Яким буває аґрус, опис кращих сортів

Яким буває аґрус, опис кращих сортів. Фото

Аґрус – сорти

Плоди різних сортів аґрусу відрізняються за формою, забарвленням і розмірами. Існують сорти з плодами зеленого (Джерело), янтарно-жовтого (Російська жовтий), червоного (Московський червоний), рожевого (Рожевий-2), темно-червоного (Фінік) і темного (Африканець, Орлятко) кольору. Також вони сильно відрізняються і за розмірами.

Для садівників важлива характеристика – це шиповатось, оскільки саме з нею пов’язана велика кількість неприємностей, які осягають при зборі врожаю і догляді за рослинами. Багато садівників знають, як складно збирати плоди сильношиповатых сортів, таких як Сливовий, Ювілейний, і як зручно збирати ягоди сортів Зеверный капітан, Орлятко, Африканець та інших бесшипных сортів.
Також радять віддавати перевагу сортам, які мають не вилягають, прямі пагони, слабеньку здатність до паросткоутворенню і, отже, добре провітрюваний, рідкісний і освітлений кущ (наприклад, Білоруський цукровий, Північний капітан).
В умовах клімату середньої смуги Росії, наступні сорти зарекомендували себе дуже добре:
Агрус Малахіт.

Універсальний, зимостійкий, середньопізній сорт, що володіє хорошою стійкістю до борошнистої роси. Кущі сильнорослі. Середня врожайність. Зелений ягоди великих розмірів (маса однієї ягоди становить близько 5-6 грам), трохи кислуваті, з ніжною соковитою м’якоттю. Среднешиповые кущі.

Агрус Орлятко.

Агрус Орлятко. ФотоЗа терміном дозрівання ранній сорт. Високоврожайний і среднезимостойкий. Середньорозкидисті, кущі середньорослі. Чорні ягоди великі і середні за величиною з восковим нальотом і приємним кисло-солодким смаком. Бесшиповые кущі. Сорт є стійким до борошнистої роси.

Агрус Російський.

Високоврожайний, зимостійкий сорт з середнім терміном дозрівання. Середньорозкидисті, кущі сильнорослі. Великі ягоди (близько 6 грам) червоного кольору з чудовим смаком. Середня шиповатость. Сорт є стійким до борошнистої роси. Любителі досить часто вирощують даний сорт у своїх садах.

Агрус Владіл.

За терміном дозрівання сорт середньоранній. Врожайність і зимостійкість середня. Середньорозкидисті, кущі середньорослі. Ягоди середнього розміру (маса однієї ягоди становить близько 4 грам) темно-червоного кольору із солодко-кислим смаком. Кущі практично без шипів, їх невелику кількість і вони знаходяться лише в нижній частині гілок. Сорт характеризується високою стійкістю до борошнистої роси.

Агрус Північний капітан.

Термін дозрівання середній, кущ компактний, високорослий, з непоникающими гілками. Врожайність і зимостійкість сорту висока. Можна з одного куща отримувати близько 10-12 кілограм. Ягоди середньої величини (до 4 грам), чорного кольору з приємним столовим смаком. Сорт є стійким до борошнистої роси. Практичні бесшиповые кущі.

Агрус Колобок.

Агрус Колобок. ФотоСорт з середнім терміном дозрівання. Розлогі, кущі середньорослі. Врожайність і зимостійкість висока. Можна з одного куща отримувати близько 10-12 кілограм. Великі ягоди (до 5 грам) темно-червоного забарвлення, володіє відмінним столовим смаком. Сорт характеризується стійкістю до борошнистої роси. Слабка шиповатость, шипи одиночні і рідкісні.

Агрус Російський жовтий.

Зимостійкий і урожайний сорт з среднераскидистыми і середньрослими кущами. Великі ягоди янтарно-жовтого забарвлення з відмінним солодко-кислим смаком. Володіють дуже приємним смаком у свіжому вигляді і, не осипаючись, довго висять на кущі, придатні для переробки. Середня шиповатость. Сорт з досить високою стійкістю до борошнистої роси.

Агрус Фінік.

Термін дозрівання пізній. Компактні, середньорослі і високорослі кущі. Великі ягоди фіолетово-червоного забарвлення з відмінним кисло-солодким смаком. Сорт не стійкий до борошнистої роси. Середня шиповатость.

Агрус Африканець.

Дуже зимостійкий і високоврожайний сорт. Середньорозкидисті і кущі середньорослі. Середні за величиною ягоди чорного кольору з восковим нальотом, на смак кисло-солодкі, слабкий чорносмородиновий присмак. Через 2-3 роки після висадки вступає в плодоношення. Сорт має високу стійкість до хвороб і шкідників і зовсім не вдарив борошнистою росою. В умовах клімату середньої смуги Росії може вражатися антракнозом. Слабка шиповатость біля куща.

Агрус Джерело.

Агрус Джерело. ФотоСорт з високою врожайністю, середнім терміном дозрівання, середньою зимостійкістю і стійкістю до захворювань. Кущ середніх розмірів. Ягоди великі і середні, овально-округлої форми, жовто-зеленого забарвлення з червонуватим засмагою, ніжного, десертного, освіжаючого смаку. Одинарні, короткі шипи, але на кінцях пагонів шипів немає.

Безшиповий аґрус

Новий сорт, який був виведений в Росії. За терміном дозрівання середній. Слаборазложистый, сильнорослий кущ. Середньої товщини прикореневі пагони без шипів. Великі ягоди середньої маси до 5 грам, світло-червоного кольору, краплеподібні з хорошим кисло-солодким смаком.
Висока зимостійкість і стійкість до борошнистої роси. Безколючкові кущі, хороша якість смаку, застосування універсальне.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *