

Спорудити просту шумову “пастку“-відлякувач можна за допомогою підручних засобів: обрізків труб і іншого металевого брухту. Можна, наприклад, зв’язати разом пивні або консервні банки і прикріпити до неї невелику кишенькове дзеркальце. Птахам буде здаватися, що банки яскраво блищать і при цьому оглушливо гуркотять.

Дачники зі стажем радять купити що-небудь з арсеналу феншуй або набори для релаксації – дзвіночки, конструкції з металевих трубок (“Музика вітру”). Хоча їх мелодійний передзвін і здається заспокійливим, в перший час птиці будуть його побоюватися.

Брязкальця і дзвіночки від птахів

У такого методу, правда, існує і ряд недоліків. По-перше, від постійного гуркоту і передзвону втомитеся ви самі і інші мешканці ділянки. По-друге, шум виникає тільки у вітряну погоду. І, нарешті, по-третє, птахи швидко звикнуть до звукового фону і будуть знову здійснювати свої розбійницькі напади.

Опудало

Улюблений і стародавній спосіб відлякування птахів – установка “муляжу людини”. Опудало виготовити нескладно: збивати хрест-навхрест дві палки (одну довгу, це буде тіло, а другу коротше – вона зіграє роль “рук”). Полотняний мішок набийте газетами, соломою або ватою – це “голова”. Надіньте її на палицю і одягніть лякало в стару і непотрібний одяг.

городне опудало

На жаль, до цього нерухомому об’єкту птахи теж звикають, тому його слід модифікувати. “Прикрасьте” опудало старими CD-дисками, магнітною стрічкою від аудіо – та відеокасет, тріскачками і вертушками. Таке блискуче і громыхающее опудало найімовірніше птахів злякає.

Електронні пристрої

Існує цілий ряд електронних пристроїв, які допомагають безболісно відвадити птахів від ділянки. Правда, є ймовірність, що пернаті до вас більше не повернуться, і з шкідниками вам доведеться боротися самотужки. Ефективні прилади з записаними криками хижих птахів: яструбів, сов, сапсанів і т. д. Такі звукозапису відлякують не тільки птахів, але і гризунів. Правда, різкі і пронизливі крики хижаків можуть не сподобатися вашим сусідам.

Електронні пристрої від птахів

Деякі дачники використовують громпушки, що видають гучні і звуки, а також додатково грають яскравими вогниками і блимають. Такі пристрої теж підходять не всім. Тому багато хто віддає перевагу ультразвуковим отпугивателям. Вони викликають у птахів дискомфорт, але при цьому видають звуки не чути людині.

Відволікаючі культури

Одним з найбільш гуманних методів захисту полуничної плантації є посадка рослин, які приваблюють птахів сильніше, ніж полуниця. До них відносяться вишня, горобина і обліпиха. Не можна сказати, що посадка інших культур гарантовано відверне пташок від полуниці, але, можливо, мінімізує збиток.

Відволікаючі культури

Ще одним відволікаючим чинником є невеликий ставок або водоспад. Птахи будуть злітатися на звуки води і пити її на вашій ділянці, а за полуницею полетять до сусідів.

Саморобки на швидку руку

Серед дачників поширена думка, що птахи бояться яскравих, світлих відтінків, особливо білого кольору. Тому іноді вздовж ділянки натягують світлі простирадла, а на гілки дерев навішують білі стрічки з тканини або плівки. В принципі, птахів може відштовхувати будь-яскравий колір, оскільки шматки матерії знаходяться в безперервному русі, що теж є відлякуючим фактором.

Саморобки на швидку руку

Відмінний відлякувач (вітряк або млин) можна спорудити із залишків пластикових пляшок. Будь-яка, навіть найпростіша вертушка перший час буде відлякувати птахів, але, як показує практика, потім вони звикають до сусідству з дивними виробами і залишаються на ділянці.

Інші способи захисту від птахів

Для відлякування птахів активно застосовують ріпчасту цибулю. Досить нарізати кілька головок і розкласти їх на грядках з полуницею або розвісити на деревах.

Якщо до вас на ділянку заглядає кіт чи ви привозите вихованця з собою – це відмінний захист від пернатих. Любителі пташок, звичайно, не переловлять усіх птахів на ділянці, але на час відлякують їх.

захист від птахів

Самими жорстокими методами є відстріл або цькування птахів, заманювання їх в пастки і використання хімікатів. Це крайні заходи, і використовувати їх варто тільки в тому випадку, якщо навала птахів численне і являє дійсно серйозну загрозу для врожаю.

Птахи на ділянці допомагають нам боротися з шкідниками, причому роблять це абсолютно нешкідливим для рослин способом. Тому важливо не вдаватися до суворих методів відлякування, а налагодити з пернатими добросусідські відносини, а іноді і поділитися ягідкою-інший.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.