Кольорова картопля – еліксир вічної молодості

Кольорова картопля – еліксир вічної молодості

Сорти кольорової картоплі – це відносно новий гість на наших городах. М’якоть “земляних яблук” не просто так пофарбована в різні відтінки – це пов’язано з корисними властивостями картоплі нового покоління.

Інтерес до екзотичних сортів рослин зростає з кожним роком. Створення різнобарвної картоплі стало перспективним селекційним напрямком, а попит на такі сорти вже перевищує пропозицію. Враховуючи, що картопля і так є однією з найпопулярніших пасльонових культур у світі, її кольорові сорти однозначно чекає велике майбутнє. Чому сорти кольорової картоплі користуються такою популярністю?

Корисні властивості кольорової картоплі

При виведенні кольорових сортів проводиться складна селекційна робота, спрямована на виведення картоплі яскравих відтінків. Робиться це не тільки заради того, щоб порадувати себе і здивувати гостей пюре червоного або фіолетового кольору.

Корисні властивості кольорової картоплі

Головна цінність екзотичної картоплі – підвищений вміст антиоксидантів і наявність антоціанів – рідкісних, але надзвичайно корисних речовин, що перешкоджають розвитку інфекцій, захворювань і злоякісних пухлин. У нашому організмі ці речовини не виробляються і надходять тільки з їжею. На жаль, лише поодинокі види овочів і фруктів містять цей пігмент. А адже антоціани, по суті, є природними ліками, що роблять з нас довгожителів.

Іноземні сорти кольорової картоплі

Зарубіжних сортів кольорової картоплі поки що істотно більше, ніж вітчизняних. Не будемо перераховувати всі можливі різновиди, зупинимося тільки на тих, які були випробувані в середній смузі, а також в південних і північних районах.

  • All Blue (Весь синій) – сорт відноситься до середньопізніх. Бульби стандартного розміру, пофарбовані в синій колір з темно-фіолетовою м’якоттю. Структура м’якоті дозволяє готувати з картоплі даного сорту будь-які види страв, а також варити, смажити, тушкувати їх і т. д. Для збереження ефектного кольору важливо, щоб картопля не разварилася. У картоплі смак, що запам’ятовується, а зберігається вона довго, без яких-небудь особливих вимог.

Щоб забарвлення м’якоті не губилося, картоплю кольорових сортів краще варити в шкірці (мундирі) у підсоленій воді.

  • Boro (Боро) – цей сорт зазвичай використовують у сирому вигляді в якості інгредієнта для овочевих салатів. Шкірка бульб відрізняється бронзовим відливом, а м’якоть – синім кольором. Сорт відноситься до середньостиглих.

  • Explosion (Вибух) – “детонуюча” назва сорту пов’язано з тим, що бульби з’являються досить рано, а врожайність зазвичай перевищує стандартну у картоплі. Забарвлення м’якоті синя. Сорт стійкий до захворювань.

  • All Red (Весь червоний) – унікальний по смакових і колірних характеристиках сорт. І шкірка і м’якоть пофарбовані в ніжний червоний колір. За смаком нагадує горіх. Відмінно підходить для південних регіонів, оскільки він стійкий до засух і високих температур.

  • Cranberry Red (Червона журавлина) – середньоранній сорт, з бульбами овальної форми. Шкірка гладенька, яскраво-червоного кольору, а м’якоть рожева з легким червоним відтінком. Витримує будь-яку кулінарну обробку без знебарвлення, на смак приємний, ароматний.

Але саме незвичайне забарвлення, мабуть, у сорту Vitelotte.

Експерименти з місцевими сортами

В даний час досліди по вирощуванню кольорової картоплі проводяться в багатьох інститутах і лабораторіях. У інституті їм. А. Р. Лорха виведений один з перших кольорових сортів Бузок. Це середньостиглий сорт з фіолетовою м’якоттю. Маса округло-овальних бульб досягає 70-80 м, середня врожайність, лежкість хороша.

З останніх успішно вирощених сортів назвемо Малину – сорт з червоною м’якоттю, бульби якого зберігають колір при варінні і володіють приємним смаком.

Як виростити кольорову картоплю на ділянці?

Якихось особливих умов у процесі вирощування кольорової картоплі не потрібно. При посадці в лунки вносимо комплексне мінеральне добриво, а протягом сезону проводиться прополка, підгортання і забезпечуємо регулярний полив.

При чому врожайність залежить від складу грунту. Наприклад, на чорноземах з легким суглинком кольорові сорти не показують високої врожайності, вдалося зібрати всього 7-8 невеликих бульб з куща. Кращі результати серед перерахованих нами сортів продемонстрував Explosion – його великі бульби більше походили на коренеплоди червоного буряка.

Високої врожайності кольорових сортів можна домогтися на родючих, повітропроникних грунтах з легкою структурою. А ось високих температур і нестачі вологи краще уникати.

Кольорова картопля поступово набирає популярність за кордоном, так і на теренах СНД. Це дійсно дуже корисна і незвичайний різновид добре знайомої пасленової рослини, яка здатна подарувати нам здоров’я і довголіття.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *