Догляд за малиною після збору врожаю

Догляд за малиною після збору врожаю . ФотоДля чого потрібен догляд після збору врожаю

Період дозрівання для цієї смачної і корисної ягоди, означає, що для самої рослини настав досить важкий час. Всі корисні речовини, цукру і вода переходять в дозрівають ягоди, так як ягоди – це насіння рослини. І як наслідок, внутрішніх ресурсів для збереження та оновлення усього рослини залишається зовсім мало. І тільки після того, як закінчиться період плодоношення рослини, і наступний за ним період спокою, розпочнеться період регенерації рослини.

Як визначити початок регенерації рослини – найпростіше це зробити за такими ознаками: ріст нових пагонів та листочків. Старе листя і старі пагони в цей час заважають розвитку рослини, сповільнюючи його ріст і подальший розвиток.

Догляд за малиною після збору врожаю . Фото

Нові молоді листки будуть сприяти накопиченню корисних речовин у сплячих приземних нирках. Але це можливо тільки при досить хорошому догляді – підживленні, поливі, захисту рослини. І чим більше поживних речовин буде накопичено рослиною в період регенерації, тим багатший буде врожай в наступному році.

Заходи по догляду за малиною після збору врожаю

У другій половині літа в малиннику дуже важливо не упустити момент і подбає про рослину, яка вже закінчило плодоносити. Першочерговим заходом буде обрізка, пагонів. Обрізати слід пагони, які закінчили плодоношення, а також хворі та слабкі. Обрізку пагонів слід виробляти, вирізаючи гілля біля самої основи, як можна ближче до землі, залишаючи тільки молоді, не хворі і сильні пагони. Кількість залишених пагонів не повинно перевищувати 8-10 штук на один кущ. Цей захід окупиться в майбутньому році буде менше шкідників і хвороб, обрізані пагони слід прибрати з ділянки як можна швидше і спалити. Так само процедура обрізання дасть можливість залишилися молодим паросткам добре визріти і набрати достатньо поживних речовин для вдалої зимівлі.

Догляд за малиною після збору врожаю . Фото

Після обрізки слід подбати про підгодівлі. Для цього найкраще підійде курячий послід, розведений з водою у співвідношенні 1 до 20, до нього можна додати близько половини відра попелу або золи. Зола або попіл є джерелами мікроелементів.

Після підгодівлі грунт потрібно добре розпушити, так як коренева система малини поверхнева потрібно розпушувати на глибину 5 – 10 сантиметрів. І якщо є час і можливість верхній шар грунту мульчують. Всі інші заходи проводять восени.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.