Кавун – це ягода або фрукт?

Кавун - це ягода або фрукт? Фото

До чого правильніше було б віднести кавун: до фрукту або ягоді? Відповідь на це питання криється в самому визначенні кавуна. Це баштанне рослина з сімейства гарбузових, і його плід за будовою схожий з гарбузом, і за біологічними характеристиками можна сміливо стверджувати що кавун – ягода! Кавун буває 3 видів, але характеристика плода для всіх приблизно однакова.

Спочатку про види:

  • Citrullus colocynthis або ж кавун дикорослий. Даний вид найбільш поширений в пустельних районах Середньої Азії, Афганістану, Австралії, а також в Ірані і Африці.
  • Citrullus colocynthoides – кормовий кавун.
  • Citrullus vulgaris найбільш відомий нам вид – кавун столовий

Батьківщиною кавуна є Південна Африка. І аж до XVII століття кавуни в Росію завозили як заморське ласощі і в їжу вживали тільки у вигляді вимочених, виварених часточок з гострими прянощами
Назва походить від слова «харбюза», що означає величезний огірок.
Кавун - це ягода або фрукт? Фото

Плодом Кавуна є тиквіна (несправжня ягода), розмір і форма плоду, так само як і його забарвлення досить різноманітні. Форма може бути як ближче до кулі, так і циліндричної, забарвлення від темно-зеленого до майже білого. М’якоть соковита яскраво-червона і надзвичайно корисна, хоча можливий так само білий або жовтий колір. Так само на корі присутній малюнок – сітка або просто плями.

Як правильно вибрати кавун

За кольором і деякими ознаками можна правильно вибрати кавун. Найбільш вітається в кольорі кори контрастність, про велику кількість поживних речовин можна судити з чергування чорних і світлих смуг. Це ж говорить про те, що кавун дозрів.

Кавун - це ягода або фрукт? ФотоТак само про те, де саме дозрівали плід, ми можемо дізнатися, оглянувши його з усіх сторін, і якщо виявляється жовта пляма – це місце зіткнення кавуна з землею, тобто дозрівав він на грядці.
Вибирати і купувати кавуни найкраще в кінці серпня. Так як це вкрай теплолюбна культура і саме в цей час вона вже може повністю визріти. Все більш ранні ягоди в більшості своїй або недостиглі, які були вирощені з використанням нітратів або азотних добрив.

Так само при виборі потрібно звертати увагу і на розмір. Оптимальним є середній – близько 5 кг. І так як м’якоть кавуна досить приваблива для бактерій, то при виборі не бажано брати плоди з ушкодженнями на корі, подряпинами або м’якими місцями, а так само з цієї причини не варто вирізати пірамідки для визначення рівня зрілості, це можна перевірити клацанням. Стиглий кавун резонує з-за микропустот в м’якоті.

Кавун - це ягода або фрукт? ФотоПро наявність нітратів можна дізнатися при його зберіганні. У арбузов з нітратами з часом з’являються м’які ділянки темного кольору. Або ж можна використовувати простий стакан з водою. Якщо розтерти в ньому кавунову м’якоть від хімікатів рідина стане рожевою або червоною, в протилежному випадку просто помутніє.
Приблизний термін зберігання кавуна в холодильнику – 2 тижні.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *