Спрощуємо роботу на дачі


Кабачки на компостній купі.

Заощаджуйте час! На жаль, неможливо переконати людину, що звикла до власного городу, що їй потрібно засіяти ділянку газонною травою й лежати в гамаку. Зате можна спробувати суттєво скоротити час і сили, які йдуть на роботу в городі. Головне – це правильно вибрати, що саджати, де і як. Почнемо із загальних рад.

ЗАБУДЬТЕ ПРО РОСЛИНИ В КОНТЕЙНЕРАХ

Городні рослини, вирощувані в підвісних горщиках, бочках, ящиках і інших ємностях – це, звичайно, дуже зручно й красиво. Але пам’ятайте, що в спекотне літо вони потребують щоденного поливу. Виходить, дачникам вихідного дня це не підходить.

УСТАНОВІТЬ СИСТЕМУ АВТОМАТИЧНОГО ПОЛИВУ

Приблизно половину свого часу у вихідні ви, напевно, витрачаєте на полив. Цю проблему легко вирішують сучасні поливалки. Існує дуже багато їхніх модифікацій, так що можна вибрати те, що підійде саме вам.

УСТАНОВІТЬ СУЧАСНИЙ ПАРНИК

Сучасний – це значить зі скла або пластику, із системою вентиляції. Це спростить вам життя навесні й восени, позбавивши від щорічної метушні із плівкою. А система вентиляції дозволить не хвилюватися, що в жарку погоду ваші огірки або помідори «згорять».

МІНІМІЗУЙТЕ ПРОЦЕС ПЕРЕКОПУВАННЯ ҐРУНТУ

Для цього замініть лопату на плоскоріз або сапку. Уже давно доведене, що глибоке перекопування й так постійно оброблюваного городнього ґрунту – заняття абсолютне безглузде. Звичайно, якщо ви збираєтеся посадити щось там, де була цілина, без перекопки не обійтися. А от щорічно використовувані грядки достатньо трохи спушити й досипати зверху шар свіжого компосту.

ЗРОБІТЬ АКУРАТНІ ГРЯДКИ З БОРТИКАМИ

Це спростить догляд за городом. Грядки не будуть обсипатися й заростати. У якості бортиків можна використовувати бордюрний камінь або сучасні пластикові бордюри, з яких можна зробити грядки будь-якої форми й розміру.

ВИКОРИСТОВУЙТЕ МУЛЬЧУЮЧІ МАТЕРІАЛИ

Це зменшить випар і скоротить потребу в поливі. Крім того, відпаде необхідність у розпушуванні й прополці. Особливо ефективна мульча при вирощуванні гарбузів, кабачків і інших досить великих рослин.

ВИРОЩУЙТЕ ОВОЧІ НА КОМПОСТНІЙ КУПІ

Якщо вона розташована на сонці й складається з декількох частин, які ви заповнюєте в різні роки, то ту, де ще не до кінця дозрів перегній, можна використовувати як високу грядку. На ній будуть прекрасно рости огірки, кабачки, гарбузи й інші баштанні. Якщо ви затягнете її темною плівкою або нетканим мульчуючим матеріалом, а рослини посадите в невеликі прорізи, про догляд, навіть полив, ви взагалі можете не думати. Висадивши на купу кущові гарбузи, про них можна забути на все літо, а восени зібрати відмінний урожай.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *