Сорти малини

Сорти малини

Плоди малини ароматні, в них міститься багато вітамінів. Вони мають лікувальні властивості і приємним смаком. У день достатньо з’їсти один стакан малини, щоб організм отримав всі потрібні вітаміни. Ось чому так багато малини можна зустріти на садових ділянках. Багато висаджують десертні сорти малини, які призначені для вживання в свіжому вигляді. Часто висаджуються промислові сорти, які йдуть на переробку.

Малина – одна з найбільш популярних культур. Як підібрати потрібні сорти? На що звернути увагу в першу чергу?

По-перше, потрібно купувати сорти, районовані для вашої місцевості. Існує Держреєстр селекційних досліджень, в якому є список сортів, що пройшли випробування і рекомендованих для вирощування в даному регіоні. При цьому враховуються їх зимостійкість, врожайність та інші показники. У списку сортів малини, рекомендованих для Центрального регіону Росії, зараз близько 30 найменувань.

Сорти бувають звичайні (раннього, середнього та пізнього строку дозрівання) і ремонтантні. Ремонтантні можуть плодоносити як на перезимували пагонах, так і на пагонах поточного року, але зазвичай на зиму їх повністю обрізають на рівні грунту, а в наступному сезоні молоді пагони встигають відрости і до осені дати врожай. Більш раціонально вирощувати ремонтантну малину заради осінніх ягід, а річний урожай збирати з звичайних сортів. Приклади ремонтантних сортів – ‘Пінгвін’, ‘Рання зоря’, ‘Рубінове намисто’, ‘Бабине літо-2’, ‘Геракл’, ‘Калашник’, ‘Діамантова’.

Сорти малини

[accordion] [acc_item title=”Беглянка”]

Великоплідний зимостійкий сорт раннього терміну дозрівання. Урожайний, відрізняється високою стійкістю до шкідників і хвороб. Кущ потужний (до 2,2 м), напіврозкидистий, пагони прямі, середньої товщини, слабошипуваті. Ягоди округло-конічні, масою до 6 г, золотисто-абрикосовою забарвлення чудового кисло-солодкого десертного смаку.

[/acc_item] [acc_item title=”Віра”]

Зимостійкий, високоврожайний сорт. Кущ середньорослі, напіврозкидистий. Пагони середнього розміру, неломкіе, легко пригинаються до землі. Шипи по всьому побіжу, тонкі, м’які. Ягоди середньої величини, слабоосипающіеся, з міцним зчепленням кістянок, але нетранспортабельні, кисло-солодкого смаку. Дозрівання раннє і дружне, за перший збір збирають до 70% врожаю.

[/acc_item] [acc_item title=”Жовтий гігант”]

Великоплідний сорт середнього терміну дозрівання. Зимостійкий сорт з видатною врожайністю. Кущ потужний, прямостоячий, пагони світло-зелені, товсті, шипи відсутні. Ягоди дуже великі (до 10 г), зібрані в численні кисті, конічної форми, світло-жовтого забарвлення, дуже приємного смаку з ананасовим ароматом.

[/acc_item] [acc_item title=”За здравіє”]

Середньопізній зимостійкий сорт. Стійкий до сірої гнилі та павутинного кліща. Квіткові нирки не підмерзають. Вимогливий до вологи. Призначення універсальне. Кущ середньорослі, среднераскідістий. Шипи нечисленні. Ягоди середнього розміру і великі (2,7-4,2 г), широко-тупоконическая форми, кармін забарвлення, дуже щільні, десертного смаку, ароматні. Кістянки середні, однорідні, плодоніжки короткі. Дегустаційна оцінка 4,5 бала.

[/acc_item] [acc_item title=”Зевс”]

Сорт среднераннего терміну дозрівання, зимостійкий, високоврожайний, стійкий до хвороб і шкідників. Кущ сильнорослий (до 2,5 м) з никне верхівкою. Пагони середньої товщини, практично без шипів. Формується понад 40 плодових гілочок, на яких дозрівають щільні з коротко конічною формою ягоди, масою 3-4 г, хороших смакових якостей. Міжвузля середньої довжини. Ягоди придатні для заморозки.

[/acc_item] [acc_item title=”Киржач”]

Сорт виділяється стабільністю і високою врожайністю, стійкий до хвороб і шкідників. Зимує добре при пригибании стебел. При належному догляді забезпечує урожай 3 – 5 кг з пог.м ряду. Кущ середньої висоти (1,8-2м), добре розвинений пряморослі, стисненого типу. Утворює середня кількість порослі та стебел заміщення. Однорічні стебла середньої товщини, потужні, при пригибании не ламаються. Дрібні м’які шипи є тільки біля основи стебла. Ягоди середнього розміру (2 – 2,5 г), червоні, блискучі, витягнутої форми. Плоди транспортабельні, але обсипаються; костянки дрібні, однорідні, добре відділяються. М’якоть ніжна, кисло-солодка, зі слабким ароматом.

[/acc_item] [acc_item title=”Дзвіночок”]

Середньоранній, зимостійкий, посухостійкий сорт. Стійкий до павутинного кліща, і пурпуру плямистістю уражається слабо. Кущ високий (1,6-1,8 м) з середньою побегопроізводітельной здатністю (8 – 10 пагонів на кущ). Молоді пагони еластичні, з одиничними шипами, в основному, у верхній частині втечі; дворічні – бесшіпие. Ягоди великі (2,9-4,7 г), конічної форми, яскраво-червоні, що не обсипаються, універсального призначення. Цвітіння в 1 декаді червня. Період дозрівання розтягнутий з 10 по 28 липня. Урожай прибирають за 5-6 зборів. Урожайність висока (0,6 – 1,2 кг з куща).

[/acc_item] [acc_item title=”Мишутка”]

Сорт середнього терміну дозрівання, високоврожайний, зимостійкий, стійкий до хвороб і шкідників (високостійкий до побеговой галлиц). Кущ середньорослі (1,6-1,8 м), пагони потовщені з короткими міжвузлями, без шипів, легко гнеться на зиму. Плодові гілочки 30-35 см, ягід від 18 до 20 шт. Ягоди дуже щільні, коротко-конічної форми, масою 3,5-4,0 г. Смак хороший, кисло-солодкий з ароматом. Дуже хороший для заморозки.

[/acc_item] [acc_item title=”Патриція”]

Самий великоплідний сорт пізнього терміну дозрівання, ремонтантний. Стійкий до хвороб, високозімостойкій, урожайний (4-8 кг з куща). Кущ середньорослі, прямостоячий. Пагони товсті з восковим нальотом, среднеопушенние, без шипів. Ягоди дуже великі (до 12 г), подовжені, конічні, червоні, ароматні, приємного десертного смаку. Кістянки добре скріплені, насіння дрібні.

[/acc_item] [acc_item title=”Сенатор”]

Один з найбільш продуктивних сортів. Здатний давати урожай до 4,5 кг з куща. Зимостійкий, стійкий до хвороб і шкідників. Кущ середньорослі (1,5-1,8 м), пагони прямостоячі, із засмагою, без шипів. Листя великі, зморшкуваті. Ягоди високотоварні, дуже великі (до 8 г), подовженої форми, темно-малинові, блискучі, щільні, транспортабельні, солодкого гармонійного смаку з холодком.

[/acc_item] [acc_item title=”Малина ремонтантна 2″]

Сорт високозімостойкій, урожайний, стійкий до основних хвороб і шкідників. Пагони сильнорослі (2-2,2 м), легко пригинаються, шипи тільки біля основи. Плодові гілочки середньої довжини, по 10-14 ягід масою 3,5-4,0 г. Ягоди подовжено-конічної форми, високих смакових якостей, утворюються на пагонах поточного року на початку вересня. Хоча ремонтантная малина може давати два врожаї за сезон (у червні-липні на дворічних пагонах і у вересні на однолітніх), доцільніше вирощувати як однорічну культуру, зрізуючи всю надземну частину пізно восени або рано навесні. При цьому малина йде практично від усіх хвороб і шкідників, і врожай виходить більше, ніж у звичайної малини.

[/acc_item] [/accordion]

 

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.