Вирощування кавунів у відкритому грунті

Вирощування кавунів у відкритому грунті. Фото

Як вирощувати кавуни

Все починається з лущення стерні після попереднього врожаю. Подальші дії поетапно:

  • Два тижні – вскопка з внесенням добрив. Це робиться для кращого розвитку коренів. Приблизна глибина вскопки 20 – 30 див.
  • Весняне боронування ґрунту. Розпушування глибиною 10-12 див.
  • Розпушування перед висадкою.

Для отримання хорошого врожаю грунт слід удобрювати. Робити це слід навесні, а коригування дози азотних добрив залежить від ґрунту, а точніше від присутності азоту в ній. У разі, коли його підвищену кількість, то це негативно позначиться на врожаї. Підвищиться рівень нітратів, і кавуни гірше будуть зберігатися, можуть постраждати і смакові якості продукту.

Наприклад, розрахунок на 40 т/га: MgO – 30, N – 70 кг, P2O5 – 55, K2O – 100. Для правильного кількості добрив враховуються також втрати: мінералізація і вимивання. І так як в більшості своїй добрива вносяться безпосередньо в грунт, оптимальний розрахунок буде виглядати так: K2O – 150-300, N – 100-200, P2O5 – 150-250, MgO – 50-100. Так само використовується підживлення через листя і додавання CaO MgO і в поливну воду. Що ж стосується свіжого гною, то з даною культурою його використання не вітається, так як це відбивається на смаку швидкості дозрівання та опір хворобам.

Вирощування кавунів у відкритому грунті. ФотоНа якість і кількість врожаю впливає також великий вміст органічних речовин. А ще залежно наскільки добре прогрівається і аерується грунт. Не останнє місце займає глибина залягання і кількість ґрунтових вод. Швидше урожай дозріває на піщаному ґрунті. Ще слід враховувати те, які рослини росли на цій ділянці до арбузов. Добре якщо це трави, кукурудза, пшениця, бобові однорічні, погано – якщо гарбуз або пасльонові культури. На тому ж місці садити кавуни слід не раніше ніж через 7-8 років, за цей час грунт відпочине і відновиться. Так само треба стежити за рівнем рН. Оптимально – 5.5-7.0.

Сходи кавуна дуже сильно залежать від температури. Чим тепліше, тим швидше. Якщо при температурі 30°С потрібно для повних сходів всього 5 днів при 20°С час результату збільшується до 15 днів.

Вирощування розсади кавунів

Для правильного дотримання температурного режиму та запобігання ураження сходів використовують розсадний спосіб вирощування. Поки кавун проростає, температура ґрунту підтримується на рівні 25-30°С. І тільки коли кавун зійшов, температуру знижують. Це відбувається поступово до 16-18°С протягом 6 – 9 днів. Для повного температурного контролю висівають кавуни в горщики і використовують теплиці, агроволокно і плівкові укриття, висів під мульчу.

Вирощування кавунів у відкритому грунті. Фото

Ефективність вирощування розсади кавуна порівняно з посівом насіння в грунт видно на результаті – плоди отримують на 10-20 днів раніше. Подальша дія – загартування. За 10-12 днів до того, як розсаду переносять з теплиці, її загартовують, відкриваючи на 1 – 2 години в день, потім на 5-6 годин в день і, нарешті, перед самою висадкою на цілу добу. Посадка арбузов відбувається на 24-28 день.
При розвитку рослин небажана і висока температура.

Якщо температура перевищує 40°С в цвітінні переважають чоловічі квіти і зав’язуються більш округлі плоди. Крім температури на зав’язування плодів впливає і тривалість дня. Оптимальний світлий період 12-14 годин при температурі 15-20°вночі і 25-30°З днем для росту і розвитку і 25-35°С – для зав’язування. Залежно від сорти кавуна може змінюватися і мінімальна температура для розвитку рослини, але в середньому вона становить 12-15°С.
Що стосується догляду за рослинами, то досить важливим є зволоження грунту. Від моменту цвітіння до плодоутворення рослини поливають 3-4 рази:

  • перший раз при появі 5-7 листків
  • другий раз в самому початку цвітіння
  • третій раз, якщо це необхідно тоді, коли відбувається плодоутворення.
  • четвертий раз, коли кількість води – 250-300 м3/га

Вирощування кавунів у відкритому грунті. ФотоПрипиняють поливати кавуни перед самим збором врожаю. Що стосується удобрення грунту то все залежить від кількості елементів живлення, що містяться в грунті і від того наскільки вона була удобрена з осені. Якщо необхідно, то тоді коли відбувається масове формування плодів, їх підгодовують з допомогою сульфату калію (100-150 кг/га) спільно з поливом, а також і з натрієвої селітри (300 кг/га).
Ще за час вегетаційного періоду необхідно 2-3 рази розпушити ґрунт на глибину 8-10 см. А коли кавуни вирощують з використанням крапельного зрошення, полив відбувається так:
2 рази в день вранці і ввечері до 1 години в залежності від вологоємності ґрунту використовується підживлення.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *