Як виростити абрикос з кісточки

У цій статті розкажемо, як як виростити абрикос з кісточки в домашніх умовах, будуть поради від досвідчених садівників, а також відео, які дозволять швидко освоїти цю тему.

Кому потрібне вирощування абрикоса з кісточки

Зараз без проблем можна купити у розсадниках чи базарах саджанець більшості популярних сортів, які мають великі шанси прижитись, і досить швидко дати перший врожай.

Але чому людей цікавить чи можна виростити абрикос з кісточки? Частина бажає зекономити, і виростити декілька десятків саджанців самостійно, в домашній умовах. Ще комусь сподобались смакові властивості щойно з’їденого плоду, і хочуть мати подібний сорт на садовій ділянці.

Ще хтось, бажає отримати цікавий досвід, і поділитись результатами із рідними і знайомими.

У будь-якому випадку, ми вам допоможемо.

Відео, як виростити з кісточки абрикоса:

Переваги і недоліки

Вирощений абрикос з кісточки в домашніх умовах є більш підготовленим до природних умов вашого регіону, ніж привезений саджанець із чужини.

Але й є недоліки, про які ви повинні дізнатись перед тим, як виростити абрикосове дерево з кісточки:

 • Замість бажаного сорту можу вирости дичка,
 • Смакові якості отриманого сорту можуть змінитись, інколи в гіршу сторону. Але, бувають випадки, коли із кісточки виростає дерево, із кращими і більшими плодами, ніж вихідний сорт. Але це буде трагедією. Адже, на таку дичку можна прищепити гілочку із іншого дерева, і отримати потрібний сорт.
 • Потрібно довше чекати, на отримання першого врожаю, порівняно із посадкою абрикосу із саджанців,
 • Посаджені кісточки можуть позбирати гризуни. Тому, досвідчені садівники радять виконувати посадку в середині весни, не раніше. Також, можна накрити кожне посаджене зернятко пластикою пляшкою без дня.

Коли садити кісточки абрикоса

Якщо ви збираєтесь пророщувати кісточку в домашніх умовах (стратифікація), то починати процедуру варто восени, на початок весни кісточку можна висадити на попереднє місце. Там її доглядати, підливати, прополювати землю, а вже на наступну осінь висадити на постійне місце.

Якщо ж ви одразу садите кісточку у ґрунт, то також, садіть в середині осені. А вже через рік (або й два), восени можна висадити на підготовлену ділянку, де дерево буде рости.

Бажано на одну ділянку висаджувати одразу декілька сортів, які будуть запилювати одне одного.

Підготовка кісточки

Щоб збільшити шанси на успіх, потрібно підготувати кісточку. Бажано, щоб це був сорт, який добре підходить для наших широт, або вирощений у вашому саді. Плід не повинен бути уражений хворобами чи шкідниками.

Він повинен бути достиглим. Кісточку слід помити від залишків м’якушу.

Деякі садівники для страховки протравляють насіннєвий матеріал у слабкому розчині марганцівки. Тоді, для кращого сходу, можна на тиждень покласти кісточку у теплу воду, і регулярно (щодня) її міняти.

Методи посадки

Посадка абрикоса кісточкою можлива багатьма способами, ми розглянемо два найпопулярніші.

 • Прямий спосіб. Для цього, в середині осені зробіть канавки, глибиною 5-7 см, на відстані 10 см одна від одної. У них посадіть абрикос із кісточки. Переваги цього способу: рослина проходить природне загартування, і ті ростки, які переживуть зиму, будуть загартованими і міцними. Недоліки: велика частина посіву може загинути, особливо у морозну зиму. Крім цього, птахи і гризуни можуть пошкодити частину посіву.
 • Метод стратифікації. Посадка абрикоса кісточкою восени відбувається у ящики із зволоженим піском. Туди кладуть кісточки, і ящики ставлять у прохолодне приміщення, із температурою від +2 до +4°С.  Така температура зберігається у холодильнику (відділення для овочів) або у льоху чи підвалі. Не забувайте регулярно зволожувати пісок, щоб не допускати його пересихання.
 • Приблизно на початку-середині весни кісточка розстріснеться (через 3-4 місяці), і з неї покажеться росток. От тоді, вже і потрібно його висадити або у відкритий ґрунт, або у квітковий горщик, який тримають на підвіконні.

  Висадка на постійне місце

  Незалежно від того, яким методом вирощуєте абрикос, на осінь наступного року потрібно його висаджувати на постійне місце.

  Абрикоси погано переносять пересадження, тому не варто виконувати цю процедуру із деревами, старшими 4-5 років.

  Для цього потрібно вдало вибрати ділянку і її підготувати. Вона повинна добре освітлюватись сонцем і бути захищеною від вітрів і протягів. Абрикос любить легкий, ґрунт, із достатньою кількістю потрібних речовин.

  У заздалегідь викопані ями, вносять перегній, компост, попіл. Тоді зверху насипають відро чорнозему (верхній шар землі) опускають саджанець, розправляють коріння, і засипають родючою землею. Тоді виливають під саджанець 1-2 відра води. Протягом усього періоду вегетації, потрібно також регулярно підливати рослину.

  Наступної весни потрібно провести підрізання верхнього пагону, вкоротивши його приблизно на третину.

  А далі, у майбутні роки, обрізуванням формується дерево так, щоб більшість гілок були направлені паралельно землі, а не росли вертикально.

  Крім цього, потрібно видаляти хворі і ушкоджені гілки, ті, які загущують крону або перетинаються з іншими гілками.

  Перші роки після посадки не варто додатково вносити перегній, адже ми його даємо у яму, під час посадки. На 1-3 роки цього запасу дереву вистачає.

  Першого врожаю варто сподіватись на 5-6 рік. У разі потреби, проведіть обробку від шкідників і хвороб, поставте підпорки під гілки з врожаєм, щоб вони не поламались.

  Висновок. Ми описали як посадити абрикос з кісточки, а тим, кого зацікавила тема «абрикос з кісточки посадка і догляд», радимо подивитись відео, яке вас не залишить байдужим.

  Успіхів і великих врожаїв!

  Автор Садівник

  Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *