Розмноження смородини живцями

Розмноження смородини живцями. Фото

Розмноження чорної смородини живцями

Чорна смородина найбільш популярна ягода в наших садах. І питання про її розмноженні виникає досить часто у цій статті ми поговоримо про розмноженні смородини живцюванням.
Живцювання смородини не вимагає особливих витрат праці і часу. Живці чорної смородини для цього добираємо наступним чином: відбираються однорічні здерев’янілі пагони у маточних рослин вподобаного Вам сорти, пагони повинні бути без ознак хвороб і ушкоджень шкідниками, особливо борошнистої росою, махровостью і почковым кліщем, і бажано рівні. Майбутній держак повинен мати добре розвинену верхівкову бруньку, бути добре яке визріло і обов’язково здерев’янілим.

Розмноження смородини живцями. Фото

Якщо вас приваблює весняна посадка живців, то їх заготівлю потрібно проводити в березні – квітні, відразу після танення снігу у фазі набубнявіння бруньок. При осінній посадці живці беруться в день посадки, у другій половині вересня. Пагони потрібно зрізати не залишаючи пеньків, злегка заглиблюючись у землю. Довжина держака повинна бути не менше 15 і не більше 20 см, а товщина втечі біля основи – не менше 0,5 см. Для живцювання годиться середня частина пагона, верхній зріз потрібно обрізати за косою в сантиметрі над брунькою, нижній зріз робиться за тим же принципом, на косу і теж в сантиметрі під брунькою.
Розмноження смородини живцями. Фото

Посадка смородини живцями.

Місце зрізу живця має бути гладким, без щербин і задирок, для цього краще всього використовувати гостро заточений садовий ніж, секатором краще не користуватися він мне місце зрізу. Живці можна висаджувати якщо земля відтанула на глибину близько 20 см, грунт повинен бути досить родючим, їх встромляють у землю по розмічених лініях під кутом 45° до землі, відстань між живцями-10-15 см, заглиблюють держак так, щоб чверть нирок була під землею.

Розмноження смородини живцями. Фото

Щоб прискорити утворення коренів і поліпшити приживлюваність живців можна застосовувати такі стимулятори росту як Епін-екстра або Гетероауксин. Приживлюваність живців при правильному догляді може досягати 90%, і до осені Ви отримаєте готові саджанці, які можна пересадити на постійне місце. Для утворення гарної кореневої системи, навесні на наступний рік однорічні пагони, що утворилися на саджанцях краще видалити і як результат отримаєте сильні дворічні саджанці до осені.

Розмноження смородини живцями. Фото

Розмноження червоної смородини живцями

Червона смородина підлягає черенкованию тільки восени, відповідний час для цього кінець серпня – перша половина вересня. Cадіння проводять так само восени, застосовуючи гетероауксин і мульчування, тому що при весняної висадки живців червоної смородини, вони практично не приживаются. Принципи нарізки живців і посадки їх у грунт такі ж як і у чорної смородини.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *