Догляд за малиною в серпні вересні, серпні і підготовка до зими

Розглянемо у чому полягає догляд за малиною восени підготовка до зими. Малина – улюблена ягода і дорослих і малих. За турботу віддячує смачними і красивими ягодами. Але після збору врожаю потрібно продовжити догляд за малиною на зиму, щоб наступного сезону отримати хороший врожай.

Як доглядати за малиною восени


Восени, після збору врожаю, потрібно провести увесь цикл заходів, які дозволять підготуватись до зими і стати запорукою майбутнього врожаю. Це зокрема:

  • Обрізування і підрізання гілок куща,
  • Внесення добрив,
  • Підв’язка кущів,
  • Боротьба із шкідниками,
  • Корегування густоти насадження.

Підживлення малини

Догляд за малиною у вересні полягає у внесенні добрив, які дозволять рослині перезимувати і отримати порцію поживних речовин на наступний сезон.

Можна вносити як органічні, так і мінеральні добрива. На відміну від підживлення весною чи літом, тут не потрібно вносити азотні добрива. Адже вони сприяють росту зеленої маси, а цього не потрібно перед зимою. Молоденькі пагони загинуть від низьких температур.

Краще звернути увагу на калій і фосфор. Їх, зокрема, багато у деревному попелі. Порозкидайте між кущами.

Внесіть рівномірним шаром перегній або компост поміж кущі і перекопайте на глибину приблизно 20 см. При цьому не копайте у безпосередній близькості від кущів, адже коріння малини розміщується близько біля поверхні і його можна пошкодити. Норма внесення перегною чи компосту – відро на кожний квадратний метр. Або 4 кілограми на цю ж площу.

Органічні добрива типу перегною чи компосту мають ще одну позитивну дію. Будучи внесеними у ґрунт, вони виділяють тепло, яке допомагає корінню рослин пережити холодну зиму. Таке підживлення дозволяє не турбувати про врожай наступного сезону, і залишить тільки періодично давати рослинам добрива багаті на азот.

Шкідники і хвороби

Продовжуємо розказувати як правильно доглядати за малиною. Після збору врожаю не припиняється боротьба із шкідниками. Адже вони можуть зимувати в опалому листі і пошкоджених пагонах малини.

Уражені частинки куща слід вирізувати, виносити за межі садової ділянки і спалювати. Часто уражені пагони видно по невеликих потовщеннях. У них і зимує і ховається від морозів малинова галіца. Такі уражені пагони зрізуйте і спалюйте.

Для боротьби із шкідниками частина дачників проводить профілактичне обприскування кущів препаратами. Для цієї мети підійде 1% розчин бордоської рідини.

Обрізка малини

Догляд за кущами малини восени полягає в обрізуванні пагонів. Адже старі (дворічні) плодоносять погано, і їх потрібно вирізати, щоб сила куща йшла на нові, плодоносні частини малини. Відрізати старі пагони потрібно низько, одразу при землі. Інша частина дачників обрізує так, щоб над землею залишалось 35 сантиметрів пагонів, і навесні вони починають рости в ширину і утворювати нові гілочки. Ви можете спробувати будь-який варіант.

Також ви можете обрізкою корегувати висоту куща, наприклад на рівні 1,5 метри.

Корегування густоти насадження

Правильний догляд за малиною восени неможливий без контролю відстані між кущами малини. Адже ця ягода любить розростатись, через що на кущі потрапляє менше сонячного світла. Та й шкідникам і збудникам хвороб легше ховатись у заростях.

Від браку сонячного світла малина погано розвивається, а ягоди не мають потрібного рівня цукру.

Розпушення ґрунту

Як було сказано вище, після внесення добрив потрібно перекопати землю. Навіть, якщо ви не підживлювали малину, бажано розпушити землю. Це роблять або вилами, або сапкою. Тільки не виконуйте цю процедури безпосередньо біля куща, коріння якого розміщується біля поверхні і його можна пошкодити.

Розпушення дозволяє боротись із бур’янами і дозволяє повітрю і волозі поступати до коріння рослин.

Догляд за малиною на зиму на шпалері

Щоб під вагою снігу і зимових вітрів не поламались пагони малини, можна їх прив’язати до шпалери або окремих вбитих у землю кілочків з натягнутими між ними шпагатом.

Укривання малини

Догляд за малиною після збору врожаю полягає в захисті від низьких температур. Це правило для тих, хто проживає в північних регіонах країни із холодними безсніжними зимами. Потрібно кущі накрити матеріалом типу спандбонду.

Або можна акуратно пригнути кущі до землі. Для цього їх легенько зв’язують і прив’язують вантаж, який пригне пагони до землі. Не слід повністю пригинати пагони, між ними і землею повинна бути відстань близько 15-20 см. Там ми захищаємо кущі від підмерзання.

Частина дачників не радить пригинати пагони до землі на зиму, бо вони поламаються. Радять зібрати їх докупи і прив’язати до міцного кілка.

Навесні слід зняти усі накривні матеріали і відв’язати пагони.

Роботи взимку

Взимку продовжують роботи у саду. Оскільки тала воду дуже корисна для рослин, то потрібно провести заходи із затримування снігу. Для цього встановлюються спеціальні щити. Або можна вручну лопатами понагрібати сніг під кущі малини.

Висновок. Ми розглянули, у чому полягає догляд за малиною в серпні вересні та підготовка до зими. Якщо все зробити правильно, то насадження зможе довго вас радувати смачним врожаєм. На закінчення відео, яке дасть повне розуміння теми.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.