Ягода малина нас до себе манила

Ягода малина нас до себе манила. Фото
Види малини

Малина садова поділяється на три види – традиційний, великоплідний і ремонтантний. У кожного виду кілька сортів, а кожного сорту є свої переваги і недоліки.

Традиційні сорти малини відрізняє надійність. Вони легко приживаються в різних грунтово-кліматичних умовах і щорічно дають безліч кореневих нащадків. Мінус сортів малини звичайної – це низька врожайність.
Сорти крупноплідної малини дуже цікаві. У них багато переваг. По-перше, це великі ягоди, які можуть важити до 12 гр., а поодинокі ягоди можуть важити всі 20 гр. По-друге, у крупноплідної малини плодові гілки можуть гілкуватися. Наприклад, у сорту «Ізобільна» може бути до п’яти порядків галуження. На кожній гілочці зріє до 40 великих плодів. По-третє, великоплідні сорти малини перевершують своїх традиційних родичів смаком і ароматом. В четверте цей вид відрізняє висока врожайність.

Ремонтантні сорти малини перестають плодоносити з настанням перших осінніх заморозків. Вони дають урожай два рази в році, при цьому ягоди другого врожаю бувають крупніше ягід першого. Розтягнуте дозрівання ягід дозволяє вживати їх два рази в рік, а також заготовляти на зиму, по мірі дозрівання.

Ягода малина нас до себе манила. Фото
У всіх трьох видів малини є ранні і пізні сорти, які відрізняються різними смаковими якостями, забарвленням ягід. Крім цього існують сорти кущовий малини, які стійкі до всіх хвороб, що характеризує малину. Це дидимелле, ботритис, борошниста роса і ін При виборі сортів варто звертати увагу на стійкість сорту до зимових холодів, так як у деяких сортів стійкість може виявитися недостатньою.

Тут наведено лише приклади сортів малини, більш докладний опис кращих сортів Ви знайдете тут та тут.

Сорти раннього терміну дозрівання:
Сорт «Ізобільна» – це великий двометровий кущ, на якому дозріває великі ягоди яскраво-червоного кольору (4-10 гр.). Ягоди щільні і легко транспортуються.
Сорт «Кумберленд»чорна малина, ягоди з присмаком ожини. Сорт відрізняється своєю зимостійкістю і витримує тридцяти градусний мороз. Кущ виростає до 2 метрів заввишки, усіяний безліччю шипів. На гілках дозрівають солодкі, злегка округлі чорні плоди. Сорт стійкий практично до всіх хвороб. Ягоди не мнуться при перевезенні.

Ягода малина нас до себе манила. Фото
Сорти середньораннього терміну дозрівання:

Сорт «Арбат» росте потужними розлогими кущами, які обсипані великими ягодами, які пофарбовані в темно-червоний колір. Середня вага ягід 4-12 гр., але кущ видає багато великих ягід, вага яких досягає 18 гр. Недолік цього сорту є його нестійкість до холоду. В морозні зими пагони необхідно пригинати і вкривати снігом.
Сорт «Жовтий гігант». Це ремонтантний сорт малини, який дає середні і великі плоди вагою від 4 до 8 гр.Это так звана жовта малина.
Сорт «Бузковий туман», який виростає у довжину до півтора метрів. Колір ягід яскраво-червоний. Самі блискучі ягоди і великі (4-10 гр.). Відмітна особливість сорту це його стійкість до захворювань.

Сорти раннього терміну дозрівання:
Сорт «Арабеска» – перетворюється в компактний кущ висотою до двох метрів. Ягоди блискучі, бордово-червоного кольору (4-8 р). Сорт досить таки не примхливий і швидко адаптується до будь-яких несприятливих обставин.
Ягода малина нас до себе манила. Фото
Сорт «Таруса» досягає в довжину 1,5 метра і має пагони штамбового типу. Це малинове дерево, якому не потрібні опори. Ягоди яскраво-червоного кольору, щільні і добре транспортуються.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *