Барабани для компосту – особливості та плюси

Для компостування є особливі ємності – барабани для отримання органічного добрива. Розглянемо їх особливості і розберемося, чому такий варіант компостування починає набирати популярність.

Барабани для компосту - особливості та плюси

Найдешевший і доступний варіант отримання корисного для всіх рослин компосту-звичайний ящик. Можна взагалі просто купу організувати, в якій органічні відходи теж будуть спокійно перегнивати, утворюючи добриво.

Барабани для компосту - особливості та плюси

 

Барабани для компосту - особливості та плюси

Однак, у всіх цих варіантів є великий мінус. Щоб компост утворювався швидше, потрібно регулярно перевертати відходи, ворушити їх, протикати палицею або вилами, щоб повітря і волога рівномірно циркулювали.

Це дозволяє не тільки істотно прискорити процес отримання добрива з органічних відходів, але і позбутися неприємного запаху. Барабани для компостування легко вирішують це завдання без зусиль власників.

Барабани для компосту - особливості та плюси

Барабани, тумблери, бочки — самий високотехнологічний на сьогодні спосіб отримання компосту. Це не просто пластикові, міцні ємності. Вони встановлені на штативі, підставці, яка дозволяє їм обертатися.

Тобто власникам не потрібно вручну ворушити відходи, прискорюючи процес їх переробки. Потрібно просто періодично обертати барабан, щоб все всередині ємності перемішалося і дробилося. Дуже зручно.

Барабани для компосту - особливості та плюси

У барабанів є ще кілька корисних особливостей:

  • Ємності зазвичай дві. В одному барабані або в двох окремих на одному штативі. Це дозволяє або робити компост з різних відходів, або отримувати добриво в різний час. В одній ємності відходи тільки були закладені, наприклад, в іншій — вже майже перетворилися в корисну масу, яку незабаром можна відправляти на грядки. Це дозволяє організувати практично безперервний процес компостування. Втім, є компостери і з однією камерою. Вони коштують дешевше.
  • Компостер закривається, що мінімізує неприємні запахи. При цьому забезпечується ефективна вентиляція.
  • Найчастіше є отвори і для закладання відходів, і для висипки компосту знизу, теж без зусиль власників. Навіть якщо отвір один, можна легко перевернути барабан, щоб висипати добриво в підставлене відро або тачку.
  • У деяких моделей штатив встановлений на колеса, що дозволяє легко переміщати компостер по ділянці.
  • У кришок барабана зазвичай є спеціальні замки або ручки з храповим механізмом, що не дозволяють дітям відкрити ємність з відходами.
  • Барабани з поліетилену високої міцності (HDPE) не бояться сонячних променів, вологості і перепадів температур.

Барабани для компосту - особливості та плюси

Як показує практика, завдяки обертовим ємностям можна отримати компост вже за пару тижнів, не потрібно чекати кілька місяців, а то і рік, як це буває з купою або ящиком. Єдиний мінус у барабанів для компосту це ціна. Вона варіюється від 80 до 200 доларів в залежності від кількості ємностей, обсягу і додаткових корисних опцій. Можна зробити такий компостер і своїми руками, встановивши на штатив звичайну пластикову або металеву бочку, забезпечивши її обертання.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *