Що таке сухий полив

Таке багаторазове розпушування проводиться не стільки для знищення бур'янів, скільки заради створення мульчуючого шару ґрунту під рослинами, що перешкоджає випару вологи. Недарма такий агротехнічний прийом називають сухим поливом, адже він при посусі рятує рослини від загибелі. Не будеш рихлити ґрунт – він злежиться, потріскається і пересохне до самих коренів. А тріскаючись, порве навіть корені. Урожай у такому випадку не одержати. А "сухий полив" рятує.

Але садівники його недооцінюють, воліють частіше поливати, ще більше ущільнюючи ґрунт і ускладнюючи доступ повітря до коренів. У той же час, якщо чергувати поливи з "сухими поливами", урожайність помітно зросте.

Такі поливи починають з ранньої весни. Після того як волога (від снігу, дощів або поливу) всоталася в ґрунт і зверху утворилася скоринка сухого ґрунту, потрібно негайно її розпушити граблями, сапкою або культиватором на глибину 3-4 см. Розпушування верхнього шару ґрунту майже у два рази знижує випар вологи в порівнянні з нерозпушеною ділянкою.

Добре зберігається волога в ґрунті при мульчуванні пристовбурних і прикущевих кіл і смуг (при посадці рядами). Для мульчування використовують солом'ястий гній, торф, перегній, тирсу, дрібну стружку, синтетичні плівки чорного кольору (що не пропускають світло), мульчпапір, руберойд.

Мульчу накладають шаром товщиною 5-8 см на все пристовбурне коло (крім плівок, мульчпаперу, руберойду, які кладуть в один шар). Вона зберігає не тільки ґрунтову вологу, але й перешкоджає росту бур'янів і вдобрює рослини, якщо це мульча з гною або перегною.

Таку мульчу при осінній або весняній перекопці можна зашпаровувати в ґрунт як добрива, а мульчу з тирси, стружок і торфу треба попередньо компостувати. Плівку, руберойд і мульчпапір на зиму знімають.

За рахунок руйнування, розпушування поверхні ґрунту на глибину 4-5 см утворюється теплоізоляційний шар, що забезпечує перепад температур. На поверхні розпушеного ґрунту або мульчі в денний час температура за рахунок сонячних променів досягає 35-60 С, а під розпушеною поверхнею або мульчею за рахунок створеної теплоізоляції температура нижче і складає 25…28 С.

Це дозволяє одержувати гарний урожай картоплі та інших культур помірного клімату в найспекотніше і посушливе літо.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *