Краплинне зрошення за допомогою пластикових пляшок

А що якщо витрачатися на стрічки, шланг, інші деталі немає бажання? Хочеться «дешево і сердито»? Тоді можна використовувати для краплинного поливу те, що точно є в кожному будинку – звичайні пластикові пляшки.

Що буде потрібно:

– Пластикові пляшки об'ємом від 1,5 до 5 літрів.

– Цвях, товста голка, шило – будь-який інструмент, яким можна проколоти отвори в дні або кришці пляшки.

– Шматочки тканини, найкраще від старих капронових колготок. Вони будуть потрібні для захисту отворів від влучення землі.

– Ніж або ножиці, щоб розрізати пляшку.

ВАРІАНТИ КРАПЛИННОГО ПОЛИВУ З ПЛЯШКИ

Є три варіанти краплинного поливу із пластикових пляшок. Розглянемо кожний з них.

1. Закопати пляшку денцем нагору.

У цьому випадку дно доведеться відрізати, але не повністю, щоб ви могли підливати воду, але при цьому тара була прикрита. А якщо ні, то вода буде занадто швидко випаровуватися, у пляшку може потрапляти сміття. Отвори робляться в кришці тари. Їхній розмір залежить від типу ґрунту. Для пухкого, піщаного, родючого ґрунту можна зробити отвори поменше, тонкою голкою. Якщо ж ґрунт щільний, глинистий – трохи більше, цвяхом або шилом. Кількість отворів – від 3 до 5. Закопувати пляшку горлечком униз потрібно так, щоб не ушкодити кореневу систему, наприклад, саджанця томату, неглибоко.

2. Закопати пляшку дном униз.

У цьому випадку закопувати доведеться трохи глибше, буде потрібна лопата. Отвори робляться все тим же шилом або цвяхом, але в нижній частині пляшки, на глибину закопування, їх має бути не менше 10 штук по всій поверхні, рівномірно. Кришка на пляшці залишається з тих же причин – захищати тару від влучення сміття і швидкого випару води.

Важливо! Закопуючи пляшку дном або горлечком униз, у будь-якому разі не забувайте прикривати пророблені отвори тканиною, щоб вони не забивалися землею, і вода вільно надходила до коренів рослин.

3. Підвісити пляшку.

Це трохи складніше, адже буде потрібна опора та кріплення, мотузки, дріт. Але зате отвори в дні або кришці пляшки точно не будуть забиватися землею. У випадку підвішування можна простягнути трубки від пляшки безпосередньо до саджанця, щоб забезпечити точне влучення води до коренів.

ПЛЮСИ Й МІНУСИ

Плюси навіть такого простого краплинного поливу із пластикових пляшок очевидні: заощаджуються час і сили господарів городу. Одна пляшка об'ємом два літри забезпечує полив саджанця приблизно на тиждень. Тобто можна навіть виїхати відпочивати, потурбувавшись заздалегідь про зрошення грядок.

Однак, є й мінуси. Для кожної рослини потрібна своя пластикова пляшка, як джерело вологи. У підсумку город виявляється буквально заставлений тарою, що виглядає неестетично. При цьому, якщо літо посушливе, однаково доведеться час від часу рясно заливати грядки, адже краплі із пляшок просто підтримують вологість, а от справжню зливу замінити не зможуть. Крім того, у випадку закопування тари, незважаючи на наявність тканини, отвори можуть забиватися землею і їх доведеться періодично прочищати.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *