7 способів зберегти кавун до Нового року

7 способів зберегти кавун до Нового року. Фото

Ось основні поради по зберіганню кавуна.

Для того щоб кавун зберігся до Нового року його потрібно ретельно відібрати, краще вибрати кілька штук. Отже, кавун не повинен бути битим, тріснутим або подряпаним, бажано з толстокорых сортів і поводитися з ним треба дуже акуратно, не можна класти кавун на жорстку поверхню. Оптимальна температура для зберігання +1…+3 °С, а вологість повітря 80-85%, і дуже важливо в приміщенні не повинна застоюватися повітря, так що підійде хороший льох або підвал з системою вентиляції.

Кращі пізньостиглі сорти, придатні для зберігання, у них щільна товста шкірка і міцна м’якоть – Астраханський смугастий, Биковський, Мелітопольський, Подарунок Холодова, Ажиновский, Волзький, Десертний.

Способи зберігання:

1. Можна зберігати кавун в моху. Для цього слід зібрати в лісі мох, збір потрібно робити в суху і сонячну погоду, щоб сам був сухий мох. Далі діємо так – викладаємо мох товстим шаром на дно дерев’яного ящика або якоїсь відповідної за розміром ємності, викладаємо на нього кавун, і обкладаємо його з усіх сторін мохом. Зберігати потрібно в льосі при температурі не нижче 2-3 °С.

2. Зберігання кавуна в попелі. У дерев’яний бочонок або ящик потрібно насипати товстий шар сухого деревного попелу. Далі викладаємо туди кавун, і зверху засипте попелом. Бочонок щільно закриваємо і в льох або підвал.

3. Зберігання кавуна в глині або алебастре. Беремо глину злегка розводимо водою до стану густої сметани і покриваємо кавун за допомогою кисті і даємо висохнути. Те ж саме можна зробити і з алебастром. Зберігати в холодному приміщенні.

4. Зберігання кавуна в підвішеному стані. При цьому способі зберігання обмотуємо кавун щільною натуральною тканиною, укладаємо в сітку або авоську і підвішуємо до стелі в тому ж погребі.

5.Зберігання кавуна в соломі. У вогкому льоху на полиці укладається товстим шаром солома на неї викладаємо кавуни і добре обкладаємо, як би закутуємо їх соломою. Температура повітря в підвалі +1…+5°С. Час від часу кавуни оглядаємо і прибираємо зіпсовані.

6. Зберігання кавуна будинку. Можна зберігати кавуни і будинку в самому темному і прохолодному місці, основні умови при цьому відсутність доступу світла та щоденне перевертання.

7. Зберігання кавуна в віск або парафін. Береться хороший не підбитий кавун, розтоплюється віск або парафін . Далі покриваємо весь кавун шаром воску або парафіну, товщина шару приблизно в сантиметр, зберігати в холодному місці.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *