Як правильно обрізати малину на зиму

Із статті дізнаєтесь як правильно обрізати малину восени, приведемо терміни обрізок, для чого проводити цю процедуру.

Правильне обрізування малини восени


Обрізка малини на зиму проводить добре загостреним інструментом. Це дасть можливість зменшити пошкодження рослини і пришвидшити загоювання ран.

Проводьте процедуру вдягнувши рукавиці і із захисними окулярами. Так ви будете впевнені у власній безпеці.

Коротко, чому проводиться обрізування. Малина – кущ багатолітній, але пагони найкраще плодоносять на другий рік. А вже в наступні роки він дає дрібні плоди, і таким чином більше тягне сил у куща, ніж приносить користі. Тому, старі пагони вирізують, щоб залишились тільки молоді.

Старі пагони видно здалеку – вони сухі, із полущеною шкіркою, темного відтінку. У молодих пагонів колір світліший, їх і потрібно залишати. Тільки дивіться, щоб вони були без пошкоджень.

Коли краще обрізати малину

Процедуру проводять у сухий і бездощовий день. Проводиться у період, коли зібраний врожай. Як правило це серпень і середина вересня. За цей час, ще до настання зими малина встигне підготуватись до морозів і наступного року дасть хороший врожай.

Правила обрізки

Потрібно видаляти:

 • Надто малі і недорозвинені пагони, які і врожаю не дають, і заві сили куща забирають,
 • Сухі пагони,
 • Зламані пагони,
 • Паростки, які загущують кущ, через що рослина не отримує достатньої кількості сонячних променів,
 • Пошкоджені хворобами чи шкідниками. Часто у пагонах живуть і зимують шкідники. Побачити це можна за характерним потовщенням. Зрізайте такі пагони і спалюйте за межами саду.
 • Іще поради, як правильно обрізати малину восени. Потрібно вирізувати пагони низько, одразу близько землі. Якщо залишити пеньки, то в них можуть завестись шкідники.

  Частина дачників після обрізування проводить перекопування. Інші не радять цього робити, бо після цієї процедури на зиму, активно починають рости дрібні пагони, які і користі не принесуть, і загущують насадження. І все одно їх прийдеться вирізувати.

  Найкраще на кожному кущі залишити по 7-8 молодих і здорових пагонів, які наступного сезону дадуть хороший врожай.

  Після обрізки можна прив’язати залишені пагони до шпалери чи кілочка, що дозволить кущам пережити і не поламатись через сильні зимові вітри.

  Чи потрібно обрізувати малину на зиму

  Так, обрізування на зиму, після збирання врожаю бажано зробити. Це дозволить:

  • Видалити дрібну поросль, яка забирає силу куща і взагалі, може не пережити холодні зими.
  • Відновити оптимальну густоту куща, що дозволить отримати здоровий врожай, який буде солодким, оскільки добре освітлюється сонцем. Пам’ятайте, що густі кущі полюбляють шкідники і збудники хвороб.
  • Зробити врожай трішки меншим, але смачнішим і з великими ягодами,
  • Омолодити насадження, видаливши старі пагони і сприяючи розвитку молодих,
  • Направити сили на контрольовану кількість пагонів, які дадуть хороший врожай.

  Обрізувати малину потрібно регулярно і щорічно, видаляючи восени старі і дворічні пагони. Це дозволить бути впевненим у врожаї на наступний рік.

  Коли обрізати малину восени або навесні

  Обрізувати малину можна і весною, але краще це зробити після збору врожаю. Адже в пагонах можуть зимувати шкідники, а так ми їх виріжемо і спалимо.

  Обрізка малини влітку

  Більшість дачників не радить обрізувати малину влітку. Нехай спочатку відплодоносить, а тоді вже видаляємо старі і хворі пагони.

  Висновок. Із статті ви дізнались як правильно обрізати малину на зиму, а на закінчення відео, яке дозволить краще зрозуміти тему. Успіхів вам і хороших врожаїв!

  Автор Садівник

  Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.