Як зберегти яблука до зими

Найкращі сорти для зберігання – це зимові або пізні осінні. Варто спробувати зберегти кілька різних сортів, оскільки в кожного різний ступінь лежкості. 

Не захоплюйтеся надмірно дуже пізніми сортами – так, зберігаються вони довше, можуть долежати і до наступного врожаю, але занадто вже тверді. Пізні осінні сорти до зими стануть трохи пухкими, втратять пружність і хрусткість. Тому їсти їх потрібно швидше. 

1. ЗБИРАЄМО АКУРАТНО

Для зберігання годяться не всі яблука, а тільки акуратно зібрані (можна навіть з-під дерева), без ознак псування, гнилі, червивості, побитості. Навіть подряпане випадкове яблуко може загнити, попсувавши життя і прилеглих сусідів.

2. ЯБЛУКА НЕ ОБТИРАТИ!

Неблискучий бочок яблука – це його захисна плівка, природний віск, що охороняє від псування. Тому обтирати його, а тим більше мити – у жодному разі не можна!

3. ЗНАЙДІТЬ ЯЩИКИ

Кращий спосіб зберігання – в "дірявих" ящиках, можна пластикових, у яких зберігаються фрукти в магазинах.

3. НЕ НАВАЛЮЙТЕ ЯБЛУКА З ВЕРХОМ!

Намагайтеся не валити всі яблука в купу. Найкраще, щоб у ящиках було два шари, максимум три. Стежте, щоб ніжки-гілочки не прокололи бік сусіда. Оптимальний варіант, щоб плодоніжки дивилися нагору або злегка вбік.

4. ЗАКУТАЙТЕ

Найкраще обгорнути кожне яблуко тонким папером – так ви охороните їх від випадкових ударів і папір забере зайву вологу.

5. ГОЛОВНЕ – ТЕМПЕРАТУРА

Найскладніше – знайти місце зберігання. Оптимальна температура зберігання для всіх сортів яблук +3, +5 градусів, не вище. Тоді фрукти довше збережуть соковитість. Сухе місце теж не підходить – потрібна середня вологість (у занадто вологому приміщенні яблука теж довго не пролежать – згниють).

6. НЕ ЗМІШУЙТЕ З КАРТОПЛЕЮ!

Яблука не дуже люблять сусідства, тому ставити їх в одному льосі з картоплею та морквою не варто. По-перше, виділюваний наливними особливий газ змушує все навколишнє швидше поспівати, тобто ваша картопля-морква може почати стрімко дозрівати, начебто навесні. Тобто вони стануть в'ялими. А яблука можуть просочитися неприємним запахом від овочів.

7. ЧАСТІШЕ ПЕРЕБИРАЙТЕ

Як би ретельно ви не відбирали яблука для зберігання, можна не помітити мікроскопічну тріщинку. А це значить, що фрукт однаково загниє. Тому не забувайте оглядати свої припаси хоча б раз на місяць, безжалісно викидаючи попсовані.

ДО РЕЧІ

Кращий спосіб зберегти користь яблук – зробити з них сік. Швидко, просто і смак зберігається відмінний, не те, що у соків з пакетів. А запах!…

Відібрати яблука без гнилі, ретельно вимити, побиті місця обрізати. Віджати сік у звичайній соковижималці, поставити на плиту. У цей час простерилізувати банки (можна в мікрохвильовці, посудомийці – як звичніше). Сік довести до кипіння, але не кип'ятити! І гарячим відразу розлити в гарячі банки. Закупорити. Такий сік зберігається по два-три роки, але зазвичай випивається в зимові місяці без залишку.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *