Як доглядати за агрусом — корисні поради

У статті розкажемо як доглядати за аґрусом, на що звернути увагу і як не допустити типових помилок.

Догляд за аґрусом навесні

Весною слід відповідально поставитись до садово-городніх робіт. Оскільки в цей період закладається база майбутнього врожаю.

Вам потрібно внести добрива, підлити рослину, у разу потреби обрізати. Зокрема, за допомогою гострого секатора видаліть усі сухі і пошкоджені хворобою гілочки. Також, не допускайте загущення і виріжте гілочки, які ростуть всередину куща і перехрещуються з іншими.

Також, видаляйте ті гілочки, які не витримали зимових морозів і підмерзли. Все це не тільки тягне життєві соки рослини, але й загущує кущ, на плоди менше потрапляє сонячного світла. Крім цього, хвороби і шкідники полюбляють ховатись у густих насадженнях.

Пізньої весни вже потрібно навколо кущів прополоти землю, повиривати бур’яни. Така процедура дозволяє боротись із земляною кіркою. Тепер волога і повітря зможуть краще потрапляти до коренів рослини.

Знищувати бур’яни і прополювати ділянку потрібно регулярно. Багато дачників додатково після прополювання проводять мульчування. Мульчування – це розсипання соломи, стружки на землю, навколо культур. Така процедура зменшує ріст бур’янів і випаровування вологи із поверхні ґрунту.

Щоб краще росла зелена надземна частина аґрусу, потрібно внести добрива, багаті на калій і азот.

Навесні, коли зійде сніг потрібно провести профілактичні роботи, які зменшать кількість шкідників:

  • Накрийте ґрунт цупким матеріалом, щоб шкідники не змогли вити на поверхню і не відклали потомство,
  • Обприскайте землю навколо рослин хімічними препаратами, які знищать шкідників. Для цієї мети можна скористатись мідним купоросом.

Догляд за аґрусом влітку

Догляд за аґрусом після збору врожаю в липні полягає в подальшому підливанні рослини, регулярних поливах  у час відсутності дощів, боротьбі із хворобами і шкідниками.

Поливаючи важливо не перестаратись, щоб не призвести до загнивання. Крім цього, аґрус відноситься до рослин, які здатні витримати тимчасову нестачу вологи. Їхні колючки зменшують витрати води рослиною.

Вода для поливання повинна бути відносно теплою, не холодною. Для цього поставте відро із водою на освітлюване сонцем місце і ввечері нею можна підливати рослини.

Якщо у вас високі кущі, то можна прив’язати їх до опори, щоб гілки не поламались під вагою плодів.

Після прополювання здійснюють підживлення мінеральними добривами на основі калію і фосфору. Для одного куща аґрусу достатньо 25 грам добрива.

Можна підживляти і органічними добривами. Наприклад, розведіть у воді курячий послід в пропорції 1 до 15, і підлийте кущ.

Прополювати потрібно, але робіть це акуратно, адже коріння може розміщуватись у верхній частині ґрунту і ви його пошкодити.

Хвороби і шкідники аґрусу


Найчастіше аґрусу дошкуляє борошниста роса. В результаті ураження плоди покриваються біло-сірим нальотом, який із часом збільшує площу ураження.

Ця хвороба уражує не тільки плоди, але й листя і гілки. Це призводить до погіршення росту аґрусу і навіть загибелі куща.

Якщо ви вже мали проблеми у саду із борошнистою росою, то можна перестрахуватись і обприскати кущі хімічними препаратами. Ми спеціально не вказуємо конкретні моделі, адже кожного року провідні виробники випускають нові, більш ефективні і безпечні. Попросіть поради продавця у надійному садово-городньому магазині, і він порадить кращі препарати від борошнистої роси.

Також аґрусу дошкуляють інші, не менш небезпечні хвороби: мозаїка, іржа, актароз. Для боротьби із ними використовуються хімічні препарати куплені в магазині або розчини мідного купоросу чи бордоської рідини.

Окрім обробки насадження препаратами, у боротьбі зі шкідниками і хворобами важливу роль відіграє дотримання агротехнічних вимог:

  • потрібно збирати у саду пошкоджені плоди і спалювати їх.
  • виносьте із саду опале листя, в якому ховаються шкідники,
  • на зиму перекопуйте ґрунт навколо насадження, адже у верхніх шарах зимують шкідники,
  • не загущуйте насадження,
  • дотримуйтесь норм поливу, не допускайте перезволоження.

Дуже важливо при посадці використовувати здоровий садильний матеріал. Адже частину хвороб отримуємо, купуючи саджанці в неперевірених місцях.

Догляд за аґрусом після збору врожаю в серпні


Потрібно продовжувати боротьбу із бур’янами. Так ми полегшимо свою роботу у майбутньому сезоні, інакше бур’ян дасть нове потомство.

Продовжуємо описувати як доглядати за аґрусом після збору врожаю. Потрібно винести з ділянки залишки бур’янів, щоб у них не ховались шкідники а також не проросло насіння.

Коли кущі скинуть листя, можна провести обрізку, видаливши хворі і пошкоджені хворобами гілочки. Якщо кущі мають більше 7-8 років, то вони починають давати менший врожай. Тому проводять омолоджуюче обрізування куща. Для цього залишають молоді і сильні прутики, а старі  і хворі вирізують. Така процедура на декілька років продовжить плодоношення куща.

Обрізування проводять або ранньою весною або пізно восени. Не підрізайте коли розпускаються бруньки або на кущі листя — загубите рослину!

Щодо перекопування, то  між садівниками ведеться дискусія. Одні радять проводити цю процедуру, яка дозволяє викинути на поверхню зимуючих шкідників, яких згодом знищать птахи або холод.

Противники ж радять тільки прополоти ділянку, і не порушувати природну структуру ґрунту, перекопуючи його.

На зиму потрібно зібрати шар мульчі, в якій зимують шкідники. Частина дачників під кожен кущ виливає по 2-3 відра води. Таким чином рослині легше перезимувати.

Взимку догляд за садовими культурами продовжується. У сніжні зими бажано нагребти сніг під кущі і дерева. Така процедура дозволяє не тільки захистити коріння рослин від морозів, але й навесні наситить рослину цінною талою водою.

Висновок. Ви дізнались як доглядати за аґрусом у різні пори року, щоб бути із врожаєм смачних ягід. А на закінчення цікаве відео про догляд за аґрусом після збору врожаю, яке дозволить вам отримати хороший врожай.

 

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *