Весна в саду. Приділіть увагу ягіднику

Зверніть увагу, раніше інших культур починає вегетацію чорна смородина, з неї і почніть. 

Не забудьте навести лад і в малиннику. В першу чергу, потрібно підняти стебла, пригнуті з осені до землі. І пам’ятайте, щоб  малина добре плодоносила, її треба частіше «розчищати». 

Найкраще вирощувати малину на шпалері. Це сприяє кращому освітленню рослин, визріванню ягід, полегшує обробку ґрунту та догляд за ним. Коли плодоносні стебла підв’язані, створюються сприятливі умови для росту та визрівання нових прикореневих паростків. 

Для цього уздовж кожного ряду по його краях встановлюють міцні стовпи, на яких укріплений дріт у два ряди, нижній ряд на висоті 60-70 см від землі, верхній – 120-150 см. Через кожних 5 м забивають кілки, які підтримують проволоку від провисання. Стебла малини рівномірно (віялоподібно) розподіляють у різні сторони і прив’язують до дроту. 

При кущовому способі вирощування в перші два роки формують міцний кущ, який складається із 8-12 сильних паростків заміщення, що виростають із сплячих бруньок маткової рослини. Усі слабкі паростки заміщення та кореневі паростки, що виходять за межі маткового куща, регулярно вирізують протягом вегетації.

І ще. Більшість ягідних культур – самоплідни рослини, але для більш високої врожайності, а головне вирівненості (однорідності) плодів за розміром, краще садити поруч кущі різних сортів. І не забувайте про рясний полив під час цвітіння і формування зав’язі.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *