Прийоми, що поліпшують лежкість часнику

Щоб зберегти урожай часнику взимку, слід використовувати деякі нехитрі прийоми. Які? Дізнайтесь із статті.

При сприятливих умовах озимий часник дозріває в кінці липня – початку серпня, ярої – на 2-3 тижні пізніше. Щоб головки часнику залишалися міцними і росли великими, цій культурі потрібен особливий догляд, навіть в останні тижні перед збиранням урожаю.

На початку липня, коли відбувається формування цибулини, рекомендується проводити останню підгодівлю. Для цього слід розвести 2 ст. л. суперфосфату на 10 л води. При цьому необхідно витрачати по 3-4 л розчину на 1 кв.м. Потім, подкормив рослини, поливають часник водою (з розрахунку 2-3 л води на 1 кв.м). У спекотну суху погоду поливають рослини 1-2 рази на тиждень (по 12 л води на 1 кв.м).

Часник

За 20 днів до збирання врожаю часнику полив скорочують, однак грунт зберігають помірно вологої. Кращому дозріванню часнику сприяє те, що незадовго до збирання врожаю грунт відгрібають від цибулин часнику.

Часник можна прибирати тоді, коли крайні нижні листя стануть повністю жовтими, а середні на 1/4 або 1/3. При пізньому збиранні часнику лопаються верхні лусочки часнику, а головки розпадаються на зубки. В результаті часник стає непридатним для тривалого зберігання. Крім того, у часнику може початися вторинний зростання. Якщо ж прибрати часник рано, то більша його частина буде мати невызревшую шийку, з погано сформованими лусочками.

Існує думка, що часник краще прибирати на 5 днів раніше, ніж запізнитися з прибиранням на 5 днів. При ранній збирання часнику завдяки відтоку поживних речовин з листків у головки його можна залишити на дозрівання під навісом.

Щоб визначити строки збирання часнику, слід, починаючи з перших чисел липня, раз в тиждень викопувати кілька головок часнику в різних місцях грядки, щоб перевірити, наскільки добре він дозрів. У стиглого часнику оболонка навколо стебла вже суха, однак утримує голівку. Такий часник слід викопувати відразу. У дощове літо прибирання часнику краще проводити раніше.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *