Коли город сам за собою доглядає

Трави потрібно висівати рідкими вкрапленнями, а не суцільно, інакше вони заглушать ріст основної культури.

Отже, приступимося.

Базилік – чудово зростає-дружить із томатами, поліпшуючи їхній смак, капустою, квасолею, перцями. Своєю "запашністю" він відлякує мух і комарів, бобову зерновку і деяких шкідників.

Валеріана – цю траву радять мати в саду завжди, вона особливо придасться для компосту – корінь валеріани, цикорію разом з листям цибулі приваблюють туди безліч дощових хробаків. 

Ісоп – обожнює капусту, своїми ефірами відлякує капустяну совку. Добре росте з виноградом. 

Календула – допомагає боротися з багатьма шкідниками городу. Сіяти її можна в будь-яких частинах саду: відлякує різних комах і деяких шкідників, наприклад, гусениць бражника п'ятикрапкового – шкідника баклажана, перців і томатів, шкідників спаржі. Відлякує запахом навіть колорадського жука. Захистити посадку картоплі на 100% від нього не зможе, але вбереже інші пасльонові. Своїми фітонцидами календула, або нагідки, як називають квітку в народі, захищає сад-город. Там, де вона, росте, у ґрунті немає нематод і сам ґрунт знезаражується від хвороботворних мікробів. Календула охороняє від кліщів і кореневої гнилі овочеві культури та суницю. Присутності поруч цієї рослини бояться й інші шкідники – попелиці, малинні мухи, листогризучі комахи ягідних кущів. Висаджена серед троянд, календула вбереже їх від багатьох хвороб. 

Любисток лікарський – особливо тяжіє до квасолі і томатів, поліпшує ріст і смак плодів. 

Меліса лікарська – приваблює комах-запильників. Дружить із будь-якими рослинами, які мають потребу в заплідненні за допомогою комах. Її теж бажано вирощувати в різних частинах городу, вона приваблює бджілок та інших корисних комах. 

Молочай чиновидний – відлякує міль і мишей, значить чим більше його кущиків буде рости в різних частинах городу, тим менше мишок буде бувати у вас у гостях. 

Монарда трубчаста – непогано росте з томатами, поліпшує смак і ріст плодів. 

М'ята – благотворно впливає на загальний стан всіх рослин; друг капусти й томатів, відлякує капустяну совку й білана капустяного, приваблює хижих комах. 

Красоля – дуже дружелюбна до редису, капусти, гарбузових; зростаюча під фруктовими деревами, відлякує попелицю, клопів та інших блішок, білокрилку, колорадського жука, гусениць капусти. А наприкінці сезону стане прекрасною мульчею, забезпечуючи "їжею" і будинком ґрунтових мешканців. 

Петунія – захищає бобові рослини. 

Полинь гірка – бур'ян неприємний. Але його дуже не люблять мурахи, блішки, капустяні й морквяні мухи. Варто мати пару кущиків на ділянці, щоб гілочки розкладати між культурами, що вимагають захисту.

Ромашка – добре росте з капустою й цибулею, м'ятою, огірками, саджають її в невеликій кількості. 

Тагетес (чорнобривці) – рекомендується саджати в найрізніших частинах ділянки, він відлякує комах, винищує нематоду в уражених нею ґрунтах, прекрасний матеріал для мульчування і компостування. Дає багато насіння, приваблює корисних комах, невибагливий, притіняє овочеві культури і ґрунт, захищаючи їх від перегріву, до того ж дуже ароматний. 

Кріп, як і ісоп, – дуже любить капусту й добре з нею росте. Значно скорочує число попелиці, захищає посіви моркви, буряка, огірків. Буде не проти сусідства цибулі й салату. До речі кріп стимулює схожість багатьох насінь. 

Чебрець – відлякує земляну блішку, капустяну совку. Саджати між культурами потрібно в невеликих кількостях.

Чабер – гарний з цибулею та квасолею. 

Часник – взагалі дуже гарний помічник, від хвороб і шкідників захищає суницю, моркву й салат, огірок і томат, кущі троянд, а так само плодові дерева і ягідні кущі. 

Шавлію – саджайте біля капусти, моркви, томатів, суниці, але – подалі від огірків. Можна змішати насіння шавлії й майорану – посіяти, створюючи невеликі вкраплення між овочами. 

Естрагон – саджайте його по всій ділянці! 

Пижмо, котовник, тютюн – зменшують ушкодження овочів земляними блішками. Рекомендується висаджувати поруч із селерою, кольрабі, білокачанною капустою й томатами.

Трохи фантазії, і ваш город не тільки буде доглядати сам за собою, але й привертати погляд ошатними грядками.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *