Кращі пізні сорти полуниці

Полуниця

Хочете насолоджуватися ягодами садової суниці (полуниці) як можна довше? Тоді висаджуйте сорти з різними строками дозрівання. І обов’язково посадіть кілька кущиків пізньої полуниці, яка плодоносить у другій половині літа.

Кожен дачник хоче якомога швидше відкрити сезон полуниці. Навіщо ж тоді потрібні пізні сорти, які починають плодоносити в середині червня, а деякі і на початку липня? Переваг вирощування такої полуниці відразу кілька:

  • продовжується час збору ягід (коли інші сорти вже відплодоносили, пізня тільки починає);
  • у сезон збору інших ягід і їх переробки на зиму у вас ще буде свіжа полуниця для заготовок;
  • деякі сорти здатні плодоносити аж до вересня, а це означає, що вітамінна ягода буде на столі весь цей час.

Найкращі і найпопулярніші сорти полуниці, які варто посадити в саду: Богема, Великобританія, Гигантелла Максим, Мальвіна, Пегас, Принцеса Діана, Шарлотта.

Висаджувати пізню полуницю можна як навесні, так і восени. У першому випадку це роблять, коли з ділянки зійде сніг і грунт прогріється. Земля повинна бути насичена вологою. Осіння посадка передбачає перенесення розсади у відкритий грунт в серпні-вересні. При більш пізній посадці рослини можуть не встигнути вкоренитися. А це загрожує втратою врожаю в наступному сезоні.

Богема

Сорт Богема відносно новий, але вже користується великою популярністю завдяки високій врожайності. На потужних кущах виростають великі і важкі ягоди дуже смачні і ароматні. Плоди відрізняються темно-червоним кольором, конічною формою і глянсовим блиском. Суниця садова даного сорту буде однаково добре рости як у південних, так і північних регіонах. Ягода стійка до грибкових захворювань.

Полуниця Богема

Дозрівання

Маса плоду (гр)

М’якоть

Врожайність (кг з куща)

Особливості

Середина червня

50-55

Щільна, солодка, ароматна

0,8-1,2

Може рости в регіонах з несприятливим кліматом

Великобританія

Сорт пізнього строку дозрівання, що особливо цінується за дуже великі плоди. Кущики виростають могутні, хоч і не надто високі. Ягоди соковиті і солодкі, з легкою кислинкою. За формою вони конічні, за кольором темно-вишневі. Полуниця Великобританія благополучно переносить заморозки і стійка до багатьох захворювань.

полуниця Великобританія

Дозрівання

Маса плоду (гр)

М’якоть

Врожайність (кг з куща)

Особливості

Кінець червня

80-120

Щільна, кисло-солодка

1,5-2

При недостатньому поливі та спекотної погоди ягоди псуються

Гигантелла Максим

Голландський середньо-пізній сорт суниці садової. Ягоди соковиті, солодкі, з тонким суничним ароматом, кольором яскраво-червоні, за розміром – дуже великі (перші плоди можуть важити до 125 г, наступні – в 2 рази менше). Серед усіх пізніх сортів Гигантелла Максим, мабуть, найкраще підходить для вирощування в регіонах зі складними погодними умовами. Перевага полуниці даного сорту в тому, що вона не боїться холодної погоди, благополучно зимує, а ягоди залишаються солодкими навіть у сезон дощів. Плоди відмінно підходять для заморожування.

полуниця Гигантелла Максим

Дозрівання

Маса плоду (гр)

М’якоть

Врожайність (кг з куща)

Особливості

Середина липня

60-65

Щільна, соковита, яскраво-червона

2,2-2,4

На одному місці може рости до 8 років

Мальвіна

Пізній сорт суниці садової німецької селекції. Кущики потужні і широкі, ягоди зазвичай «ховаються» під листям. Плоди великі, блискучі, на смак солодкі з насиченим ароматом. Середня врожайність полуниці, зате при тривалій дощовій погоді вона не гниє і не втрачає бездоганних смакових якостей. Полуниця сорту Мальвіна також може витримувати нетривалі періоди посухи, але в дуже жарку погоду потребує регулярного і рясного полива. Зібрані ягоди добре переносять транспортування.

полуниця Мальвіна

Дозрівання

Маса плоду (гр)

М’якоть

Врожайність (кг з куща)

Особливості

Середина червня

30-40

Щільна, солодка, ароматна

0,7-0,9

Сорт стійкий до багатьох захворювань, властивим полуниці

Пегас

Пегас – ще один урожайний сорт. Яскраво-червоні ягоди відрізняються рівною формою, красивим зовнішнім виглядом, а також приємним кисло-солодким смаком. Вони міцні і щільні, тому з легкістю переносять транспортування: не мнуться і не пускають сік. Даний сорт стійкий до багатьох хвороб, зокрема, фітофторозу та вертицильозного в’янення, не боїться нападок суничного кліща.

полуниця Пегас

Дозрівання

Маса плоду (гр)

М’якоть

Врожайність (кг з куща)

Особливості

Середина липня

20-50

Соковита, ароматна, смачна

1-1,5

Схильна до захворювання борошнистою росою

Принцеса Діана

Пізній сорт полуниці англійської селекції, відрізняється високою врожайністю. Рослини являють собою розлогі кущики з рідкісними листям і клиновидно-видовженими ягодами. Плоди червоні, блискучі з насиченим смаком. Суниця садова сорту Принцеса Діана дуже стійка до багатьох поширених хвороб і шкідників.

полуниця Принцеса Діана

Дозрівання

Маса плоду (гр)

М’якоть

Врожайність (кг з куща)

Особливості

Середина червня

70-80

Щільна, соковита, з насиченим суничним ароматом

1,5-2

Боїться холодних зим

Шарлотта

Цей сорт вибирають із-за неймовірно смачних ягід з суничним ароматом і яскравим присмаком. Урожай при цьому не можна назвати надзвичайно рясним. Плоди червоні, середнього розміру, часто серцеподібної форми. Щоб отримати ягоди з найкращим смаком, потрібно дати їм повністю дозріти.

полуниця Шарлотта

Дозрівання

Маса плоду (гр)

М’якоть

Врожайність (кг з куща)

Особливості

Кінець червня

25-35

Червона, соковита, солодка, зі смаком суниці

0,5-0,7

Сорт мало схильний до хвороб і нападу шкідників

Найбільшу користь від ягід, у тому числі і від полуниці, можна отримати, вживаючи їх у свіжому вигляді. Тому так важливо висаджувати на ділянці не тільки ранню і середню полуницю, але також сорти пізнього строку дозрівання.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *